หัวข้อ: บักลัด เคยเล่นบ่ครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ จำปา
    เคยเห็นเอื้อยอ้ายทางบ้านเล่นยามเดือนหงาย(เดือนเต็มดวง) ทางบ้านเอิ้นเล่นบักเมง(เมง ออกเสียงยาว) เล่นตามที่เว้ามาล่ะ แต่ถ้าทีมได๋กลับมาเมงได้ที่จุดเริ่มต้นได้ถือว่าชนะ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ bnserver
    บ้านผมเอิ้น บักตี่ ครับ....สนุกสนาน เดี๋ยวนี่เด็กน้อยบ่ฮู้จักดอกครับ..

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยศรีสะเกษ
    ทางบ้านเอิ้นบักโรงครับ แต่เป็นเด็กน้อยมักเล่นครับ
    ฟ่าวไปโรงเรียนแต่เช่าเล่นก่อนเข้าแถวครับ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ นู๋น้อย
    เมืองชลบุรี(เช่านอน) สีเกด(หม่องเกิด
    บล็อก
    31
    บักลัด เคยเล่นยุจ้าถ้าเบิ่งจากวิธีเล่น แต่จำบ่ได้ว่าเอิ้นจั่งได๋ลืมละ เล่นกับหมู่ยุเดิ่นกลางหมู่บ้านยามเลิกเรียน เสียงดังคักจนผู้เฒ้าฮ้าย กับอีกแนวกะเล่นมอญซ่อนผ้า กับบักลี้ ที่ม่วนสุดกะ เป่ากบจ้า เป่ายางแถมน้ำลายไปนำ ฮ๋าๆๆได้หนังยางเต็มข้อแขนแล้วกะเอาไปถักเล่นเต้นยางยุโรงเรียน (หนังยางกะได้มาจากหาเก็บบักนุ่นไปแลกมา )

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ kaohom
    เคยเล่นยุคือกันสมัยเด็กน้อย ที่บ้านเอิ้น บักเมง จ้า ฝ่ายรุกถ้าเล่นผ่านฝ่ายรับ
    พอถึงเส้นสุดท้ายได้ ก็จะตะโกนดังๆว่า เมงงงงงงงงงงงง อิอิอิ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ lungyai1123
    บล็อก
    63
    ลุงว่าแมนเคยเล่นยุคือกันแต่จำบ่ได่เพิ่นเอิ้นอีหยังดอก

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ชิงช้าชาลี
    บล็อก
    1
    เคยเล่นอยู่จ้า ทางบ้านเอิ้น บักลัดด่าน เล่นแต่น้อยๆอยู่ประถม ขีดเส้นจนขาดำเหมิ้ด

ร่วมกิจกรรมนำความรู้ สัญลักษณ์ของ เซียนเมา
    เคยเล่นคือกันครับ ตอนเป็นเด็กน้อย
    ได้ดีเล่นตอนคืนเดือนหงายเด้อครับจั่งสิม่วน บ้านผมเอ้นว่าเล่นเตยคือกันครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ kaohom
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ นู๋น้อย
    บักลัด เคยเล่นยุจ้าถ้าเบิ่งจากวิธีเล่น แต่จำบ่ได้ว่าเอิ้นจั่งได๋ลืมละ เล่นกับหมู่ยุเดิ่นกลางหมู่บ้านยามเลิกเรียน เสียงดังคักจนผู้เฒ้าฮ้าย กับอีกแนวกะเล่นมอญซ่อนผ้า กับบักลี้ ที่ม่วนสุดกะ เป่ากบจ้า เป่ายางแถมน้ำลายไปนำ ฮ๋าๆๆได้หนังยางเต็มข้อแขนแล้วกะเอาไปถักเล่นเต้นยางยุโรงเรียน (หนังยางกะได้มาจากหาเก็บบักนุ่นไปแลกมา )
    น้องหล่า //หนังยางกะได้จากบักนุ่นมาแลก คือตอนที่เอื้อยเป็นเด็กน้อยเลย ย่างลัดทุ่งไกลปานใด๋กะ บ่ จ่ม ไปเก็บบักนุ่น มาแลกยาง ได้หน่วยละ 3 เส้น ใหญ่แหน่ 5 เส้น เล่นม่วนหลายบ่อกินฮอดข้าวน้องหล่าเอ๊ย....

ศึกษาหาความรู้
    เคยเล่นครับเขาเอิ้นบักตาลัด

Tags for this Thread