หัวข้อ: หอมดอกมูกป่า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนอนชาเขียวโออิชิ
    อ.ปะคำ จ.บุรีรัมย์

รอบยิ้มพิมใจ หอมดอกมูกป่า

วันนี้เข้าเวรอีกแล้ว คนไข้พอมีบ้างประปราย
    ดีมากเลย ยิ่งเหน็ดเหนื่อยและเครียดจากการทำรายงานการเงิน
    ลงข้อมูลก็ช้า นั่งจิ้มอยู่ได้ เกลียดตัวเองจัง สมองเออเรอร์แล้ว
    ตอนเย็นไปเปิดไฟข้างหลัง หอมกลิ่นดอกมูกป่าอ่อนๆ
    นึกถึงตอนสมัยเด็กๆเลย ตามพ่อไปหาคนงานมาปลูกมัน
    แล้วต้องนอนบ้านคนงานเพื่อที่จะรับเขามาปลูกมันตอนเช้า
    ข้างบ้านเขาปลูกต้นมูกป่าเต็มเลย บ้านไม้ เรานอนนอกชาน
    นอนไปก็ได้กลิ่นดอกมูกป่าไป ทำให้คิดถึงเพื่อนเก่าที่เป็นคนงานมาปลูกมัน
    ไม่ได้ติดต่อกันหลายปี เขาจะลืมเรายังหนอ คงลืมเราแล้วหล่ะ
    เพราะเราก็ยังลางเลือนเกี่ยวกับเขาแล้ว

หอมดอกมูกป่า

พอดีต้องไปเปิดไฟข้างหลัง เลยถ่ายมาให้ดูแล้วจ้า
    ภาพบ่ชัด เพราะมันมืดแล้ว

หอมดอกมูกป่า
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย หนอนชาเขียวโออิชิ; 08-05-2010 at 18:48.

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บอยเมืองยศ
    บล็อก
    1
    ดอกมูกกับดอกโมกอันเดียวกันบ่คับอยากรู้.........

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    เฮ็ดแต่งานหลายอย่าลืม(ให้เวลา)คนทีฮักเด้อน้องหนอน........อิอิ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    อ้ายล่ะได้แต่ กลิ่นดอกเบี้ย เตะดังจนว่าเลือดย้อยฮ่าๆๆๆๆๆ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ๛หนุ่มบ้านไกล๛
    บล็อก
    8
    ใช่ดอกนี้มั้ยครับ มันชอบเกิดตามคันนาหน้าแล้งนะครับ เวลาออกไปหาดอกะเจียว หาเห็ดหาของป่า ชอบเหมือนกันครับ เป็นสีสันยามหน้าแล้ง กลิ่นหอมด้วย

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ โก๋ดง
    ข่อยคึดบ่อออกครับ ดอกมูกป่า จักเป็นจังได ภาษาบ้านเฮาเอิ้นซือหยั่งไผ่ฮู้บอกแน่

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ GROOPPY
    เป็นแนวได๋น้อนิครับ บ่เคย 55

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ คนชนบท

คนบ้านนอก

55555555555 แนมภาพดอกอั่นนั่น บ่ ออก ดอกครับ แต่ อ่านแล้ว มันสิดอกหยังกะตาม 555555555 หอมไปเหมิ๊ดดดดดด ครับ !!!!! 5555555 ซางมาฮู่จักเขียนแท่ น้ำตาสิใหลตั่งตะบ่อทันได่อ่านจบพุ่นเว่ย คนบ้านนอก

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ maxwell007
    บล็อก
    14
    อยากขึ้นวอดกับหนอนชาเขียวเดหนอ แต่บ่เป็นคนไข้ได่ เป็นคนนั่งเฝ้ากะพอ

หนอนจ๋า มาเว้าให้คิดบ้านแท้จ้า
    แต่อยู่บ้านกะเก็บมาใส่แจกันไว้ หอมดีจ้า หอมเย็นๆ
    ยามไปเลี้ยงงัวกะเห็นอ้ายๆเพิ่นเก็บไปฝากผุสาวนำจ้า :l-
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

Tags for this Thread