หัวข้อ: อยากเว้าฝรั่งเขียนให้แล้วอ่านเอาเด้อ

ท่องยุทธภพ สัญลักษณ์ของ ป้าอินเตอร์
    ตำหนักอิ๋นเจิ้น เกาะหมื่นลี้

อยากเว้าฝรั่งเขียนให้แล้วอ่านเอาเด้อ

ห่าโล้วววว เว้วคัมแบ็ค :l-สวัสดีจ้า ยีนดีต้อนรับ การกลับมา โอ๊วววววว หม่ายก๊อดดด ป้าดสิโท้ พระเจ้าซอย อยากเว้าฝรั่งเขียนให้แล้วอ่านเอาเด้อดีสอีส อันบีลี๊ฟอาโบ่ นี่เป็นอีหยังที่บ๊อหน่าเซือ แอน แอม(I’m)โซ พลีสสสสส(ออกเสียง เอส ยาวๆ เพื่อย้ำความจริงใจ) และข่อยกะดีใจหลาย แม๊นนี่พี๊โพ่ (คนไทยมักสิออกเสียงว่า พีเพิ่น)ไล้มาย โทปิ่ค หลายคนมักกระทู้ข่อย ไอวิวดูมายเบ้ส ป้าสิเอ็ดให้ดีที่ซู๊ดดดดธุจ้า

โอ๊ เมื่อยอยู่ตั๊วหนิ พิมซำนี่กะดาย เป็นจั๊งด๋ายยยยย ม่วนบ๊อจ๊าสำหรับการเรียนภาษาแบบคุณอีปึกของป้า มันคือสิแม่นอยู่ดอกตี๊ ที่เพิ่นว่า แฮงเรียนหลาย แฮ๊งงงงเป็นบ้า(ป้ากะดาย) กะคือสิแม่นเน๊าะ โอ๊ววววว Thank you, thank you, and thank you จ้าสำหรับ ท่านนายก อบต ท่านรองนายก อบก กำนัน และผู้ใหญ่บ้าน ทั้งผู้บริหาร ของ เวปมหาเน๊าะ อู๊ยยยย มาให้กำลังใจป้าหลาย ถ้าบ่อกินอิ่มหลาย มื้อนี่ป้าลอยพิม คือนกเล๊ยยยยย กะยังว่า:l-
    นี่หละจ้า อ่านมากรู้มาก อ่านน้อยรู้น้อย รู้เขารู้เรา รบร้อยครั้ง ชนะร้อยครั้ง โดยบอต้องซ้ายยตำราพิซัยสงคราม

ว่าไป๊เนาะเรียนภาษากับผีบ้า กะเป็นจังซี้หละ(คนงามเฮ็ดหยังกะคื๊อเนาะ:1- เอิ๊กกก)

เอาละจ้าฝอยมาโดน มาเข้าเรื่องซีเรียส เด้อหบ่านหนิ ป้าเน้นอิสานล้วนๆเด้อจ้า
    การเอิ้นฝรั่ง กะเอิ้นชื่อเพิ่นเล้ย ฝรั่งเขาบอถือ เพราะเขาบอนิยม การลำดับญาติเวลาเอิ้นกันจ้า สมมุติว่า ฝรั่งญาติผู้อ่านชื่อว่า Gary Smith แกรี่ สมิท เนาะจ้า กะเอิ้นเพิ่น แกรี่ หรือ มิสเตอร์ สมิท ใด้ทั้งสองจ้า
    มื่อนี่เนาะ เป็นอีกมื้อนึงต่อจากมื่อวาน ป้าให้ สมมุติ สองเหตุการณ์เลยเนาะ

