หัวข้อ: เที่ยวภูทอก บ้านบ่าวจัย

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

เที่ยวภูทอก บ้านบ่าวจัย

ช่วงวันหยุดยาวที่ผ่านมา บ่าวจัยได้มีโอกาศเมือบ้านทางหนองคาย
    เลยถือโอกาศพาพี่น้องไปเบิ่งหม่องเที่ยวทางบ้านบ่าวจัยครับ

เดินทางออกจากบ้านตอน08.นาฬิกากว่าๆออกสวยหลายแดดมันฮ้อนครับ
    สถานที่ ที่สิไปนิเป็นสถานที่ทุกคนเคารพนับถือต้องเงียบๆเพราะมันคือวัด มื้อนี้สิพาเข้าวัดครับ คงสิบ่มีคนฮ้อนดอกเนาะเข้าวัดหล่มกันสุคนยุดอกผมว่า

นี้เป็นเจดีห์ที่สำหรับบรรจุอัถฐิของพระอาจารณ์จวน เกจิซื่อดังของวัดภูทอกครับ
    มาฮอดวัดแล้วกะมาทำบุญเลี้ยงปลาก่อนเนาะครับ
    ตะแม่นปลาเพิ่นหลายคัก ปลานิลมีตะแม่ใหญ่ๆฮ่าๆๆๆๆๆๆๆๆบ่กล้าคิดย้านบาป5555
    มาอีกบ่อหนึ่งครับ เป็นบ่อปลาฝา(ตะพาบ)บ้านเฮาเอิ้นว่าปลาฝาเนาะครับทางบ้านเจ้าเอิ้นว่าจั่งได๋กันแนน้อครับ
    อันนี้รู้สึกว่าปลาฝาสิร่ำเส้นเข้าไปในที่ของปลานิลครับ มีการเถียงกันนิดหน่อย
    จุดเหลืองๆนั่นเป็นหม่องปลานิลครับ ทางบ้านเอิ้นว่าเถี่ยงปลาครับ เป็นคือบวกควายนอนนี้ละครับ
    โอ้ยๆๆๆแฮงเว่าแฮง งง55555

พอก่อนสำหรับอาหารปลามื้อนี้ บัดนี้สิพาขึ้นเขาแล้วครับ จู๊ จู๊ๆๆๆๆๆเงียบๆเด้อพี่น้อง
    เป็นสถานที่สงฆ์ต้องเคารพเนาะครับ
    นี้ล่ะไก่มื้อนี้โอ๊ะ ไกด์มื้อนี้เว่าผิดยุเรือยเนาะสงสัยอยากกินไก่เด้เพิ่นน่ะอิอิอิิ
    ตามมาครับ อย่าฟ้าวเมือยเด้อ ยังอีกไกล
    มาฮอดแล้วครับชั้นหนึ่งอีกหกชั้นอย่าฟ้าวท้อก่อนเด้อครับ
    หมู่ที่ไปนำกันครับ พี่ปุ๊กับน้องการ์ตูนเพื่อนที่ทำงานบ่าวจัยเองเพิ่นบอกว่าสู้ตายพะน่ะ
    รู้สึกว่าเพิ่นสิหย่างช้าลงแล้วครับ บ่เคยขึ้นสูงปานนี้จักเทื่อพะน่ะ5555
    แต่ว่าพวกหลานๆยังพากันแล่นขึ้นปานว่าบ่เมื่อย พวกผุเฒ่าทางนี้ละอ้าปากเซ่เว่ยุเมือยหลาย
    การ์ตูนบอกบ่ไหวแล้วพะน่ะ พักก่อนๆแต่ว่าหลานยังไหวๆ
    ขอพักกินน้ำก่อนเด้อ เดี๋ยวมาต่อให้จบครับ เซาเมือยก่อนเนาะพี่น้อง
    มีต่ออีก ยังบ่ทันจบเด้อ ข้างล่างนี้ล่ะ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวจัย; 09-03-2010 at 11:50.
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    .....
    อยากไปเที่ยว..สงกรานต์เด้อจัย...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวต้อม
    คนอำเภอห้วยทับทัน จังหวัดศรีสะเกษ
    งามคับงาม

อยากไปเที่ยวๆ เด๊

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    สวยดีค่ะ

อยากไปอยู่จัง หนองคาย เมืองน่าอยู่ติดอันดับของประเทศไทย
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    อยากไปแด้ค่ะ บ่าวจัยจัดทัวร์แน้ ข่อยกะแม็กกี้สิไปนำ555

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    เซาเมือยแล้วไปต่อเลยครับ

น่ะที่พักชั้น4ครับบ่ไหวอิหลี

เบิ่งทางที่สิขึ้นไปแนล่ะพี่น้อง ซันกิ้งดิ่ง

ผ่านมาแล้วเหลียวลงไป หึยยยยยยยยยหำหดเลยฮ่าๆๆๆๆๆ

นี้เป็นภาพจากมุมสูงบนชั้น 4 ครับผม

ผ่านช่องแคบมา กะเป็นบรรไดสูงชันอีก

ขึ้นมาฮอดแล้วครับชั้น5เป็นศาลาที่เฮางมองจากข้างล่างสิเห็น(ภาพแรก)นั่นล่ะครับ

อาจารญ์ใหญ่กะมีครับ

พักรับลม ไหว้พระบนชั้น5ก่อนเนาะครับพี่น้อง จักคราวค่อยไปต่อ

เรื่อยๆระหว่างที่นั่งพัก ถ่ายรูปไปเรื่อยครับ

ตรงไปชั้น6ครับ ตามลูกศรมาเลยครับ

ยังบ่ทันจบเด้อครับ เดียวมาต่ออีกยังอีกหลายภาพยุครับ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

