หัวข้อ: ข่าวซุบซิบหลังสงกรานต์อุบลฯ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หล่อร้อยเมตร
    อั่นสปาแดง เตรียมไว้ให้อ้ายบ่าวเซียงน้อย สงสัยมันบูดหละเนาะเลาบ่มากินจื่อไว้เด้อ งานหน้าปรับลังนึง 555
    คาดสิได้ลอยมาคือปลาเน่า ... สั่นแล๊ววว

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ หลินปิงน้อย
    จ๊ะแมนเพิ่นคัก คั้นมาครบ4กุมารมื้อได๋บอกแน้เด้อจร้า สิไปกินลาบงัว:l-

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ หล่อร้อยเมตร
    อั่นสปาแดง เตรียมไว้ให้อ้ายบ่าวเซียงน้อย สงสัยมันบูดหละเนาะเลาบ่มากินจื่อไว้เด้อ งานหน้าปรับลังนึง 555
    อิอิ มียากันบูดอยู่น้องอ้ายจัดการเรียบ ปีหน้าเฮ็ดมาลังหนึ่งเลยซิเป็นยากันบูดให้อีก

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    ผมกะว่าคือยายหนูละครับ แนมทางจนเมื่อยคอ...
    มื่อนั่นเกือบทุ่มมีสมาชิกบอกให้ผมโทรถามข่าวอ้ายเซียงแน่ย้านว่าเพิ่นบ่ออยู่ดีมีแฮงหรือจั่งได๋ ผมเลยโทรเข้าเมียถือเพิ่น(เครื่องอ้ายเซียงแต่เมียรับ) เทื่อแรกบ่อรับ เทื่อสองรับ บอกว่าบ่าวเซียงน้อยบ่ออยู่เพิ่นไปไสกะบ่อฮู้ ผมกะได้รายงามสมาชิกตามความจริง ทุกท่านเว่าตรงกันว่า งานเข้าเลาแล้ว ฮ่าๆๆๆๆ

.เห็นด้วยกับอ้ายหล่อ ถ้ามีการพบปะอีกปรับอ้ายเซียงให้หนักๆเลย อิอิ...
    ....กรณียกเลิกตั๋วโดยสารบ่อแม่นมายกเลิกเอาตอนรถสิออกเด้อ ต้องมีการแจ้งล่วงหน้า

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ คนพนมไพร
    :l-:l-เว้าผื้นกันให้อ้ายฟังนำอีกแน่ บ่าวเอ๋ อ้ายจอบฟังคนเว้าผื้นกันอยู่
    c06: ฮักบ้านมหาคักกะยังว่า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อย
    บล็อก
    21
    บ่าวพนมไพร ใจเกินร้อย มื้อได๋สิได้พ้อกันอีกน้อ ผมกะคึดฮอดอยู่เด้อครับ
    พบกันเทื่อหน้า อนุญาตให้ผมหย่าวหน้าฮ้านแหน่เด้อ อดมาดนแล้ว

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ คนตระการ...
    ผมกะว่าคือยายหนูละครับ แนมทางจนเมื่อยคอ...
    มื่อนั่นเกือบทุ่มมีสมาชิกบอกให้ผมโทรถามข่าวอ้ายเซียงแน่ย้านว่าเพิ่นบ่ออยู่ดีมีแฮงหรือจั่งได๋ ผมเลยโทรเข้าเมียถือเพิ่น(เครื่องอ้ายเซียงแต่เมียรับ) เทื่อแรกบ่อรับ เทื่อสองรับ บอกว่าบ่าวเซียงน้อยบ่ออยู่เพิ่นไปไสกะบ่อฮู้ ผมกะได้รายงามสมาชิกตามความจริง ทุกท่านเว่าตรงกันว่า งานเข้าเลาแล้ว ฮ่าๆๆๆๆ

.เห็นด้วยกับอ้ายหล่อ ถ้ามีการพบปะอีกปรับอ้ายเซียงให้หนักๆเลย อิอิ...
    ....กรณียกเลิกตั๋วโดยสารบ่อแม่นมายกเลิกเอาตอนรถสิออกเด้อ ต้องมีการแจ้งล่วงหน้า
    หึย..........................

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่
    ....... ตอบบ่าวเอ๋คนตระการ อ้ายขอแก้ข่าวแหน่จักหน่อย ที่เจ้าโทรไปเสียงรับสายเป็นผู้หญิงนั้น คือเสียงหลานสาวอ้ายนั้นเองบ่อแม่นเมีย อ้ายเซียงหยังสิมีเมียนําเขาจักเถื่อ แบบว่ากลัวโทรศัพท์เปียกเลยฝากหลานสาวใว้ ฮั่นน๊า เข้าใจบ่อ.... หมายเหตุ จั่งแม่นเผิ่นรายงานสมาชิกตรงเป๊ะๆเลยน๊อ ฮ่าๆๆๆๆ

......... ยายหนูซิง น้องแมกกี้ อ.หนุ่มน้อย หมอลําธนิต เสี่ยวต่วง บ่าวเอ๋ บ่าวหล่อร้อยเมตร น้องแจง น้องหลิน บ่าวเคน ปีหน้าแก้ตัวใหม่ครับ ปีหน้านี้สิเพิ่มรายการแฮกเสี่ยวเข้าไปนําของ 4 หนุ่มรูปหล่อนิสัยดี บ่าวนิติกร,ต่วงศักดิ์,คนบ้านบ้าน,บ่าวเซียงน้อย, หมายเหตุ คนบ้านบ้าน,กับบ่าวนิติกร เลี้ยงหมูใว้ฆ่าใส่งานผูกเสี่ยวแหน่เด้อจัก 2 ตัวไผ๋ได้อยู่บ้านสั้นดอกหวา อิอิๆๆ

.........////...ท้ายนี้ บ่าวเซียงน้อยเองก็ดีใจหลายที่เห็น พี่น้อง เพื่อนฝูง ไปม่วนชื่นนํากัน ส่วนบ่าวเซียงเองก็เตรียมตัวไปงานนี้ตั้งแต่อยู่ กรุงเทพแล้วแต่พอกลับถึงบ้านแล้ว ถึงรู้ว่าที่บ้านมีงานบุญจ้างหมอลําซิ่ง"เด่นนภา"จากนาจะหลวยมางัน ตรงกันพอดีกับงานห้วยวังนอง ทางผู้ใหญ่บ้านก็ขอร้องให้ดูแลเด็กน้อยตีกัน และดูแลหาข้าวหาปลาให้หมอลําเผิ่นกิน เลยพลาดงานห้วยวังนอง บ่าวเซียงน้อยก็ขอโทษ ขออภัย พี่ๆ เพื่อนๆ น้องๆ หลายๆครับ โอกาสหน้าฟ้าใหม่เฮาจั่งพ้อกันอีกที น๊อครับน๊อ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ตรี ศรีเมืองใหม่; 21-04-2010 at 18:01.
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ คนบ้านบ้าน
    ดีใจหลายคับ ที่ได้เป็นส่วนหนึ่งของสมาชิกบ้านมหา.คอม ไผมาอบลฯ...โทรหาแหน่เด้อ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนูป่าน

บ้านมหาโพสต์

555555555555 อ้ายเซียงฟ้าวแก้ข่าวแท้ย้านไผ๋เข้าใจผิดน้อ อิอิ :l- :l-