น้องหลินมาชวนพี่น้องบ้านมหา มาเอาบุญมหาชาติ (บุญผาเหวด) บ้านหนองผือนำกันค่ะ บ่ได้ไปเก็บภาพเองดอกค่ะ
ให้น้องซายไปเป็นตากล้องให้ ตอนเพิ่นเซิญพระเวสฯ เข้าเมืองกะไปบ่ทัน
เลยทันแต่ตอนเพิ่นแห่ค่ะ

มาเอาบุญเดือน 4 บ้านน้องหลินเด้อค่ะ

หัวขบวนมีซ้าง ม้า กัญหา ชาลี และชูชกค่ะ

มาเอาบุญเดือน 4 บ้านน้องหลินเด้อค่ะ

ยาวปานผ้า ผ้าเหวด คือเพิ่นว่าล่ะค่ะ

แห่ฮอดวัดแล้วค่ะ พี่น้องบ้านเฮากะมากันมากหน้าหลายตา

ภายในหัวแจก (ศาลาการเปรียญ) เพิ่นกะสิตกแต่งให้สวยงาม

ภายในบริเวณวัดกะมีของเล่นชิงช้าม้าหมุนคืองานวัดทั่วไปล่ะค่ะ :1-มีหมอลำคณะรุ่งสยาม บันเทิงศิลป์
งันค่ะ แต่ว่า แบตกล้องเบิดพอดีเลยบ่มีรูปฮ้านหมอลำมาให้เบิ่งค่ะ

เอาไว้ซ่ำนี่ซาก่อนค่ะ จั่งสิมาต่ออีก