คั่นยางไปหา หรือ เห็นเพิ่น (โดยตั้งใจ หรือบ่อตั้งใจ เนาะ) กะ ห่ะโล๊ว มีอะเกนดีเจปอ(เอาชื่อน้องชายป้านี่แหละ บ่อกล้าจ่มดอก) รีเมมเบอร์มี๊ วีเม๊ท เย๊สเตอร์เดย์ สวัสดี ข่อยอีกแล่ว ชื่อ..........จำข่อยใด้บ๊อ, ขั่นไปหาเพิ่นอยู่บ้านกะ เหลียวซ้าย เหลียวขวา หาหม่องนั่งโลด(ตาม’ดวก)
    But บัด พะนะ แต่ซั่นดอก แต่ขั่นเพิ่นมาบ้านเฮากะโอ้ว์วววว เว้วคำ เว้วคำ พลีส พลีส คัมอิน ซิทๆ โอ๊ยินดีต้อนฮับ ม็า ม้า มาพี่(แสดงอาการดีใจ หลาย แบบ อยากต้อนรับ ขับสู้เพิ่น แน๊หล่ะ) มาทางนี่ มานั่ง เทิงเว้า เทิงปูสาด ปูเสื่อ ถ้าบ้านบอมีเก้าอี้เนาะ
    พอเพิ่นนั่งลง ถ้าบ้านไกลเซเว่น กะหาน้ำฝน ปนสวรรค์ ให้ เพิ่นเด้อ บ้านใด๋ทันหมัยกะสิไปกองทุนฯ หาเบียร์ซ่าง เบียร์ลีโอ กะว่าไปแล้วแต่จะของบ้านเนาะ บอมีเงินกะติดใว้ก่อน ก๊ากกกกกก
    อ๊าวววว บัดนี่ เมียฝรั่งเพิ่นกะสิไป ทักทายพูนั่น ตอแหลพูนี่ กะลืมพ่อใหญ่สมิท แหละ(ส่วนหลายเนาะ) ปล่อยให้คุณสามี นั่งซดเบียร์อยู่พูเดียว โอว์ ตาหลีโตนเนาะ
    มา มา ตามป้ามา ป้าสิพาไปเป็นหมู่เพิ่น ยางไปไกล้ๆเพิ่นแน๊หล่ะ แล้วกะนั่งลง ส่งยิ้มแบบเป็นมิตร จั๊กหน่อย แล้วยิง ประโยคแรกไปเลยยยยยยยยย ฮาว อาร์ ยู ทูเด( หน่ะเห็นเบ๊าะ บอยากจั๊กหน่อย) ซำบายดีบ๊อออออ มื่อนี่, มันเป็นมรรยาทในการเริ่มการสนทนา ที่ฝรั่งเพิ่นมักใช้กันจ้า ทุกมื้อเลยหละ ก่อนที่สิถามหยังเพิ่น
    มาลองถามฝรั่ง บอต้องย่านคำตอบ ป้าสกัดคำถามให้นำ ฮาว ยู ซิ้ง ออฟ มาย วินเหลด (ออกเสียงวินกะ แบบ วินมอเตอร์ไซ เหลด กะออกเสียง สะเหลด เห็นบ๊อ บอยากจั๊กเม็ด ) เป็นจังใด๋ เจ้ามักหมู่บ้าน ข้อยบ๊อ คำตอบกะสิพื้นๆ บอเยส กะ สิว่าจังใด๋ล่ะ แต่เพื่อความมั่นใจ กะแยงๆหูฟัง เดาๆ นำเด้อ ถ้าฟังเบิ่งแล้ว เพิ่นคือสิมัก กะถามเพิ่นว่า ยูว้อนทูโก แฮ๊ปเอลุค เอ๊าไซ้ อาร์วินเหลด เจ้าอยากไปเบิ่ง นอกหมู่บ้านบ๊อ ไอเทคยู อี๊ฟยูว้อน(คั่นสิว่า ไอวอรันเทีย มันกะสิเวอร์ไปจักหน่อยเนาะ) คั่นอยากไป ข่อยสิพาเจ้าไป คั่นเพิ่นโอเค กะนัดเพิ่น อย่าผิดนัดเด้อหล่ะ คั่นเพิ่นอยากไปแต่บอแม่นมื้อนี้กะ เพื่อแสดงความมีน้ำใจ ของเฮาเนาะ กะ บอกเพิ่น โอเค เน๊กทาม เทวมี หรือ เล็ทมีโนว์ บอเป็นหยัง โอกาสหน้า บอกมาเล๊ยยยย ไอวิว เวรี่แฮปปี้ ทูโชว์ยูอะราว ข่อยสิพาเจ้าไปเบิ่งหลายๆหม่อง ด้วยฟามเต็มใจ

