หัวข้อ: มาชิม หมกปลาฮากกล้วยกับตำบักหุ่ง ทางปากเกร็ดกันเด้อพี่น้อง

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5

โกรธแล้วน่ะ อยากกินเด้

ป้าดดดด ตื่นขึ้นมาเปิดคอมฯ กะมาพ้ออู๋ปลาพอดีเลย เป็นตาแซบหลายๆจ้า เอาคำข้าวลงจ้ำเบิ่งจักบาดเด้น้อ คือสะแซบหลาย ตายล่ะ ปลาอันนี้อยู่เกาะกะแห่งตะบ่มีอยู่ เฮ็ดจะได๋น้อบาดนี่ ย้านได้เอาปลาหมึกมาอู๋อยู่ดอก 555

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวห้วยละโอง
    เอาแนวกินมาล่อกันคักน้อบาดนี่ หิวตะเช้าแท้น้อ

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ ต่วง
    เห็นแล้วน้ำลายไหลครับ ปลาฮากกล้วย เป็นปลาน้ำจืดซิมักอาศัยอยู่นำดินทรายครับ หม่นอยู่นำดินทรายสมัยผมเป็นเด็กน้อยเคยเอาหง่องไปขูดครับ ปลาพวกนี้กะซิติดหง่องขึ้นมาครับ
    การที่จะประสบความสำเร็จได้ ต้องขึ้นอยู่กับความพยาม ความตั้งใจ สู้ฝ่าฟันอุปสรรคทุกอย่าง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ชิงช้าชาลี
    บล็อก
    1
    อ้ายต่วงคะ แล้วมันเป็นคนละชนิดกับปลาอีดแม่นบ่จ้า เจ้าของกระทู้กะบ่ฮู้คือกัน อ้ายหนุ่มเมืองเพชร เพิ่นถามมาจ้า

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    หน้าตาสวยงามคือคนเฮ็ดเนาะคับ เป็นตาแซบหลายๆ ผมเคยเฮ็ดเทื่อหนึ่ง ปลาเละเหมิด เลยบ่เฮ็ดอีกจักเทื่อ และกะปลาฮากกล้วยหัวแข็งกระดูดแข็งคือว่าหละคับ เซาอยากจ้อย อิอิ กินปลาแนวอื่นแทน แต่ว่ามื้อนี้เห็นแล้วอยากกินอีกอยู่คับผม สุดยอดๆ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    ปะ.. พี่น้องคุ้มสามเสนไปยามพี่น้องทางปากเกร็ด เปลี่ยนหม่องจักมื้อเถาะ อย่านัดแต่ปั้มฮ้างหลาย อิอิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ชิงช้าชาลี
    บล็อก
    1
    ถึงทุกคน ขอบคุณหลายๆจ้าที่แวะมาชม เมนูหมกปลากับตำบักฮุ่งจ้า เฮ็ดแนวกินบ่เก่งดอก กินเก่งอย่างเดียว ตอนนี้เฒ่าแม่บ่อยู่สอนแล้ว จะมากินข้าวทางปากเกร็ดอีหลีบ้อ ฮ่วย คือเป็นตาอยากอายหมู่เพิ่นแท้ล่ะ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ขวัญใจบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ สาวมุก
    เอื้อย..เว่าแบบบ่อายเลย เบิ่งรูปไปกะกลืนน้ำลายไปนำพ่อม....คิดฮอดแม่เด้ ตอนยังน้อยแม่เคยเฮ็ดให้กินแบบนี้น่ะ...แต่ทางมุกดาหาร เขาเอิ้นว่าปลาหลด บ่แม่นบ่จ้า...แล่วความจริงแล่วมันชื่อว่าปลารากกล้วยบ่จ้า น้องกะงง ย่อนว่าเคยแต่กิน แต่บ่รู้ว่าจริงๆแล่วมันชื่อหยังกันแน่...ขอตัวไปเช็ดน้ำลายก่อนเด้อจ้า.....

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    ยามน้ำชีขึ้น ซ่อนได้หลายคักเด้อปลาฮากกล้วยนี่แหมะครับ เอาแย่งลงซ่อนสามสี่เทื่อได้คุนึงแมะ
    คันบ่หมกกะสิอ่อมนี่หละครับ ทอดกรอบๆ ให้เด็กน้อยหรือแกล้มเหล้ากะเข่าท่ายุเด้อครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม
    ได้ข้าวจ้ำจักบาดเด้เนาะ

เอี้ยยไก่น้อย จะแมนเว่าถืกคัก ไปส่อนเนาะ บ๊า คึดฮอดบ้าน ยาว ยาว