หัวข้อ: พี่จ่าเหลืองพาเที่ยวบุญบั้งไฟปากชมขะน้อย

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ GROOPPY

พบปะพูดคุย พี่จ่าเหลืองพาเที่ยวบุญบั้งไฟปากชมขะน้อย

บุญบั้งไฟปีนี้ ได้ไปเที่ยวแบบบ่ได้ตั้งใจ สิไปธุระครับ เลยบ่ได้ เก็บรูปสวยๆของงานมาฝาก กะได้รูปสวยๆ นำพี่จ่าเหลือง น้องลงรูปให้พี่แน่พะนะ จัดเลยครับ พี่จ่าส่านดอก อิอิ ว่าสิพ้อกันแน่กะบ่พ้อจ้อย บ้านบ่ไกลกัน กะบ่พ้อกันจ้อย ย้อนฟ่าวหลาย หึหึ
    สถานที่วัดป่า ข้างที่ทำการเทศบาลปากชมครับ
    พี่จ่าเหลืองพาเที่ยวบุญบั้งไฟปากชมขะน้อย
    ป๊าด คือได้ถือป้ายแทะคับ พี่จ่า อิอิอิ ยาดเดะน้อยถือเดะนิ เอิ๊กๆๆๆ
    พี่จ่าเหลืองพาเที่ยวบุญบั้งไฟปากชมขะน้อย
    เชียร์คักน้ออ้าย ชุมชนจะของนั่น อิอิอิ ละฮอดบ่ถ่ายของชุมชน 1 นำเนาะ หืยยยย
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย GROOPPY; 28-05-2010 at 23:28.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ GROOPPY

พบปะพูดคุย

พ่อพญา กับแม่พญา เสียดาย บ่ได้อยู่บ่ส่านกะสิได้เข้าขบวนนำเพิ่น บ่ได้เป็น พระเอกดอก ถ่ายู้รถยามรถบ่ติด อิอิอิ

บั้งไฟ แต่งใส่รถ บ่งามปานได๋ครับ แต่กะเป็นการร่วมสืบสานประเพณี ของเฮา

ไปเอาบุญกะมักเบิ่งแต่แบบนี้ละครับ อิอิอิ บุญค้ำหน่ำซูเด้อครับพี่จ่าเหลือง เอาแนวงามๆๆมาให้เบิ่ง อิอิ

:l-

พบปะพูดคุย

ปีนี้มีฮอดบั้งไฟแสนพุ้นแล่วครับ ซื้อมาจูดเล่นๆ 3 บั้ง นอกนั้นกะสิมี บั้งไฟหมื่น อิอิอิ

มีขบวนแห่ผีขนน้ำนำครับ คล้ายๆๆผีตาโขน หรือสิเอิ้นผีตาโขนกะตามสะดวกครับ

ขาดบ่ได้กะ ขบวนฟ้อนรำ บ่มีขบวนนี้นิ เบิดครับ บ่มีสีสรร อิอิ:l-

:1-

พบปะพูดคุย

เอ๋า ไปไสโตหนึ่งละ ผีตาโขนนิ หว่างนั้นคือมี 4 อิอิอิ แซวเล่นๆๆเด้ออ้าย ด้วยความเคารพคร้าบบบบ อิอิอิ

โอ้ๆๆๆๆ กลมกลืนยุเด๊ะละเนาะ ผุอยู่กลางๆๆนิกะดาย อิอิอิ

เอาแล้ว ไปหาหงำ พ่อพญาอีกละ บอกให้อยู่ไกลๆๆ กลบรัศมีเพิ่นเบิด อิอิอิ

:l-

พบปะพูดคุย

เอ๋า พี่จ่า ไป ทาขี้มิดหม้อ สิไปแห่นำเพิ่นติคับ อิอิิ แซวอ้ายนิม่วนขนาด เอิ๊กๆๆๆๆ หลบก่อน ย่านบักกอกห่ายหัว 5555

น่านๆๆๆ สิหาหลอยบักไม้เพิ่นละบาดนิ ให้เพิ่นแห่แล้วสาก่อน จั่ง เอา กะยังว่า อิอิอิ

ท้ายสุด สุดท้าย ไฮไลท์ ของงาน บุญบั้งไฟ ต้องมี เล่นตม อิอิ นี่ละ ขะน้อยบ่อยากไป ย่ายถืกเอาลงตม อิอิอิ

เบิดละครับ รูปภาพ อ้ายเหลือง เอามาให้น้องอีกเด้อครับ ยังทันจบงานยุนี่ ยังบ่ทันได้ จูดบั้งไฟเลยครับ อิอิอิ ขอบคุณ จ่าเหลือง สำหรับรูปภาพสวยๆๆครับ :l-:1-

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    ขอขอบคุณน้องเอ็ม ที่นำเสนอประเพณีวัฒนธรรมท้องถิ่นบ้านเฮ้า จ่าเหลืองเป็นเขยปากชมแต่กะประทับใจในกิจกรรมชุมชนจัดขึ้น ถึงสิบ่เป็นงานใหญ่ แต่กะบงบอกถึงความสามัคคีของคนในชุมชนและวัฒนธรรมการดำรงอยู่ มีกิจกรรมยั่งบ้านเฮ้านำเสนอต่อไปเพื่อพี่ๆน้องๆสิอยากไปยามบ้านเฮ้า

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    น่าสนุกนะคะ จ่าเหลืองคือม่วนหลายเนาะ อิอิ

เพิ่งเห็นค่ะ ว่าบุญบั้งไฟเค้าต้องลงเล่นโคลน มีแต่คนพูดให้ฟังค่ะ
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย
    ขอบคุณหลายจ้า เป็นตะม่วนน๊อจ้า
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6
    ป้าดพี่จ่าเหลืองคือมีผู้สาวงามๆมาเฮียงข้างแท้ครับอ้าย

ผมบ่มักหยังดอกครับ มักแต่ผู้บรรยายภาพนี่ละ เทิ่งมักเทิ่งหน่าย ส่างบ่ถืกจับลงตมนำเพิ่นเนาะ ฮ่าๆๆๆ

บ่าวเอ็ม ยังอีกบ่ท่านฯบุญบั้งไฟทางพู้น ส่งข่าวแหน่เด้อ อยากลงตมนำสั่นดอกว๊า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ สาวพุเตย
    หึยยยยยยยยยยยยยยยยย บ่ได้เคิ่งของบุญบั้งไฟอยู่พุเตยเดะนิ อิอิ...ฮิ้วววววววววววววววววววว...หงำไว้ก่อน...55555555

Tags for this Thread