หัวข้อ: ลาวต้มลาวซะแล้ว

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ มะปรางเปรี้ยว

รอบยิ้มพิมใจ ลาวต้มลาวซะแล้ว

มีข่าวมาฝาก(ไม่รู้จะฝากตรงไหนเอาตรงนี้ล่ะเนาะ)บ่อได้ว่าผุได๋เป็นการเฉพาะเด้อค่า แค่อยากฝากเตือนให้พี่ๆน้องๆให้รู้ทันคนสมัยนี่ค่ะว่าเค้าหากินกันแปลกๆง่ายๆ อันนี่สดๆร้อนเพิ่งโดนต้มมาหมาดๆค่ะเมื่อวันที่ 2 พ.ค.53 มีคนอิสาน 2 คน(บ่บอกเด้อค่ะว่ายุบ้านได๋)ผุนึงยืนท่ายุไกลๆพุ้น อีกผุนึงเดินมาที่ออฟฟิศ เพิ่นมาขอสมัครงานเป็นช่างไม้ที่บริษัทก่อสร้างที่ปรางเฮ็ดงานยุนี่แหละค่ะ เพิ่นว่ามีคนงานยุ 6 คน อั่นโฟร์แมนเพิ่นก้อรับไว้ คนอิสานผุนั้นกะว่าบ่มีเงินค่ารถ ขอเงินค่ารถจั๊ก 200 บาท โฟร์แมนเพิ่นกะว่าได้ค่ารถแล้วมาอีหลีเด้อ คนอิสานผุนั้นก้อตกปากรับคำว่ามาอีหลีมามื้ออืนนี่หล่ะ (เพิ่นว่าเนาะ) โฟร์แมนคนดังกล่าวก่าหันมาเว่านำปรางว่าวัดใจคนลาวนำกันดู ตั้งแต่วันนั้นก้อบ่มีเงาคนอิสานผุนั้นเลย ปรางกับโฟร์แมนก้อเว่ากันว่าโอ๊ยโดนลาวต้มลาวซะแล้ว จนมาวันนี้ก้อมีคนมาสมัครงานอีก และปรางก้อจำได้ว่าเป็นผุๆเดียวกับที่ยืนท่าอยู่ไกลๆพุ้นผุนั้นน่ะเอง ปรางก้อเลยบอกว่าคนงานเต็มแล้วจ้า มามื้อหลังเด้อ ทั้งที่อยากถามถึงเงิน 200 นั่นจะตาย 200 ก้อเงินเด้อค่า :l- หายากคือหยังเงินเดี๋ยวนี่ คนอิสานไม่ใช่เป็นแบบนี้ทุกคนดอกปรางบ่อได่ว่าผุได๋เด้อ ว่าผุที่มาสมัครงานผุนั้นผุเดียวหล่ะ อยากฝากพี่ๆน้อง ว่าถ้าเจอเหตุการณ์แบบปราง ทางที่ดีปฏิเสธไปเลยค่า ก้ออีกนั่นหล่ะท่าผุนั้นเพิ่นบ่ต้มเด้ เราก้อเฮ็ดบาปเพิ่นตี้ซั่น โอ๊ย งงจะของเด้ค่ะ ฝากซำนี้ล่ะเนาะค่ะ บายยยยยยยยยยยยย

ศิลปิน นักแสดง สัญลักษณ์ของ kitty
    มะปรางกะดายคะเจ้าเปลี่ยนกันเข้ามายังสิจำได้ยุเนาะ :l-

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    ขอบคุณที่มาเตือนกันนะคะ เดี๋ยวนี้คนเราหากินง่ายๆ ค่ะ ไม่คำนึงถึงความเดือดร้อนของผู้อื่นเลย
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

ขอบคุณสำหรับข่าวดีๆจ้า
    เคยเจอคือกันจ้า แต่สมัยเฮ็ดโรงงานพุ้นละจ้า
    มียายคนหนึ่ง เลาว่ามานำหาลูกสาว ลูกสาวย้ายม่องทำงาน แล้วบ่พ้อลูกสาวพะนะ
    ยายบ่ทันได้กินฮอดข้าว สิกลับบ้านกะบ่มีเงิน เว้าแล้วเลากะไห้
    พากันสงสารกะจกเงินให้ยายเลาคนละนิดคนละหน่อยได้หลายร้อยบาทยุดอกจ้า
    มื้อหลังมา เลากะมาอีกพะนะ คนบ่รู้กะจกให้เลาไปอีก โอ้ยน้อยายเอาความสงสารมาหากิน
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนอนชาเขียวโออิชิ
    อ.ปะคำ จ.บุรีรัมย์
    หนอนกะเคยโดนคือกันจ้า
    ตอนไปฝึกซ้อมรับปริญญาที่กรุงเทพ
    โดนแท็กซี่ลาวร้อยเอ็ดตั๋ว พานั่งรถอ้อมไปอ้อมมาบอกบ่ฮู้จักโรงแรม
    พามาฮอดโรงแรม คุยกะ รปภ.เสย
    เจ็บใจขนาด อันนี้กะลาวต้มลาวจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ทิดยุทธ ลูกพญาแล
    เขามาปานนั่น คือบ่พาหมู่ล้อมจับโลด มันได้ใจ เดี่ยวจะไปต้มคนอื่นอีก

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ maxwell007
    บล็อก
    14
    เอ็ดกันได่เนาะคนสมัยนิ ระวังไว้แล้วกัน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ภูเบตร์
    น่าสิแจ้งจับครับ ปล่อยไปเด๋วกะไปต้มคนไท ..ให้คนไทขะเจ้าว่าเอาได้..c06:

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ซุมที่บอกว่านำหาลูกบ่ทันกินข้าว, ซุมที่บอกว่าตกรถบ่มีเงินกลับบ้าน, ซุมที่หาขอนำร้านอาหาร, ซุมที่เขียนตัวหนังสือลาง ๆ บอกว่าสิไปนำหาลูกเงินกะเบิ๊ด ฯลฯ ซุมนี้คือพวกลาวต้มลาวครับ

นี่ยังบ่รวมพระและชีปลอมที่ถือบาตรน้อย ๆ ตามตลาดอีกเด้อพี่น้อง และพวกที่ลักกระเป๋าอยู่หมอชิตกะหลาย ล้วนแต่เป็นคนบ้านเฮาทั้งนั้น ให้ระวังให้ดี

ในเว็บไซต์กะมีคือกันเด้อครับ อย่าสิพากันเซือหลายเด้อถ้าบ่เห็นหน้ากัน ขนาดเห็นหน้ากันซูมื่อกะยังหลอกกัน อย่าเชื่อใจทางอย่าวางใจคนหลายเด้อพี่น้อง สิบอกให่ ๆ ๆ ๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ไผ่หวาน
    บล็อก
    14
    พ้อดู๋ยุอั่นแบบว่า มาหาญาติแล้วบ่พ้อ ขอเงินกินข้าวแน ขอเงินค่ารถแน
    แต่กะบ่เคยให้ดอกเพราะบ่มีเิงิน อิอิ