หัวข้อ: ...ไปขวยกุ๊ดจี่กันจ้า...

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ใบไม้สีชมพู

...ไปขวยกุ๊ดจี่กันจ้า...

"ไปบักหล่า เฮาไปขวยกุ๊ดจี่กันเมื่ออื่นเช้า" ใบไม้ชวนหลานชายคนขยันผู้เก่านี่ล่ะจ้าออกหากินแต่เช้า บัดหลานชายเทวดาพี่ชายเพิ่นนอนหลับปู้ดๆอยู่ในห้อง น้องบัดถือเสียมคอนคุถังออกไปทงนาแล้วจ้า เสียมกับหน่วยบักใหญ่ ในคุกะมีน้ำ พากันลุยแล้วจ้า

พ้อแล้วจ้า กองขี้ควาย เบิ่งซ่องเก่าๆแถมยังดินเป็นตาแข็งอีก

หลานชายว่าลองขุดเบิ่งเผื่อมี กองใหม่ๆเป็นตาหายาก เฮาออกมาตอนสวยแล้วหลานว่า

เอ้า ลองขุดเบิ่งกะได้

ว่าแม่นบ่มีกะมีอยู่ตั้วนี่

ขวยแห้งกะได้หลายเติบอยู่เด๊

ขวยแห่งๆจั่งซี่ กะพอมีอยู่จ้า มื่อนี้หายากหลายกองขี้ควายใหม่ๆนี่ สงสัยต้องตื่นเช้ากว่านี้จ้า

แต่ว่ามื่อนั้นก็ได้มาจานหนึ่งอยู่จ้า ล้างน้ำ แช่น้ำดีๆ แล้วกะมาคั่วใส่เกลือ

ซำนี้ก็กินได้แล้วจ้า เชิญแซบจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ๛หนุ่มบ้านไกล๛
    บล็อก
    8
    สุด ๆ ไปเลยครับ ภาพแบบนี้ไม่ได้เห็นมานานมากๆ ดีใจนะครับที่เกิดมาเป็นคนในยุคนั้น ทันอะไรต่อมิอะไรหลายๆ อย่าง เก็บไว้เผื่อว่าวันหนึ่งจะได้เล่าให้ลูกให้หลานฟัง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ กาฬสินธุ์ถิ่นไดโน
    คิดฮอดบ้านเด้ เห็นบรรยากาศแถวบ้านเป็นตาม่วนเนาะครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวอิง
    คั่วเป็นตาแซบแต่ยังบ่เคยลิ้มลองจัักเทื่อ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    แกงไส่หน่อไม้เด้อพี่น้อง แซบคัก...........บ่อได้กินโดนแล้ว

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ GROOPPY

พบปะพูดคุย กุดจี่น้อย

นี่ครับ กุดจี่ดอกอิปุก

ขยาย

:l-

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    ป้าดด น่ารักมากเลยจ้า เด้กน้อยไปหาขวยกุดจี่ สมัยนิว่าแม่นสิเฝ้าตะร้านเกมส์ คิดฮอดสมัยเป็นเด้กน้อยหลายจ้า พี่กานต์ ทางกาสินกะสิเอาขวดไปใส่กันมันบินหนี 555+ หายากมากเลยจ้า บรรยากาศแบบนิ ขอบคุณพี่กานต์ที่นำเสนอจ้า
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ๛หนุ่มบ้านไกล๛
    สุด ๆ ไปเลยครับ ภาพแบบนี้ไม่ได้เห็นมานานมากๆ ดีใจนะครับที่เกิดมาเป็นคนในยุคนั้น ทันอะไรต่อมิอะไรหลายๆ อย่าง เก็บไว้เผื่อว่าวันหนึ่งจะได้เล่าให้ลูกให้หลานฟัง
    ยกนิ้วให้ครับ สำหรับทิปนี้สรรหานำเสนอได้ดีเยี่ยม ก่อนจ่าอยู่บ้านนอกกะเคยมีประสบการณ์ออกไปหาตอนเช้าๆ ไผไปก่อนได้ก่อน เมนูที่มักคือแกงใส่แหน่งหน่อไม้ แซบๆสุดๆ เว้ามาอยากแล้วละ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ใบไม้สีชมพู
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ GROOPPY
    ทางบ้านบ่ค่อยเอาครับโตน้อย ส่วนมากเอาแต่โตใหญ่ๆๆ
    -
    คือเป็นตาย่านแท้น้อจ้า โตใหญ่หลาย บ่กล้ากินดอกจ้า ดอกอิปุก แถวบ้านบ่มีดอกจ้า แปลกเนา กุ๊ดจี่ในดอกไม้ ความรู้ใหม่เลยจ้า

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ไก่น้อย
    ป้าดด น่ารักมากเลยจ้า เด้กน้อยไปหาขวยกุดจี่ สมัยนิว่าแม่นสิเฝ้าตะร้านเกมส์ คิดฮอดสมัยเป็นเด้กน้อยหลายจ้า พี่กานต์ ทางกาสินกะสิเอาขวดไปใส่กันมันบินหนี 555+ หายากมากเลยจ้า บรรยากาศแบบนิ ขอบคุณพี่กานต์ที่นำเสนอจ้า
    น้องไก่ ในคุถังกะใส่น้ำไว้จ้า นอกจากได้ล้างในโตแล้ว กะยังป้องกันบ่ให้บินหนีนำจ้า อิอิ
    หลานผู้นี่ใครอยู่จ้า หมั่นหากิน ชวนหานกยิงหนู ขุดแย้พู้นแล้ว แต่ว่าน้าไปนำบ่ได้ วินแดดจ้า