หัวข้อ: ...ไปขวยกุ๊ดจี่กันจ้า...

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ใบไม้สีชมพู

...ไปขวยกุ๊ดจี่กันจ้า...

"ไปบักหล่า เฮาไปขวยกุ๊ดจี่กันเมื่ออื่นเช้า" ใบไม้ชวนหลานชายคนขยันผู้เก่านี่ล่ะจ้าออกหากินแต่เช้า บัดหลานชายเทวดาพี่ชายเพิ่นนอนหลับปู้ดๆอยู่ในห้อง น้องบัดถือเสียมคอนคุถังออกไปทงนาแล้วจ้า เสียมกับหน่วยบักใหญ่ ในคุกะมีน้ำ พากันลุยแล้วจ้า

พ้อแล้วจ้า กองขี้ควาย เบิ่งซ่องเก่าๆแถมยังดินเป็นตาแข็งอีก

หลานชายว่าลองขุดเบิ่งเผื่อมี กองใหม่ๆเป็นตาหายาก เฮาออกมาตอนสวยแล้วหลานว่า

เอ้า ลองขุดเบิ่งกะได้

ว่าแม่นบ่มีกะมีอยู่ตั้วนี่

ขวยแห้งกะได้หลายเติบอยู่เด๊

ขวยแห่งๆจั่งซี่ กะพอมีอยู่จ้า มื่อนี้หายากหลายกองขี้ควายใหม่ๆนี่ สงสัยต้องตื่นเช้ากว่านี้จ้า

แต่ว่ามื่อนั้นก็ได้มาจานหนึ่งอยู่จ้า ล้างน้ำ แช่น้ำดีๆ แล้วกะมาคั่วใส่เกลือ

ซำนี้ก็กินได้แล้วจ้า เชิญแซบจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ๛หนุ่มบ้านไกล๛
    บล็อก
    8
    สุด ๆ ไปเลยครับ ภาพแบบนี้ไม่ได้เห็นมานานมากๆ ดีใจนะครับที่เกิดมาเป็นคนในยุคนั้น ทันอะไรต่อมิอะไรหลายๆ อย่าง เก็บไว้เผื่อว่าวันหนึ่งจะได้เล่าให้ลูกให้หลานฟัง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ กาฬสินธุ์ถิ่นไดโน
    คิดฮอดบ้านเด้ เห็นบรรยากาศแถวบ้านเป็นตาม่วนเนาะครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวอิง
    คั่วเป็นตาแซบแต่ยังบ่เคยลิ้มลองจัักเทื่อ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    แกงไส่หน่อไม้เด้อพี่น้อง แซบคัก...........บ่อได้กินโดนแล้ว

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ GROOPPY

พบปะพูดคุย กุดจี่น้อย

ทางบ้านบ่ค่อยเอาครับโตน้อย ส่วนมากเอาแต่โตใหญ่ๆๆ
    กุดจี่น้อย
    แล้วกะเอาแบบเป็น เบ้าครับ กุดจี่เบ้า อิอิอิ
    กุดจี่น้อย

กุดจี่น้อย

กุดจี่น้อย

ส่วนโตน้อย สิเอาในดอกอิปุกครับ ดอกแบบนี้
    กุดจี่น้อย

กุดจี่น้อย

บางดอกได้เป็นกะละมังน้อยครับหลายแฮง :l-

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ GROOPPY

พบปะพูดคุย กุดจี่น้อย

นี่ครับ กุดจี่ดอกอิปุก
    กุดจี่น้อย

ขยาย
    กุดจี่น้อย
    :l-

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    ป้าดด น่ารักมากเลยจ้า เด้กน้อยไปหาขวยกุดจี่ สมัยนิว่าแม่นสิเฝ้าตะร้านเกมส์ คิดฮอดสมัยเป็นเด้กน้อยหลายจ้า พี่กานต์ ทางกาสินกะสิเอาขวดไปใส่กันมันบินหนี 555+ หายากมากเลยจ้า บรรยากาศแบบนิ ขอบคุณพี่กานต์ที่นำเสนอจ้า

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ๛หนุ่มบ้านไกล๛
    สุด ๆ ไปเลยครับ ภาพแบบนี้ไม่ได้เห็นมานานมากๆ ดีใจนะครับที่เกิดมาเป็นคนในยุคนั้น ทันอะไรต่อมิอะไรหลายๆ อย่าง เก็บไว้เผื่อว่าวันหนึ่งจะได้เล่าให้ลูกให้หลานฟัง
    ยกนิ้วให้ครับ สำหรับทิปนี้สรรหานำเสนอได้ดีเยี่ยม ก่อนจ่าอยู่บ้านนอกกะเคยมีประสบการณ์ออกไปหาตอนเช้าๆ ไผไปก่อนได้ก่อน เมนูที่มักคือแกงใส่แหน่งหน่อไม้ แซบๆสุดๆ เว้ามาอยากแล้วละ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ใบไม้สีชมพู
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ GROOPPY
    ทางบ้านบ่ค่อยเอาครับโตน้อย ส่วนมากเอาแต่โตใหญ่ๆๆ
    -
    คือเป็นตาย่านแท้น้อจ้า โตใหญ่หลาย บ่กล้ากินดอกจ้า ดอกอิปุก แถวบ้านบ่มีดอกจ้า แปลกเนา กุ๊ดจี่ในดอกไม้ ความรู้ใหม่เลยจ้า