เมนูนี้เป็นผลพวงจากที่บ่าวจัยไปซิดปลานิลมานั่นละครับ
ได้มาแล้วเอียบไส้ตู้เย็นไว้หลายมื้อแล้ว เอิ้นอ้ายดุลมากินนำกัน
มันจั่งสิแซบกินหลายๆคนเนาะครับ

ข้าวเที่ยง(ตอนบ่าย)นึ่งปลา ต้มหอย ตำหมากฮุง
จัดการฝานหมากฮุงรออ้ายดุลมาฮอดครับ เตรียมผักไว้นึ่งปลา
ข้าวเที่ยง(ตอนบ่าย)นึ่งปลา ต้มหอย ตำหมากฮุง
เอาปลาออกมาจากตู้ก่อนครับ พักไว้ให้มันหายเย็นก่อนแช่ไว้ตะมื้อวานนี้แนะ
หอยพวกนี้กะได้มาจากบ่อตกปลานั่นละครับ ซ้อนกุ้งมาเป็นเหยือตกปลา
หอยติดมานำเลยเอามาต้มซะให้เข็ด หอยขังไว้หลายมื้อโพดตายไปหลายโตแล้ว

นี้เลาไปอดหลับอดนอนมาตะใสหว่า ถ่ากินจนว่าหลับรึว่าเฮาเฮ็ดแนวกินด่นเกินไปว่ะฮ่าๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ
เอ้า..ลุยอ้ายดุลหิวแฮงหลายบ่ายค้อยแล้วยังบ่ทันกินข้าวเที่ยงเลยเนาะ
ของกินแซบกะแนวนี้ละอ้ายรอด่นแนจักหน่อย

ลากันด้วยภาพนี้ละกันเนาะครับ แซบๆเด้อพี่น้องบาดนี้
ขอบคุณพี่น้องที่เข้ามาเบิ่งมาติชมเด้อครับ เป็นพระคุณหลาย

ขอบคุณเว๊ปบ้านมหาครับผม