หัวข้อ: ขอยกย่อง นักกวีมือเก่า จากเด็กใหม่ครับผม

แสงเดือนในสายหมอก
    Guest

ขอยกย่อง นักกวีมือเก่า จากเด็กใหม่ครับผม

บ่หวังมา เขีนเล่น ให้หมู่หัว
    ย่อนว่าตัว ผมนี้ ฮู้บ่หลาย
    ฮู้ท่อนี้ พอได้พล่ำ คำบรรยาย
    ถ้าหมู่หน่าย กะสิลี้ หนีจากจร

เจตนา มาขอลำ ฟังนำหมู่
    ผมบ่ฮู้ ว่าอยู่นี่ มีบทกลอน
    เลยมาฝาก ทักทาย เป็นอักษร
    เลยมาพ้อ นักกลอน เว่านำกัน

ดีใจหลาย ได้พ้อ คนบ้านเฮา
    ได้มาเว่า มาจา ให้สุขสรรค์
    ความรู้หน่อย โตข้อย นักประพันธ์
    หวังพวกท่าน ได้สั่งสอน นักกลอนใหม่

ผมได้อ่าน ระดับอาจารย์ กะหลายคน
    เทิงหมาน้อย ต้นข้าว ครูแก้มใส
    อ่าน Myponn ไก่น้อย กะถูกใจ
    หรือหมู่เจ้า ว่าจั่งได๋ กะบอกแน่

เรื่องคารมณ์ คมจ้าว บ่าวโจ่โล่
    ปาดสิโท้ บ่าวเซียงน้อย เยี่ยมตั๊วแหม๋
    พอกะเทิน Saoน้ำค้าง กะของแท้
    อีกท่านแนะ ใบไม้ สีชมภู

ขอยกย่อง จากน้องใหม่ ผู้มายาม
    หวังสิได้ สอบถาม จากผู้รู้
    เพราะว่าผม ยังห่างไกล ระดับครู
    กะซ่อยดู ซ่อยแยง เด้อพี่น้อง

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ สาวบ้านนา

Re: ขอยกย่อง นักกวีมือเก่า จากเด็กใหม่ครับผม

ขอบอกว่าดีมากเลย ย้ำๆ อัจฉริยะ จิง เก่งมากๆ เบิ่งซือ แสงเดือนในสายหมอก สมแล้วที่ แต่งบทกวี เป็น
    มีพรสรรค์ มีความคิด แบบศิลป์ จิงๆ หนึ่งคะแนนมอบไห่

นักปราชญ์เมืองอีสาน
    ศิลปินนักแต่ง ผญา
    สัญลักษณ์ของ ศรีสะท้าน

Re: ขอยกย่อง นักกวีมือเก่า จากเด็กใหม่ครับผม

เขียนมาเหล่นแกมหัวกะได่ท่าน พอให่ซุมอยู่บ้านมหานี้ได้ส่วงเหงา
    พอได้หายอุกเศร่าเหงาในให่ใจซื่น ฮอดมื้ออื่นฮุ่งเซ้างานหน่าหากอยู่ครอง
    พอให่พวกพี่น้องได้ลึ่งแก่นแสนสนิท ผูกสัมพันธะไมมิตรบ่อเสื่อมคลายภายพุ้น
    บ่อให่สูญเสียสียเศร่าอิสานเฮาให่ยาวยื่น ให่ซุมเพิ่นได้เว้าพื้นอีสานแท้ว่าแน่จริง...แท้แหลว
    วรรณคดีล้ำลำนำเอื้อนเอ่ย เขยภาษาพากษ์เว้าลาวพื้นกล่าวไกล

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่

ป้าด/มีแต่คนเก่งๆกระทู้นี้ เอาไปคนละคะแนน //เดี๋ยวขอตัวงีบจักหน่อยก่อน คิดกลอนได้จั่งสิเอามาต่อ.....
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

เซินโลดเด้อท่านการทำงานย่อมมีเมื่อย ให้ค่อยทำไปเรื่อยๆยามล้ากะพักเซา
    อย่าไปเอาสังขารดั้นดันหลายกายสิอ่อน เดี๋ยวเทื่อหมากอ้อนต้อนบ่อโงขึ้นซื่นหัว
    อิ อิ อิ อิ อิ
    วรรณคดีล้ำลำนำเอื้อนเอ่ย เขยภาษาพากษ์เว้าลาวพื้นกล่าวไกล

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่

Re: ขอยกย่อง นักกวีมือเก่า จากเด็กใหม่ครับผม กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ทิดคำศรี
    เซินโลดเด้อท่านการทำงานย่อมมีเมื่อย ให้ค่อยทำไปเรื่อยๆยามล้ากะพักเซา
    อย่าไปเอาสังขารดั้นดันหลายกายสิอ่อน เดี๋ยวเทื่อหมากอ้อนต้อนบ่อโงขึ้นซื่นหัว
    อิ อิ อิ อิ อิ
    อ่า ฮ่า ฮ่า ขอทราบหมากอ้อนต้อนคือหยังท่าน.....
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

UB
    Guest

บอ้ายเชียง ผมว่าแม่น หมากผีผ่วนชั่นแลว อิอิอิ

กะหมากกะแล่งงัวเฮานี้หละอาว ฮิ้ววววว ส่อกะด้อ สงสัยกะด้อเนาะ อิ อิ อิ อิ

รวงข้าว
    Guest

แสงเดือนในสายหมอก
    แต้งกิ้วหลายๆเด้อ อิอิ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ ตะวันนา

....บู๊ยยยย ...เพิ่นเว่าจีบกันเนาะ.... อิจฉาเสี่ยวเด๊ ...บัดที่นี่..มีผู้บ่าวมาถามหาแมะ...
    :heart:~?*??*?~*... คื อ วั น ห นึ่ ง ที่ หั ว ใ จ....
    ................จ ะ ห อ บ รั ก ไ ป ซ บ อุ่ น ไ อ ดิ น... .....
    * ~?*??*?~:heart:

Tags for this Thread