หัวข้อ: พิจารณาอ้ายแหน่ - แต่งเล่น ร้องเล่น ฟังเล่นๆ เด้อครับ

Hybrid View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยศรีธนญชัย

ดูวีดีโอ YouTube ออนไลน์ พิจารณาอ้ายแหน่ - แต่งเล่น ร้องเล่น ฟังเล่นๆ เด้อครับ

เพิ่งจะหัดแต่งเพลง ขอคำแนะนำจากอ้ายเอื้อยแหน่เด้อครับ

ลิขสิทธิ์บน YouTube Credit By : https://www.youtube.com/watch?v=dWw5uUs9iTY

C Em Am Em
    เบิดหัวใจให้ไผแล้วบ่ เจ้าจึงบ่สนใจอ้ายแหน่
    F G C
    ขอเพียงแค่ เลี้ยวมองกันก็ยังดี
    Dm G Em Am
    แต่ว่าทุกเศษเสี้ยวหัวใจ ขออ้ายดวงนี้
    F G
    หลงมักเจ้า เบิดแล้วฮู้บ่น้อ

เมี้ยนมาโดนจนใจสิฮัว บ่ได่ตั๋วอีหลีน้องหล่า
    อ้ายสัญญา สาบานว่าฮักเจ้าหลาย
    จอบลุ้นจนแทบขาดใจ เจ้าจากไปอ้ายคงเสียดาย
    ที่บ่ได้บอกคำในหัวใจ ว่าฮักเจ้าอีหลี

Dm G Em Am
    สิพอมีอีหยัง ที่อ้ายคนนี้ สิเฮ็ดให้เจ้าได้ฮู้
    Dm G C
    ว่าอ้ายแอบหลงมักอยู่ มาตั้งแต่โดน

F G Em Am
    คนคืออ้าย ฮักไผฮักจริง เด้อหล่า
    Dm G C
    บ่ได้สิมา ตั๋วต้ม ดอกหนอ
    F G Em Am
    หากว่าเจ้า บ่ทันมีไผ เคลียคลอ
    Dm G C
    สิได้บ่น้อ พิจารณาอ้ายแหน่

แม้ว่าผลสิผ่านหรือบ่ อ้ายสิขอส่งใจเข้าแข่ง
    เพื่อแสดง ว่าอ้ายจริงใจคักแท้
    อย่างน้อยน้อยกะได้ฮู้ว่า ใจอ้ายบ่เคยผันแปร
    เว้าฮอดปานนี่สิบ่เลี้ยวแล จักหน่อยบ่นาง

13.50 น. 2 มีนาคม 2553 มิลาน อิตาลี
    Via Cavezzali 11
    นกหวีด
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย หนุ่มน้อยศรีธนญชัย; 09-03-2010 at 03:07.

มิสบ้านมหา 2008 - 2009 สัญลักษณ์ของ หมูหวาน
    บล็อก
    5
    ม่วนอยู่จ้า ฟังเล่นๆกะม่วน ฟังอีหลี กะม่วนจ้า เนื้อหาดี จ้า เป็นกำลังใจ แต่งเพลงม่วนๆอีกเด้อจ้า
    ขำบางโอกาส ฉลาดเป็นบางเวลา บ้าเป็นพักๆ แต่น่ารักตลอดกาล (^_^)

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวโก้ เกียรติณรงค์
    ดีครับ ฝึกหลายๆครับ เพิ่มพลังเสียงแล้วกะคำไห่มันชัดเจนกั่วนี่กะสิดีเองครับ สู้ๆครับเป็นแฮงใจไห่ครับ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    เพิ่มพลังเสียงให้ออกมาจากกระบังลม ให้มีพลังครับ ชัดถ้อยชัดคำครับ

ขอเป็นกำลังใจให้ตลอดไปครับ กรี๊ดดดด ซวด ๆ ๆ ๆ ๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยศรีธนญชัย
    ขอบคุณหลายๆ สำหรับทุกๆ คำติชมเด้อครับ ผมสิพยายามเฮ็ดให้ดีขึ้นเรื่อยๆ ^_^

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ ธีระปลัด
    บล็อก
    8
    มาจอบฟัง มวนครับมวนแต่ร้องให้ชัดถ้อยชัดคำก็นี้แน่เด้อครับ มวนๆครับ

Tags for this Thread