หัวข้อ: กะเพราเนื้อ เมนูคิดบ่ออก ครัวเซียงเหมี่ยง...

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว

กะเพราเนื้อ เมนูคิดบ่ออก ครัวเซียงเหมี่ยง...

มื่อนี่ ตื่นขึ้นมาเป็นเวลาบ่ายสามโมง หลังจากนอนตอนสองโมงเซ่า เพราะเข้ากะกลางคืน เป็นโสงโหลงเสเหลง หิวข้าว จักสิเฮ็ดหยังกิน เลยเปิดตู้ มีสเบียงอยู่หลากหลาย เลยคิดหา เมนูที่บ่ต้องหาซื้อของเพิ่ม เห็นมีเนื้อ หัวหอมใหญ่ พริกหยวก เนื้อ หมู ไก่ ไข่ ใบอีตู่ไทย(กะเพรา) เลยเอากะเอา ขอเป็นเมนูบังคับแล้วกัน คั่วเนื้อใส่ใบอีตู่ไทย แล้วกัน ฮ่า ๆ ...
    มื่อนี่เอ็ด กะเพราเนื้อสับ ต้องสับเนื้อก่อนครับ บ่ซั่นสิเป็นกะเพราเนื้อต่อน ฮ่า ๆ ...

กะเพราเนื้อ เมนูคิดบ่ออก ครัวเซียงเหมี่ยง...

กระเทียม พริกโขลก...

กะเพรา พริกหยวก หอมหัวใหญ่...

เจียวกระเทียม...

พริก...

ใส่เนื้อลงไปผัดครับ...

ปรุงเครื่อง น้ำปลา ซ้อสหอยนางรม ซ้อสถั่วเหลือง ซีอิ๊วขาว น้ำตาล...

เดี๋ยวมาต่อครับ เนื้อที่ภาพเต็ม....

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    ต่อ ๆ ครับเดี๋ยวสิเคิก ฮ่า ๆ....
    พอสุกแล้วชิมรสใส่ใบกะเพรา...

ได้ที่แล้วตักใส่จานครับ...

ผัดกะเพรา ถ้าบ่มีไข่ดาว กะคือสิขาดหยังไปเนาะครับ บ่ครบหลักหยินหยาง ฮ่า ๆ ...

ไข่สามใบครับกินสองคน เซียงเหมี่ยง กินหลายไข่สองใบ ฮ่าๆๆ ...

ขอได้รับความขอบคุณจาก ครัวเซียงเหมี่ยงฯ ครับ ธุจ้า...

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    เป็นตาแซบหลายครับ จักจานนำแหน่เด้อครับ พอได้แล้วเช้า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    เบิ่ดละบ้อครับอ้าย มักยุเด้อกะเพราเนื้อ ไข่ดาว ให้น้องซิมนำแนครับ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลูกอิสาน
    ขอกระเพราเนื้อเผ็ดๆจานหนึ่งพิเศษไข่ดาวจานหนึ่งจ้า อิอิ ตาแซบอยู่จ้าอ้าย

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    น้ำลายย่อยละอ้ายเซียงเหมี่ยง ผมมักเผ็ดๆคับ ข้าวเจ้าฮ้อนๆ โอ๊ย เว่ามาเนาะ

เป็นอีกเมนูหนึ่งที่เอื้อยมักกินมากกกน้องหล่า...ขอพริกขี้หนูสวนจักกำมือพุ้นมาใส่ เผ็ดๆแซบคัก...
    ผัดไปจามไป...แต่ห้ามหวานเด้อบ่มักหวาน...อิอิ

รูปเจ้าโหลดช้าๆ บางภาพกะบ่โชว์ มาแก้ไขแหน่เด้อหล่า เซียงเหมี่ยง....
    คนที่กล้าจะพ่ายแพ้เท่านั้น...ที่จะประสบความสำเร็จอย่างยิ่งใหญ่

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    เป็นเมนูง่ายๆที่บ่ควรมองข้ามเนาะคับ แซบและกะได้กินไวพร้อม บ่ยากเลย ถ้าไผหิวหลายๆค้านถ่าโดนกะต้องเมนูนี้หละ เป็นตาแซบหลายคับผม จักจานแหน่เด้อ คั่วเนื้อใส่ผักอี่ตู่ไทย

Tags for this Thread