หัวข้อ: ..อู๋ปลาแก้ว แซ่บ ๆ จ้า...

Threaded View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ

..อู๋ปลาแก้ว แซ่บ ๆ จ้า...

มื่อนี่น้องหลินมีเมนูโปรดมาฝากค่ะ อู๋ปลาแก้ว

น้องหลินกะยังสงสัยว่าปลาแก้วเป็นปลาน้ำจืดหรือปลาน้ำเค็ม

รู้แต่ว่ามันแซ่บดีค่ะ ซื้อจากตลาดมาเลือกขี้ฝอยออก ล้างให้สะอาด

ใส่หมากพริก ปลาแดก ผงนัว น้ำปลา ผักอิตู่ ฯลฯ ทุกอย่างที่เฮ็ดให้แซ่บแต่ว่า

บ่ต้องเค็มเด้อค่ะ แล้วกะค้างไฟให้น้ำแห้ง ซ่ำนี่กะได้อู๋ปลาแก้วบ่ายข้าวก่อนไปทำงานแล้ว

เลือกขี้ฝอยออก ล้างดี ๆ มีทั้งปลาหมัด ปลาซิว ปลาแก้ว ปลาคาบของ ค่ะ

กำลังเดือดในเตาค่ะ หอมผักอิตู่ฮ่วย ๆ เลย
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เขมราฐ; 19-08-2011 at 11:09.