นี่คือคำที่เฮาสิเอาไปผสมในการเว้าจ้า

สิไปมื้อใด๋ เวนวีโก
    สิไปเวลาใด๋ ว๊อททามวีโก
    ไปจังใด๋ ฮาว วีโก
    ไปกับ โกบาย (ไปกับคุณแต๋น หรือ อ้ายควายเหล็ก สิม่วนคัก )
    บายฟุต ยางไป
    ว๊อทเดย์ มื้อใด๋ อ๊าฟเต้อร์ทุมอร์โร กะหลังพรุ่งนี้..
    ว๊อททาม เวลาใด๋. ซูน เร็วนี้. ฮาวซูน โดนปานใด๋ล่ะ
    เวลา กะสิ มี มอนิ่ง ตอนเช้า, มิดเดย์ เที่ยง, อาฟเตอร์นูน บ่าย, อิฟนิ่ง ยามแลง, เหลดไน้ กะเดิกเติบ
    เอาซำนี่ก่อนเนาะจ้า บอทันครึ่งดิ๊นี่ ยังบอใด้ไปฮอดไสเลย กะค่อยๆ ทำความเข้าใจเอาเนาะจ้า รู้คำ รู้ความหมาย แต่จับใส่ประโยคบอใด้ มันกะบอใด้ ช่วยอิหยัง จังใด๋ กะยังดีกว่า เยส โน โอเค แท้งกิ้ว อยู่เด๊ ป้าว่า
    พบกับโอกาส หน้าถ้าชาติต้องการเด้อ :l- แล้วกะขอบคุณ อ้ายพล คนรูปหล่อที่ แนะนำให้เข้ามาลองเขียนเบิ่งจ้า ป้ายังคิดว่าคือบอน๊อ แต่ก้อย่างที่บอก กำลังใจที่ให้ ป้าจะสละเวลาลิ้มรส ซดสุรา มานั่งเขียนให้เด้อจ้า อยากเว้าฝรั่งเขียนให้แล้วอ่านเอาเด้อ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    ฮ่า ๆ มาทันห้องเรียนเป็นคนแรก ๆ เลย ฮาได้ที่ มีประโยชน์ใช้งานจริงครับคุณป้า บ่เสียเวลาเซียงเหมี่ยงฯ มาปูสาดรอถ่าเนาะครับผม ...

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5
    ตามมาแล้วๆๆ จ้าคุณครู มื้อนี้นักเรียนตื่นสวยแหน่จักหน่อย แต่ว่า ฮาวซูน ละคะ คุณครูสะกลับมาต่อ ย้านตำจอกเพลินนั่นนา :l- อันนี้บ่ได้เป็นการขู่เข็ญแต่ประการใด๋เด้นี่ 555555555

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    ฮ่าๆๆ โอ้ยยเนาะ เรียนไสกะบ่รู้เรื่องสำเรียนอยู่นี่แม่ะจ้าป้า ให้เอื้อยเรียนนำแน่ะหน๋าน้องหล้าเซียง ฮ่าๆๆๆ
    มองต่าง..อย่างปลง

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ เต็มใจให้เธอ
    ดอกคูณ เสียงแคน ขอนแก่น
    บล็อก
    6
    ป้าครับ ผมมาสมัครเรียนนำครับป้า
    กระทู้นี้ผมมักแฮงๆๆครับ มาเขียนอีกเด้อครับ ผมสิมาเรียนนำอีกครับ
    ขอบคุณครับคุณป้า โอ๊ะคุณครู

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อย
    บล็อก
    21
    ให้หนุ่มน้อยสมัครเฮียนนำแหน่เด้อครับ คุณครูเผิ่นกะสอนดีน้อครับ อ่านแล้วแนมเห็นภาพอย่างจะๆเลย ถ้าแหม่นอยู่ในเหตุการณ์กะละว่าเจ้าของเว้าเองซั่นว้า แล้วกะสิคึดแนวสิมาสนทนากับฝรั่งอีกหลายแนว ส่ำกับเว้าลาวอิสานกับฝรั่งซั่นละแหมะ ขอบคุณคุณป้าอินเตอร์ครับที่ให้โอกาสผู้น้อยได้มาเฮียนฮู้นำครับ

:l- มารายงานโตค่ะคุณครู
    ม่วนหลายจ้า เรียนแบบนี้
    ขอบคุณหลายๆจ้าสำหรับความรู้
    อย่ายกหลายจอกเด้อจ้าคุณครู บาดสิว่า ไอ แอม วิน เด้
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา
    เป็นไดป้า นิ้วงอยัง อิอิ ภาษาปะกิดข่อยเข่าหลืบแล่ว

เว่าแต่ลาว พิมพ์แต่ลาว เหมิดมื่อเอาโลด แชทโสตาย
    :1-

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    นี่เขาเรียกว่า การเรียนการสอนภาษาแบบบูรณาการครับ สุดยอดครับ

บราโวววววววววว Bravo

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ สาวส่าเมืองอุดร
    Hattiesburg, MS , USA
    :l- ป้าจ้า จอยมาสมัครเป็นนักเรียนนำแหน่จ้า ภาษาอังกิดจอยบ่ได้เรื่องเลย หันหน้าเข้าคอมแล้วมีแต่ภาษาอีสานหล่ะจ้าออกมา ขอบคุณจ้า ป้าอินเตอร์จ้า

Tags for this Thread