หัวข้อ: มาเด้อจ้าทำบุญและกินข้าวนำกัน

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย

มาเด้อจ้าทำบุญและกินข้าวนำกัน

เว้ากะเว้า ขออนุญาตทุกท่านที่อ้างอิงเด้อจ้า
    ได้ไปร่วมทำบุญนำกัน (ชัยภูมิ)บ้านดีเจเด็กน้อยและพลพระยาแล สองมื้อสองคืน
    มีทั้งสุขและทุกข์ สุขที่ได้ร่้วมทำบุญ (ทุกข์นี้คือเมาบ่ซาง)แม่นบ่จ้า ปั้มฮ้าง:l-

หลังจากทำบุญตักบาตรแล้ว ๆ พระท่านฉันเสร็จ โยมกะ กินต่อ บาดนิ แซบ ๆๆ
    กับข้าวกับน้ำหลายโพด ทั้งกินทั้งห่อ....
    อ้ายพล ๆ ลืมบอกว่า ช้อนติดมากับห่อข้่าว ประมาณ 6 -7 อัน นิล่้ะ c06:

ก่อนจะกินข้าว ทำบุญก่อนค่ะอ้ายต่วงคนหล่อ
    น้องพงศ์เท่ห์ตลอดกาล
    อ้ายพลเจ้าของบ้าน
    เบิ่งเอาโลดจ้า ที่แน่ๆๆ บ่มีเจ้าของ เพราะคาแต่งามอยู่ ลงมาบ่ทันหมู่ซ้ำ มาเด้อจ้าทำบุญและกินข้าวนำกัน
    สาธุ
    ถ่ายรูปหมู่ไว้ก่อน ว่าซั่นเพิ่นว่า
    มาๆๆ บาดนิ มากินข้าวนำกัน แซบๆๆๆๆๆๆหลายตีวงล้อม ใส่เลย จ่าเหลือง
    ภาพสวยจากนายแบบนางแบบแบนๆๆๆฮ่าๆ
    ยังๆๆๆไม่จบ โปรดติดตามตอนต่อๆไป (ถ่ายแบบอยู่สวนมะขามหวาน)
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 17-06-2010 at 21:36. เหตุผล: แก้คำผิด
    :b-b เมรีขี้เมา :b-b

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    อิ่มบุญ อิ่มใจเนาะ ตื่นสายเกือบไม่ทันใส่บาตร อิอิ
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    เฮ็ดบุญ กะหวังอยากได้บุญ อิอิอิ ..ต้องขอขอบคุณพี่พล และพี่เด็กน้อยพร้อมทั้งพี่ๆน้องๆบ้านนาคานหัก หนองบัวแดง ทุกๆคนที่ร่วมทำบุญและสืบสานประเพณีของท้องถิ่น

ศิลปิน นักแสดง สัญลักษณ์ของ เชษ แฟมมิลี่แมน
    คนหลายๆกะมักแต่อ้ายจ่าเหลืองนี่หละ เรายิ้มเป็นตาจูบ ดี แฮะๆๆๆ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ สาวพุเตย

นี่บ้ออออออออ รอยยิ้มเป็นตาจูบ อิอิ

นี่บ้ออออออออ  รอยยิ้มเป็นตาจูบ  อิอิ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ เชษ แฟมมิลี่แมน นี่บ้ออออออออ  รอยยิ้มเป็นตาจูบ  อิอิ
    คนหลายๆกะมักแต่อ้ายจ่าเหลืองนี่หละ เรายิ้มเป็นตาจูบ ดี แฮะๆๆๆ
    นี่บ้ออออออออ  รอยยิ้มเป็นตาจูบ  อิอิ

เอิ้ก ๆ ๆ เว้าเป็นตาอ้ายจ่าเหลืองเปิดไฟเบิดคืนแท้...อิอิ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    สุขกายสุขใจใหนจะเท่าได้ทำบุญตักบาตรละครับ ปีหนึ่งคุณตักบาตรกี่ครั้ง

เจ้พิมพ์หนังสือให้มันถืกแน อย่าสิคิดผ่านไปแล้วบ่พิมพ์นำก้นเด้
    ผมฮู้จักดีคัก คิดได้ยุคำเว้า แต่ว่ามือบ่พิมพ์ ผิดบ้างขาดบ้างคำเว้าเพิ่นหึย
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

Miss Papaya
    ศิลปิน นักแสดง
    แม่ครัวบ้านมหา
    สัญลักษณ์ของ สาวผู้ฮ้าย

ง่วงนอนน้อ

กะเบิ่งเวลาตั้งกระทู้แน ตาลายคัก เสือแอนเป๊ปซี่ นอนบ่หลัว ลงมานั่งเล่นเล่นไปเล่นมา

อยากหลับคาโต๊ะคอมบาดนิ กะว่าซิมานำเบิ่งตอนนี้ ว่างพอดี ฮ่าๆๆๆๆๆๆๆ
    :b-b เมรีขี้เมา :b-b

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ชิงช้าชาลี
    บล็อก
    1
    อยากตามไปไร่มะขามหวานนำเด้ เห็นอ้ายต่วงหิ้วน้ำอิหยังไปนำคะ

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง
    ฮ่วยหน่อยยังมีรูปหลงมาอีกอยู่ติ พี่น้องบ้านมาเพิ่นเห็นหน้าจนเบื่อแล้ว เอ๋าบ่มีแนวซิเสียแล้ว โดยเฉพาะภาพสุดท้ายไปซื้อเหล้ากับโซดามาพอดี
    การที่จะประสบความสำเร็จได้ ต้องขึ้นอยู่กับความพยาม ความตั้งใจ สู้ฝ่าฟันอุปสรรคทุกอย่าง

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    อิ่มบุญยังบ่ทันเซาอยู่ อื่มอีหลีครับ ฮ่าๆๆๆๆๆๆๆ
    คิดฮอดบรรยากาศน่อครับ ฮ่วยย มีตอนอยู่สวนนำพะนะ อิอิิ หลุดๆๆๆอย่าเอามาเด้อ

Tags for this Thread