หัวข้อ: มาจกตา ภาษาอังกฤษ เอาแบบบ้านเฮา เจ้าข่อย...!

ท่องยุทธภพ สัญลักษณ์ของ ป้าอินเตอร์
    ตำหนักอิ๋นเจิ้น เกาะหมื่นลี้

มาจกตา ภาษาอังกฤษ เอาแบบบ้านเฮา เจ้าข่อย...!

สวัสดีจ้า เป็นสมาชิกบ้านมหา แต่บ่อใด้เฮ็ดประโยชน์ อีหยังให้เพิ่น กะสิเปลืองพื้นที่ เพิ่นซือๆเนาะจ้า เป็นมื้อเป็นเว๊น ป้ากะไปขู่ฟังแต่เพลงกับดีเจ แฮ่ะ แฮ่ะ ป้าขู่เอาเลยบอใด้ขอเพลงเพิ่นใด๋ :l- มั่นใจขนาด ดีเจกะใจดี๊ดี กะขอบขอบคุณ หลายๆที่ให้ความเป็นกันเองเนาะ โดยเฉพาะ สาวขามป้อม กับดีเจเด็กน้อย ที่โดนป้าขู่เป็นประจำ อั่นดีเจต้น กะเกือบสิโดนป้าสับเป็นหมื่นๆชิ้นนะเนาะ มาจกตา ภาษาอังกฤษ เอาแบบบ้านเฮา เจ้าข่อย...! โอ๊ยยยยย อิแม อิพอ เสียงเพิ่นหล่อหลาย เป็นตาพูฮ่ายขนาด:l- (อย่าเคียดเด้อหล่ะ ป้าเว่าเหล่น เว่าอีหลี กะฮู่จักแน)

เป้ากะสิขอแนะนำตัวอีกจักรอบเนาะ ป้านี่เฮ็ดงาน กับ Mc D UK บอต้องให้แปลตั๊วเนาะ เฮ็ดมา ครบ 13 ปีพอดี เกินหน่อยๆ เอาเป็นวา ผะสาอังกิด กะพอฝรั่งตั๋วป้าบอใด้ :l- คงบอต้องบอกตำแหน่งเนาะ เฮ็ดมาโดนปานนี้ กะต้องเป็น พูใด๋ พูนึง แบบเว้าใด้ว่ามันบอกล้าไล่GU ออกดอก :l-

เอาละจ้ามาเข่าเรื่องกันบ่านหนิ ความคิดนี้ป้าใด้มาจาก ตอนป้ากลับเมืองไทยเมื่อตอนสงกรานต์เนาะ คุณน้องสาว กับคุณสามีเพิ่น ป้า ละกะพี่ชาย เฮากะพากันกลับบ้านเมืองไทย ช่วงนั่นคนกะกลับบ้านหลายยยยยคัก หมู่บ้านใกล้ ตำบลเคียง เพิ่นมีสามี หรือภาษาท้องถิ่นกะเอิ้น ผัวฝรั่งเนาะ กะพากันมาจากต่างประเทศ อั่นไท พี่น้องเพิ่นนั่นแหละ อยากเว้านำลูกเขย หลานเขยเพิ่นกะ เว้าใด้แต่ ฮั่น โล๊ :l- กะยากกกกกกก กับป้านี่แหละ เมาเหล้าบอทันสร่างกะมาลากป้าไปเป็นล่ามให้ วู๊ยยยยยยบย คักขนาด เห็นป้าเป็น คอมมูนิเคชั่นเซ็นเตอร์ เรียก ลุก ปลุก ตลอด บอไปกะสิหาว่า ท่าใหญ่เนาะ

ฉนั้นบ้านใด๋เป็นจังซั่น ฟังทางนี้ c06: ป้าสิสอนภาษาให้ เอาแบบ บอต้องมี เซอทิฟิเคท :l- มันแปลว่า บอต้องมีใบรับรอง บอต้องเปิดหนังสือ คิดจังใด๋เว้าจังซั่นเล้ยจ้า

ภาษาอังกฤษทางบ้านป้า บอต้องดัดเสียง ใช้สำเนียงลาวบ้านเฮานี่แหละ คือคัก ฝรั่งทางยุโรป ขะเจ้ากะเว้าพอเอาตัวลอดคือกันหละ นิวซีแลน ออสเตเลีย อเมกา แคนนาดา สำเนียงกะสิไปอีกแบบบนึง อั่นนั่นป้า สิบออ้างอิง ในหม่องนี้ ป้าสิพาฝรั่ง ไปกินเชื้อรา (เห็ดจ้า) ไปหากอไผ่(หน่อไม้) :l-

นี่เอาตัวอย่างแบบครอบครัว เนาะจ้า น้องเฮาเอง

เห็นฝรั่งกะ ห่าโล้ ลองทาม โนซี รีเมมเบ้อมี๊ อั่นนี้กะคือ หวัดดี บอใด้เจอกันโดน จำข่อยใด้บ๊อ :l- ใด้แล้วประโยคนึง
    เอ๋าแถมให้จักน๊อยยย ยูลุคกิ้งกูด แปลว่า เจ้าหล่อเนาะ หรือ ดูดีนั่นหละจ้า

พลีสคัมอิน มีทมายแฟมมิลี่ มาข้างใน มาฮู้จักครอบครัวข่อย

ดีส อีส หยังกะว่าไป ตามดวก :l- มายไว้ฟ กะเมียข่อย น้อยเขย กะ บราเด่อ หรือเท่อ อินลอ น้องเมียกะ ซิสเตอร์ อินลอ ลูกของลูก เจ้า กะแกรนด์ ชิ้นเด้น กะว่าไป มีหยังอีกฮึ...เมียเก่ากะ เอ็กไว้ฟ พ่อเมีย แม่เมีย กะตามด้วยอินลอว์ นั่นหละ รวมทั้งลูกเลี้ยงเด้อ

