หัวข้อ: มาเด้อ มาซอยเก็บแน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา

พบปะพูดคุย มาเด้อ มาซอยเก็บแน

เข่าหน่าฮ่อน หมากใม้ก่าหลายค่ะทางเกาะก่าดาย

คนมีสวนเพิ่นก่าเปิดสวนไห่คนไปเก็บค่ะ

บ่อฟรีเด้ เสียเงินคือกัน เก็บมาได้ก่าเอามาชั่งกิโลเสียเงินค่ะ อิอิ แต่สิถูกกว่าซื้อตามท้อง

ตลาดอยู่ดอก แถมได้กินของสดนำ แซ่บค่ะแซ่บ ปีนี่ก่าบ่อพลาดเด้ ไปสวนเก่าหล่ะค่ะ

อยู่เทิงเขา วิวงามๆ :l-

วันหยุด เสาร์ อาทิตย์เด็กน้อยมาเก็บหลายค่ะ หน่าฮักๆ

มาเด้อ มาซอยเก็บแน

คนในพื้นที่ก่ามาหลายคือกัน หม่องหนี่คนหลาย เลยไปข่างล่างผุ่นดอกส่ะ มีหลายแปลงค่ะ

สดๆค่ะ มาเด้อ มายาดแน บ่อมีหมู่แหม

ได้คลานเก็บเอาหล่ะค่ะ หาหน่วยใหญ่ๆ ก้มๆเงยๆบ่อใหวค่ะ หน่ามืดแหม ย่อนเถ่าเนาะ ฮิ้วว

เก็บไปกินไปค่ะ อิอิ ย่านขาดทุน พะนะ มันสดแล่วก่าหวานนำแหม มีขี่แมงวันบ่อหล่ะ ฮ่า

พ่อ แม่ ลูก มาซอยกันเก็บ บุ่ยยย โรแมนติกเนาะ

อั่นนี่ หมาก เรดเคอร์เร้น พะนะ(Red current) ส้มๆ หวานๆค่ะ ดกขนาด

เบิ่งค่ะๆ ดกคัก สะออนแหม

อั่นนี่ เทเบอรี่ (Tay berries) คล้ายๆ ราสเบอรี่หล่ะค่ะ แต่สิเปรี้ยวกว่า แล่วก่าสิหน่วยยาวกว่าหน่อย ราสเบอรี่สิหน่วยกลมๆกว่าเด้ หวานกว่านำ

พอแล่วค่ะ บ่อเอาดอกเทเบอรี่ ส่มโพด มักหวานๆแหม พอแล่วก่ามาเข่าแถวจ่ายเงินเพิ่นค่ะบาดหนี่

ไปค่ะ เสียเงินแล่วก่ากลับบ้านไปเบิ่งบอลต่อบาดหนี่

------------------------------------- :l- --------------------------------
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย เมษา; 04-07-2010 at 02:48. เหตุผล: โฆษณาบังข่อยแหม

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    ป้าด..อิอิอิ นึกว่าสวนเจ้บัดไหลแล้วจ่ายเงินเขาตั๊วนี้

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ เมษา
    เอ๋า..จ่า มานอนดึกแถ่ะ อิอิ เบิ่งบอลตี่ สวนข่อยบ่อมีดอก อาศัยกินนำเพิ่น

ปลูกหยังบ่อขึ่นดอก อั่นมือข่อยมันฮ่อน พะนะ ที่แท้ คร้าน ฮิ้วว :l-

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    มาเด้อ แซ๊บแซบ c06: ไปมื่อเดียวกั่นบ่ล่ะเฮา อิอิ

:l- เก็บแล้วๆกะเอามาส่งน้องแนะเด้อจ้าพี่เม พี่แหล่
    บ่พ้อไสจักเทื่อทางพี้ ไปไสบ่ได้จ้า ย้านคอมมันเหงา
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยเมืองเพชร
    ได้เวลาเก็บ สตอฯอีกแว้วววววคุณน้องเมษา ได้หลายก้อมาฝากอ้ายหนุ่มบ้างเ้ด้อ
    ฮิ้ววววววววววววว กริ้วววววววววววว

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    เอามาปลูกอยู่นาบ้านเฮาได้คือจั่งจิดีเนาะครับ จั่งแม่นเป็นตาแซบคัก อิอิๆ

ครีเอทีพ โปรดิวเซอร์ สัญลักษณ์ของ บ่าวข้าวจี่
    บล็อก
    7
    เอามาปลูกบ้านเฮา...ย้านกลายเป็น บักเขือเคือ..อยู่ ฮ่าๆๆๆๆเป็นตาแซ่บ ตาหวานฮ้าย

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    บะ เป็นตาม่วนอีกแบบเนาะจ้า ได่บรรยากาศสวนกว่าทางญี่ปุ่นยุเนาะเจ้เม แต่ว่าลูกน้อยกว่าทางพี้ไปนิดแม่ะเอื้อย แฮะๆๆ
    มองต่าง..อย่างปลง

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    เป็นตาแซบเนาะครับ ได้กินผลไม้สด ๆ จากสวนราคาถูกที่สำคัญ ยังได้พักผ่อนคลายเครียดนอกบ้านไปในตัวเนาะครับ...