หัวข้อ: แบบทดสอบว่าคุณเป็นคนอีสานเพียงใด

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ มั่วหน่าฮ่าน
    เอิ๊กๆ..เป็นนจั่งได๋พี่น้อง เป็นตาได้กินเข่าฮ่วมพานำกันบ่น้อบ้านเฮากะดาย...ภาษาอีสานตำอิดตำก่อ..บางคนกะหลงกะลืม บางพื้นบ้านท้องถิ่นกะอาจสิเว้าเสียงสำเนียงบ่คือกัน...แต่ส่วนใหญ่แล้วร้อยละ 80% กะสิผ่านเน๊าะครับเน๊าะ ขอบคุณสุผู่สุคนหลายๆเด้อไทยอีสานบ้านเฮา...อ้าว หย่าว ซะล่ะล่า...บึ๊ดจ้ำบึ๊ด

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ขวัญใจบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ สาวมุก
    สาวมุกเป็นสาวภูไท..แถวบ้านบางข้อกะบ่ได้เว่าแนวนี่เด้ล่ะ แต่กะตอบได้อยู่จ้าเพราะเป็นภูไทกลายพันธ์(ลาวแท้ๆ) สิเว่าภาษาใด๋มา กะตอบได้หม๊ดจ้าทุกภาษา

:l- เป็นลูกอิสาน8สูบ360แรงม้าจ้า
    โรงเรียนบ้านมหานิดีอิหลีจ้า ยุบ้านบางคำบ่เคยได้ยิน
    ส่ำพอกลับไปยามบ้าน ผู้เถ่าเพิ่นทักว่าไปยุพุ้น
    กลับมาคือกลายไปลาวบาดนิ ฮิ้วว อิสานจงเจริญจ้า
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย สาวทองแพง; 30-05-2010 at 18:29. เหตุผล: แก้คำผิดจ้า
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ลุนนี ศรีเกษ
    ศรีสะเกษ กรุงเทพ จอมเทียนชลบุรี
    บล็อก
    1
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ คนชนบท
    5555555555 ตอบถืกเหมิ๊ดดดดดดดด เอาโลด เก่งขนาดข่อยแม๊ะงึดจะของหลายบาดทินิ
    ขออนุญาติแสดงความคิเห็น ข่อ 4.สำนวนใด ต่อไปนี้ หมายถึง ฉันไม่แคร์เธอ หรอก
    ขั่นมีหัวข่อ "ข่อยบ่งึด" ผมสิตอบข่อนี่ครับ

9.ถ้าคุณ รู้สึกเบื่อ หน่ายรำคราญมากๆ คุณจะพูดว่า

" โอ้ยยยย หุนหวย เด้ๆๆๆๆ "

55555555555555555 ซางฮู่จักหามาให่คน ขี่ปึ๊ก ได่ออกกำลังกายสมองเน๊าะ 5555555555
    ศรีเกษบ้านป้ากะคือคนชนบทเว่าเนาะจ้า กับข้อ มึนตีน
    นั้นกะสิคือมิกาเซ่ยุจ้า สรุปแล้วสามข้อเนี่ยสิคิดคะแนนให้ป้าท่อได๋เนี่ย ย่านสอบตกหนา
    ย่านบ่อได้เข้าซุมนำหมู่เพิ่น เหอๆๆๆๆๆๆ ม่วนดีจ้า หามาอีกเดอจ้ากระทู้แนวนี้

โอ้ย ผมถืกเบิ่ดเลยฮ่าฮ่า
    พึ่งไปอ่านกระทู้ปลาอีฮือมาพอดี

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ampmobile
    ลาวกะด้อกะเดี้ยน้อหมู่เจ้า555

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ปึกกะหลืน
    ฮ่า ฮ่า ลาวเทิงขี้เทิงตดเลยข่อย จังแม่นมันลาวคักลาวแหน่ ไผอยากได้พ่อพันธ์ลาวกะฟ้าวๆเด้อ ฮิฮิ :l-:l-

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    ผมตอบถืก 11 ข้อ ผมเป็นคนอีสานพอบ่คับ อิอิ ตรวจสอบเพ็ดดีกรีให้แหน่

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มแก่นนคร
    555+ ถืก 8 ข้อ ข้อ 7 ตอบ ข ข้อ 9 ตอบ ก มันงงงแมะ กะถือว่าเป็นลาว 99 %

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บักหล่าลูกกก
    4.สำนวนใด ต่อไปนี้ หมายถึง ฉันไม่แคร์เธอ หรอก
    บ่แมนเฉลยผิดตี้ ข่อยสิว่า ตามแม่มมันแหล่ว เด้ จั่งสิถืกต้องร้อยเปอร์เซ็น

Tags for this Thread