หัวข้อ: อันนี้พี่น้องเอิ้นว่าจั่งได๋จ้า

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ สาวเมืองกะสิน
    ทางบ้านเอื้อยกะบ่เห็นมีเด้อขามป้อม เพิ่งสิเคยเห็นจ้า พ่อเลาสานงามตั้วหล่ะเน๊าะ
    ขอเอามาประดับบ้านจักอั่นแนเด้อน้องหล่า อิอิ เอื้อยมักงานสานฝีมือ งาม มีคุณค่าทางจิตใจจ้า ฝีมือล้วนๆเน๊าะ

แนวกินแหมะ มีแต่แนวเป็นตาแซ่บ อยากกินคั่วกุ้งจ้า บ่ได่กินด่นแล้ว เมื่อบ้านกะบ่ได้กินแนวกินแบบนี้ หาซื้อกะบ่มีแหมหล่า
    แกงปลากะเป็นตาแซ่บหลายเน๊าะ เมื่อยามบ้านเทื่อลุ่นชวนเอื้อยเมื่อนำแนเด้อ อิอิ สิไปกินแนวกินบ้านเฮาจ้า

ปล. บ่ได้เข้าไปฟังเพลงนำหลายมื่อ คิดฮอดอยู่น้องหล่า เปิดเพลงม่วนจ้า
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย สาวเมืองกะสิน; 04-06-2010 at 23:10.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวกบินทร์
    ซุหม่อง...ที่ไป..!!!
    บ่รู้คือกันเด้อครับ.....ขั่นแม่น เอาไปใส่กองไฟ เอิ้นฟืน ได้เลยครับ........

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6

พบปะพูดคุย โอ๊ยยยยย ตาลายยยยยย

โอ๊ยยยยย ตาลายยยยยย กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ติ๋ม เปอร์โย โอ๊ยยยยย ตาลายยยยยย
    อ้างถึงเพื่อนเต็มใจให้เธอ.....แกงปลาดุกใส่หน่อไม่ส่มนำเนาะ เป็นตาแซบหลายๆๆ

แม่นแกงปลาดุกอยู่ไสเดียวหนี่ ใส่แว่นเบิ่งดีๆแหน่เพิ่น...ขะเจ้าสิว่าเฒ่าซ้ำหละ ปลากะแงง
    เอ่อ ภาษาไทยเอิ้นปลาอิหยังหว่า...อย่าให้ได้แปลเด้อ เข้าใจโลด 55555+++

55555 โอ๊ยเนาะเพื่อนเอ้ย แม่นอีหลี แกงใส่ปลากะแงงอิหลี 555
    โอ๊ย สงสัยสิเฒ่าแท้ๆแล้วละเพื่อน ฮ่าๆๆๆๆๆๆๆ

ปลา - ขะ-แหยง- (แขยง) แม่นบ่บุ๊นิ

โอ๊ย เว้ามาแล้วกะอายยยยยยยย
    โอ๊ยยยยย ตาลายยยยยยโอ๊ยยยยย ตาลายยยยยยโอ๊ยยยยย ตาลายยยยยย

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ bnserver
    บ้านผมเอิ้น หม่วง ครับ .....

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ นู๋น้อย
    เมืองชลบุรี(เช่านอน) สีเกด(หม่องเกิด
    บล็อก
    31
    ก๊ากกกกกก จักเค้าเอิ้นว่าหยังดอกเว้ย แต่เคยเห็นยุ แบกไปถ้าใส่ปลานำใหย่หนวดตอนเด็กน้อย แม่ะ มันหนักๆ เอิ้กกกกกกกก สนใจแต่ ไข่ปลาเซียม แม่ะ กะคั่วกุ้ง แดวไปตำหมากหุ่งแซบๆก่อน บอกเฒ้าพ่อด้า จ่งไว้ให้ลูกสาวทางสีเกดแหน่ ฮ้าๆๆๆๆๆๆๆจ้วดดดดดดดดด

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ GROOPPY
    อยู่บ้านใช้ตะ ข้อง ครับ มัดเคียนแอวละลง โขงเลย อิอิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ กาฬสินธุ์ถิ่นไดโน
    แถวบ้านบ่มีครับ มีแต่ข่อง เป็นภูมิปัญญาไทยอีกอย่างหนึ่งครับ ขามป้อมกะหัดเฮ็ดตั๋วครับสิได้เป็นผุสืบทอดต่อไปครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ maxwell007
    บล็อก
    14
    จักสิเอิ้นว่หยังเนาะสากะเคยเห็นนิหล่ะครับ ค่อง กะหยัง กะหมอง กะต่า โอ้ยยย บ่บอกถืก

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    ยุแถวบ้านกะสิมีแต่ข่องครับ ลูกครึ่งแนวนี้บ่มี
    แต่ว่าคือเพิ่นว่าหละครับ แกงปลา(จักปลากด หรือปลากะแยง) เป็นแต่แซบ
    เบิดหละตี้ปานนี้ พี่น้องขอกินนำหลายแล้ว

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    อันที่เพิ่นสานอยู่หั่นยังเบิ่งบ่ออกว่าเป็นหยัง แบบว่ายังใหม่ๆอยู่ แต่พอเอาอันเก่ามาให้เบิ่ง นึกภาพออกเลยจ้า เคยเห็นอยู่แต่น้อยๆ บ้านขะน้อยเอิ้น "ข่องใส่ปลา" เห็นเถ่าพ่อเล้าเคยใช้ตอนหว่านแห มันกะลอยไปตามน้ำนำเพิ่นอ่ะล่ะยามเพิ่นหว่านแห พอได่ปลา เล้ากะเอาปลาใส่ข่องนั่น แม่นบ่อจ้า..
    มองต่าง..อย่างปลง

Tags for this Thread