หัวข้อ: พิณ อ.ทองใส MUSIC

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...

พิณ อ.ทองใส MUSIC

หลายท่านคงสิเคยเบิ่งมาแล้วเนาะครับ ...เบิ่งยามได๋ๆกะมว่น....

ทองใส ทับถนน (พิณ) PIN ISAN FOLK MUSIC
    มาจาก youtube....ครับ..หย่าวๆๆๆๆ

[YFLASH]http://www.youtube.com/v/VzgvM_7R5g0&autoplay=1[/YFLASH]

[YFLASH]http://www.youtube.com/v/CdeGGTl--oU&hl=en&fs=1[/YFLASH]

นักการภารโรง สัญลักษณ์ของ บ่าวคนเดิม
    Amphoe Det Udom
    นิละครับเอกลักษณ์ของลุงทองใส ตอนตัดโ๊น๊ตแต่ละโต ซิ เติ้ลเติ้ล ต่อท้าย

สไตล์ของลุงทองใส อีกท่านหนึ่ง
    Mv เดี่ยวพิณ บ้านมหาดอทคอม (ใช่wmt บ่คะหน้าคุ้นๆ)

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    เชิ้บๆๆโอ๊ยลืมโตย่อนใส่ ย่านไหปลาแดกหลุดเด้อบาดหนิ หม่วนๆๆจ้าเสน่ห์ดนตรีของลูกไทอีสานขนานแท้ควรอนุรักษ์
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย nuzing; 01-08-2009 at 19:09.
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    ขอบคุณหลาย ๆ ครับอ้ายที่หามาให้ได้เบิ่ง...
    มักตั้งแต่เล่นอยู่ เพชรพิณทอง กับ ลุงนพดล แล้วล่ะครับ...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ สุสงวน
    โอ๊ย มีแต่ควมสะออนจ้า บอมีแนวเว้า เกิดมากะบอมีวาสนาได้จับได้ต้องแนวมูนี่ น่องบ่าวเอ๋ ขอบคุณเด้อจ้า บอเคยเห็นจากกกกกกกกกเทือจ้า นี่บอจ้าลุงทองใส เพิ่นได้ศิลปินแห่งซาติหรือยังจ้า มะเก่งแท้ มีไผสืบสานจากเพิ่นบอน้อจ้า บ่าวเอ๋จ้า ขอบคุณเดอ้จ้า

ศึกษาหาความรู้
    มักเลาหลายๆครับ มักเลาดีดพิณตั้งแต่วงพิณทอง
    สู่มื้อยกให้เลาเป็นหนึ่งบ่เป็นสองรองไผ๋ ขอบคุณหลายครับที่อัพมาให้ได๊เบิ่งแยง
    tim:tim:tim:

ศึกษาหาความรู้
    คือผมอยากได้แบบว่ามีแต่เสียงดนตรีไม่มีเสียงพิณเอามาฝึกดีดพิณใส่น๋ะมีป่าวครับ
    อยากได้แบบว่าเป็น ทำนองๆ ไปอะครับ
    ช่วยกรูณาเล่นดนตรีแล้วเอามาลงไว้หน่อยครับ
    ขอบพระคุณครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ไทสกลฯ

ขอบคุณหลายครับ....เว่าฮอด พิณอ.ทองใส..ก่ะคิดพ้อ ไม้บักมี่ เพิ่นว่าเสียงดีกว่าไม้แนวอื่นว่าซั่น

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวภู

กระพริบตา ผมมีมาให้ฟังคับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ พิณอิสระ
    ขอนแก่น อุดรธานี และสุรินทร์
    ม่วนอย่างคักครับ แต่เนตช้าฟังบ่ต่อเนื่องครับ ชั่วสิโหลดแล้วแต่ละช่วง ๆ แต่กะมักหม่องพ่อใหญ่เลานั่งย่องย้อดีดนี้ล่ะครับ มาคือแข่นคักแท้........โอ๊ยยยยยยยเสียดายเนตช้าเด้

Tags for this Thread