มาต่อให้จบครับ หิวข้าวเช้าแล้ว ดอกไม้ป่าหล่นลงมาเต็มดินเลยครับ

ระหว่างทางบนชั้น5สวยงามอิหลีครับ

ตรงนี้เป็นอีกหม่องหนึ่งที่เสียวสุดๆครับ เป็นง่อนหินยื่นออกไปน่าหวาดเสียวอิหลีครับ

ลมแฮงด้วย หลานกะบ่ย้านลุงล่ะบ่ไหวดอกสูงคักตกลงไปคือสิบ่ต้องไปหาศพดอกครับ ทำบุญแจกข้าวโลดเด้อ

ขอเท่ห์นำแนจักภาพ เบื้องหลังบ่ต้องอยากรู้ดอกเนาะครับ

ข้างหลังที่เห็นเป็นภูเขานั้น เป็นภูทอกใหญ่ครับ ที่บ่าวจัยพามานี้เป็นภูทอกน้อย
    แต่ก่อนที่พระอาจารญ์จวน ท่านสิมรณภาพ ท่านมีโครงการว่าสิเฮ้ดสะพานจากนี้ไปภูทอกใหญ่พะน่ะ
    คงสิมีบ่กีคนดอกที่สิกล้าหย่างไป มันสูง ลมแรง เสียดายเครื่องบินตกก่อน ท่านเลยมรณภาพก่อนครับ

นี้เป็นภาพมุมสูงจากชั้น5ตรงที่เป็นหน้าผานี้ละครับ

ถ้าเป็นคนย้านความสูงแนะนำว่าอย่าไปตรงจุดนี้เด้อครับตกตายแท้ๆได่

พอแล้วจุดนี้เสียวพอแล้ว ไปชั้น6ดีกว่าเนาะ

ทางขึ้นชั้น6หลังจากที่ขึ้นมาแล้วถ่ายภาพมาให้เบิ่งมันสูงชันอิหลีครับ

นี้ละบรรยากาศบนชั้น6 สิเป็นหน้าผาสูง อย่าไปยืนใกล้หลายเด้อเดียวพลัดตกไปแล้วสิบ่ม่วนกันเด้พี่น้อง

ข้างหลังหลานผมนั่นเป็นทางเดินรอบภูเขา เสียดายเด็กน้อยมานำ
    เลยบ่ได้ไปเทือหน้าต้องไปให้ได้ครับ มันเป็นสพานรอบภูน่าหวาดเสียวแต่กะท้าทายดีครับ

เลยต้องมาเก็บภาพจากมุมสูงบนชั้น6นี้ละครับ พอแล้วบ่ไปอีกแล้วชั้น7บ่ไหวครับ ทั้งเสียวทั้งเมือยลงดีกว่าครับ

ลงมาหาน้องการ์ตูนที่ชั้น3เพราะว่าเพิ่นขึ้นบ่ไหวเพินขอริยุชั้น3พะน่ะ

เดียวมาต่ออีกยังบ่ทันได้จบเด้อพี่น้อง มันหลายอิหลีครับ
    ไปเบิ่งภาพอยู่เจดีห์กันครับ

มาบาดนี้เป็นภาพตอนที่บ่าวจัยลงมาฮอดตะล่างเนาะครับ ตามมาครับ

ทางขึ้นไปเจดีห์ครับ ขอโทษบางภาพอาจบ่สุภาพครับ อย่าคิดหยังหลายเด้อครับ

รูปเหมื่อนของพระอาจารญ์ จวน ครับผม

ไหว้พระกันก่อนครับ

ชมรอบๆเจดีห์แล้วมาชมข้างในกันครับ

และนี้เป็นเครื่องอัฐบริขารของพระอาจารญ์ท่านครับ ตอนที่เครื่องบินตกเก็บได้แค่นี้ครับ(เท่าที่หาเก็บมาได้)

หาได้ท้อนี้ละครับ

มื้อนี้พอแค่นี้ล่ะเดียวต้องเดินทางกลับ กทม.อีกใกล้เที่ยงแล้วครับ

กลับมาหมู่ที่ไปนำกันเขามารอยุรถแล้ว แดดกะฮ้อนเมือยกะเมือยพะน่ะ

ลากันด้วยภาพนี้ละกันครับ พบเจอบ่าวจัยยุใสกะทักทายแนเด้อครับ
    เอิ้นเลากินข้าวนำแนเด้อ เที่ยวเก่งคักโพดเงินค่ารถค่ากินเบิ่ดแล้วฮ่าๆๆๆๆๆ
    พ้อกันอีกเร็วๆนี้ครับ ขอบคุณบ้านมหาสำหรับเนื้อทีครับผม ขอบคุณกำลังใจที่มอบให้บ่าวจัยครับ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเมืองกาญจน์
    เคยไปมา 2 เทื่อ ครับ เทิงเมื่อย เทิงเสียว เสียวชนิดว่าหำหดเลยทีเดียว แต่กะสวยงาม ต้องคาระวะผู้ดำเนินการก่อสร้างทางขึ้น โดยเฉพาะเลียบหน้าผา ขนาดเฮาย่างซื่อๆกะแทบก้าวขาบ่ออก
    /
    / อันตะว่า ผบ.ทบ.บ่ไปนำติ คือบ่เห็น
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย หนุ่มเมืองกาญจน์; 08-03-2010 at 11:10.

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ไทสกลฯ

ฮ่า ๆ ถืกใจคนมักเสียวขนาด... แฮงสูง.. ก่ะแฮงเสียว...แฮงเมือย เฮ้ว..ว
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ไทสกลฯ; 08-03-2010 at 11:30.

Tags for this Thread