เอ๋าตี สี่แล้ว มื้อื่นป้าสิมาต่อใหม่ เอาซ่ำนี้ก่อน ป้าอยากนอนแล้วจ้า

ท่องยุทธภพ สัญลักษณ์ของ ป้าอินเตอร์
    ตำหนักอิ๋นเจิ้น เกาะหมื่นลี้
    อุ๊ย ลูกเลี้ยง เอิ้นสเต็ปซัน หรือสเต็ป ดอเต้อ (ซันคือ ผู้ชาย ดอเตอ้ร์ กะผู้หญิง จ้า)

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    ยินดีต้อนรับคุณครูคนใหม่จ้า มาเด้อมาซอยให้เด็กๆบ้านเฮาเก่งอังกฤษ
    เพราะปุ้ยก้บบ่ค่อยมีเวลาทอใด ยินดีต้อนรับอีกครั้งค๊า
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    น่าสนใจมากครับ เพราะว่าคนไทยเฮาบางคนเว้าอังกฤษได้เดะ แต่ว่ายามพ้อฝรั่ง คำเว่าแล่นตำกันจัสิเว่าจั่งได๋ ถือว่าเป็นวิธีการเอาโตรอดได้ดีครับ

การพูดสื่อสาร จุดประสงค์หลัก คือการเข้าใจร่วมกัน บางทีไม่ต้องนึกถึงไวยกรณ์มาก (เรื่อง เท้นส์ คนไทยลืมไปเลย ฮ่าๆๆๆ เอาเข้าจริงๆไม่มีเวลานั่งผันกันหรอก) เจ้าของภาษามีหรือที่จะไม่เข้าใจ แต่การเอาโตรอดนอกจากการพูดแล้ว สิ่งที่ธรรมชาติให้เรามา และเราเรียนรู้ในภายหลัง นั่นคือ ร่างกาย ของเรา ครับ อย่าคิดลึก ผมกำลังหมายถึง อวัจนภาษา ครับ ที่เราแสดงทางกาย เช่น ท่าทางต่างๆ สีหน้า และอื่นๆ ซึ่งคนไทยเราชินลพครับ อิอิ แม้คนพูดเก่งยังต้องใช้ อิอิอิ

ผมสิมาเรียนเทคนิคนำใหม่เด้อครับป้่า ขอบคุณหลายๆครับ

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    เอาเปิดห้องสอนโลดครับ ห้องสอนภาษาอังกฤษครับ อยากเฮียนคือกันครับ:l-:l-

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บุรุษไร้ใจ
    ดีส อีส บักต้น ฮาโหล ฮาโหล 123 คือบ่อดังล่ะไมค์ข่อย

Find a Western wife.ให้นำจักคนแนเด้อ สิได้เว่าคล่องๆ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บุรุษไร้ใจ; 12-06-2010 at 11:51.

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    Thank you very useful take any more.

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5

จุฟฟฟฟฟฟ ขอบคุณหลายๆ ค่ะคุณป้ายังสาว (สาว 2,000ปี) เป็นความคิดที่ดีหลายๆ จ้า สำหรับการสอนภาษาอังกฤษแบบนี้ ขามป้อมขอมาลงทะเบียนเรียนนำจ้า คุณครูมีลูกล่อลูกชนแพรวพราวแบบนี้ รับรองว่า นักเรียนบ่แอบนอนหลับในห้องเรียนแท้ๆ จ้า :l-

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    อยากสิบอกว่า การศึกษาบ้านเฮาบ่ได้เอื้อให้กับการเว่าการสื่อสารใช้งานจริง ส่วนมากเพื่อนำไปสอบ พอสอบแล้วกะแล้วกันไป ห่วงไวยกรณ์มากจนเกินงาม จนเป็นอุปสรรค์ให้ขาดความมั่นใจในการใช้งาน คือจั่งบ่าวพงศ์ว่าล่ะครับ...
    การสิเรียนรู้การเว่า ต้องเว่าบ่อย ๆ ต้องกล้า หลักพื้นฐานของภาษาต้องเว่าได้แล้วจั่งมาเรียนเขียน เรียนอ่านภายหลัง คือจั่งเฮาเป็นเด็กน้อยเว่าเป็นแล้วจั่งมาเขียนมาอ่าน...
    แต่นี่ภาษาอังกฤษ เฮาต้องมานั่งเขียนนั่งอ่านก่อนการเข้าใจ...
    เซียงเหมี่ยงฯ ว่าหลักการแบบที่คุณป้านำมาสู่พี่น้องบ้านมหาเวิร์คที่สุดสำหรับการนำไปใช้งาน...
    เซียงเหมี่ยงฯ เองมีโอกาส ได้เฮ็ดงานกับลูกค้า ออสเตรเลีย ตลอดระยะหลายปี จนถึงปัจจุบันกะพอมองเห็นจุดบอดตรงนี้ของการใช้ภาษาอังกฤษ เพื่อการสื่อสารของคนไทยครับ...
    มาปูสาดนั่งรอเรียนภาษาจากคุณป้าอีกคนเด้อครับ เบิ่งท่าแล้วน่าจะบรรยากาศ ม่วนซื่นเนาะครับ...

เรื่องฮิตน่าอ่าน

ขอลงทะเบียนเรียนนำแน่เด้อจ้าคุณครู
    :l- ขอบคุณหลายๆจ้าสำหรับความรู้ใหม่ๆ
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

Tags for this Thread