หัวข้อ: เที่ยวอัมพวา หน้าร้อนจ้า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ สาวเมืองกะสิน

เที่ยวอัมพวา หน้าร้อนจ้า

เดือนเมษาหน้าฮ้อนที่ผ่านมา อากาศฮ้อนหลาย ก่อนสงกรานต์ กะเลยหาหม่องคลายร้อน
    ใกล้ๆกรุงเทพฯ นั่นกะคือคลองอัมพวา สมุทรสงครามจ้า มาๆๆไปเบิ่งบรรยากาศนำกันจ้า

มาเบิ่งรูปไปเที่ยวอัมพวาต่อจ้า เพิ่งโพสเป็นจ้า

เรือท่องเที่ยวในคลองอัมพวาจ้า ถ่ายจากหน้าบ้านโฮมสเตย์ ที่ไปพักจ้า ฝั่งตรงข้ามเป็นต้นลำพู ไว้เบิ่งหิ้งห้อยยามกลางคืนจ้า

โฮมสเตย์แบบเป็นหลังน่ารักๆก็มีจ้า ราคาบ่แพงประมาณคืนละ 200-300 บาทต่อคนจ้าหลังหนึ่งก็พัก ได้สองคนขึ้นไปจ้า

หม่องพักอยู่ไกลจากศูนย์กลางตลาดคลองอัมพวาเติบหนึ่ง เพราะว่าต้องการบรรยากาศที่เป็นส่วนตัว กะเลยต้องย่างเล่นถ่ายรูปไปนำก่อนถึงตลาดจ้า

ย่างชมวิวสองข้างทางคุยกับไทคลองไปเรื่อยๆ กะไปพ้อภาพอดีตของจะของ ก็เลยรีบคว้ากล้อง แชะๆๆๆ ซะเลย โอ๊ยเน๊าะคิดฮอดตอนจะของเป็นเด็กน้อยเด้น่อ

อีกภาพจ้า ม่วนๆๆหลายๆเน๊าะเด็กน้อยกะดาย อยากลงไปเล่นนำเด้หล่า

โอยๆๆ โพสไปโพสมามาคือง่วงอีกแล้วน้อพี่น้อง ขอโตไปยืดเส้นยืดสายก่อนเด้อจ้า คาแต่ งมๆๆซาวๆๆ เรียนวิธีโพสรูปมาตั้งแต่มื่อคืนแล้วหล่ะ จนว่าหลับป๋า ตื่นเช้ามากะมางมต่อจนสำเร็จนี่หล่ะ ต้องขอขอบคุณงามๆไปยังอ้ายเต็มใจฯคนใจดี กับพี่เด็กน้อยจ้า ที่บอกวิธีโพสรูป อย่างละเอียดยิบ จนโพสรูปได่ มาให้พี่น้องบ้านเฮาได้เบิ่งจ้า โปรดติดตามตอนต่อไปเด้อจ้า ยังมีรูปสวยๆ ข้อมูลดีๆมาแนะนำอีกจ้า
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 25-05-2010 at 10:17.

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6
    ถ่าเบิ่งฮูปนำอยู่เด้อครับ อิอิ
    ว่าเป็นตาม่วนบ่ เอามาภาพมาลงไวๆเด้อครับสาวเมืองกะสิน

นี่เด้อครับวิธีโพสรูป
    http://www.baanmaha.com/community/thread27124.html
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เต็มใจให้เธอ; 21-05-2010 at 09:54. เหตุผล: เพิ่มเติมข้อความวิธีโพสรูป

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ สาวเมืองกะสิน
    โพสรูปบ่ขึ้นอีกแล้วจ้าอ้ายเต็ม ส่งสัยโพสบ่เป็นแน่ๆเลยจ้า
    ทำจังได๋ดี แนะนำแนจ้า

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6

พบปะพูดคุย ในที่สุดก็สำเร็จแล้วเนาะครับ

ในที่สุดก็สำเร็จแล้วเนาะครับในที่สุดก็สำเร็จแล้วเนาะครับ สำเร็จแล้วเนาะครับ คุ้มค่าการลอยคอน้อ ในที่สุดก็สำเร็จแล้วเนาะครับในที่สุดก็สำเร็จแล้วเนาะครับในที่สุดก็สำเร็จแล้วเนาะครับ

ฮ่าๆๆๆ การ รอ คอย สั่นดอกเนาะ

เอามาโพสอีกแหน่เด้อครับ ถ่าเบิ่งนำอีกอยู่เด้อครับสาวเมืองกะสิน

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย

..บรรยากาศดีครับ ..

กลางคืนกะน่าเที่ยวครับ นั่งเรือเบิ่งหิ่งห้อย ยิ่งเทศกาลลอยกระทงม่วนคัก...
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 25-05-2010 at 10:25. เหตุผล: แก้คำจาก "กาส" เป็น "กาศ"

Membership renewed สัญลักษณ์ของ siranee
    ลาดกระบัง54(วัดศรีวารีน้อย)
    อดชื่นชมผลงานเลยจ้าอัน หน่อยเบิ่งบ่ได้
    แต่กะเคยไปเที่ยวอยู่จ้าอัมพวา นั่งเรือเบิ่ง
    หิ่งห้อย นอนรีสอร์ทริมน้ำบรรยากาศสุดๆเลยจ้า
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 25-05-2010 at 10:26. เหตุผล: แก้คำจาก "อัพวา" เป็น "อัมพวา"

ศิลปิน,ช่างภาพอิสระ สัญลักษณ์ของ เพ็นนี
    บล็อก
    2
    เคยไปหลายปีแล้วหล่ะ
    ม่วน ม่วน และกะม่วน
    อยากไปอีกเด้ แนวกินหลายคัก
    อาหารทะเลที่ดอนหอยหลอดกะแซบ ราคาบ่แพง...

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ เด็กชายยอด
    สมัยเป็นนักเรียนพลฯเคยไปคุมเลือกตั้งอยู่ที่อัมพวาบอกได้คำเดียวว่าน่าอยู่อีหลีถ้าย่ายไปได้อยากย่ายไปอยู่หม่องฮั่นล่ะคือสิมีความสุขคักคันว่านั่งกินเหล้าข้างคลองโอ๊ยได้บรรยากาศดีคัก

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเหงาคนไกลบ้าน
    เด็กน้อยโดดน้ำเป็นตาม้วนน้อคิดพ้อเจ่าของคือกานละครับขึ้นกกไม้โดดต้ามเลยม่วนๆๆครับอิอิ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ไปนำแนเด้อจ้างวดหน้า อยากไปนำหลาย ๆ เกิดมายังบ่เคยเห็นเลยครับ