หัวข้อ: น้องกุ้ง..โอ๊ะ กุ้งผัดผงกะหรี่.

น้องกุ้ง..โอ๊ะ กุ้งผัดผงกะหรี่.

พี่น้องหลายคนเผิ่นถาม เฮ็ดแต่แนวกินอิสานมีตะอั่นใส่ปลาแดกเป็นถ่อนั้นบ้อ อาหารไทยคือบ่เฮ้ดลองเบิ่งแหน่น้อ เผิ่นหว่า กะเลยลองเฮ็ดอาหารไทยเบิ่งครับ ผัดผงกะหรี่นี้แนวมักตั่วครับ บ่หว่าปูหือกุ้ง แนวกินดู๋กะเลยสังเกตุเบิ่งหว่าคะเจ้าใส่หยังแหน่ กะมีกุ้งจักประมาณ15โต(อั่นนี้เฮ็ดกินเด้อครับ บ่ได้เฮ็ดขาย ถ่าเฮ็ดขายคือสิบ่เถิง10โตดอก )โตใหญ่ๆแหน่ ผงกะหรี่ ไข่เป็ด น้ำพริกเผา นมสด น้ำตาล ซีอิ้วขาว ต้นหอม คึ๋นฉ่าย กระเทียม ถ่อนี้หละครับ ขั้นตอนแรกกะตอกไข่ใส่ถ้วยครับ เทนมสดลงไปจักเคิ่งถ้วย น้ำพริกเผา น้ำตาล2ช้อนโต๊ะ หละกะซีอิ้วขาว1ช้อนโต๊ะ ตีให้เข้ากันครับ
    น้องกุ้ง..โอ๊ะ กุ้งผัดผงกะหรี่.
    ส่วนกุ้งเด็ดหัวไว้หาง ปอกเปลือกผ่าหลังดึงเส้นดำออก ล้างให้สะอาดครับ แล้วกะลวกด้วยน้ำร้อนพอกุ้งสุก ตักขึ้นมาพักไว้
    ตั้งกะทะครับ ใส่น้ำมันนิดหนึ่ง ทุบกระเทียมลงผัดครับ พอหอมใส่น้ำของน้ำพริกเผาลงไปผัดอีก แล้วกะจั่งเอาเครื่องผสมที่ตีเข้ากันแล้วลงไปผัด พอไข่เริ่มจับกันเป็นก้อนจั่งใส่กุ้งลงไปครับ
    น้องกุ้ง..โอ๊ะ กุ้งผัดผงกะหรี่.[/cenyer]

ผัดพอกุ้งเข้ากับเครื่องกะพอครับ เพราะว่ากุ้งสุกแล้ว ก่อนสิปงกะทะ กะใส่ผักลงไปคน2-เถื่อกะยกลงครับ เพราะว่าผัดโดนผักมันสิสุกโพด สีบ่งาม บ่เป็นตากิน :12:
    :heart: คันเจ้าได้ขึ่ช้างกั้งห่มเป็นพระยา อย่าสุลืมชาวนาผู่ขี่ค.ว.ยคอนกล้า :heart:

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    ป๊าดดดดดด น่ากินหลายจ้าบ่าวทิพย์ หิวข้าวจ้า หาข้าวกินก่อน คึ คึ
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ฮ่วย เก่งปานนี้ บ่น่าเชื่อว่าโสดเนาะบ่าวทิพย์ ข่อยซางบ่เกิดเป็นผู้หญิงเด้น้อ สิได้มาใช้บ่าวทิพย์เฮ็ดแนวกินให้กิน ถูบ้าน ซักผ้า ไปตลาด ล้างถ้วยล้างจาน ข่อยสิเล่นแชตซั่นดอก

ฮ่า ๆ ๆ ๆ ๆ ฮิ้ววววววววววววววววววว

เฮ็ดได้ตะแซบแฮงจ้า ขอบคุณสำหรับสูตรจ้า
    จะลองเฮ็ดกะน๊า ผลออกมาแนวได๋สิส่งการบ้านดอกจ้า
    จะออกมาน่ากินแบบนี้บ่น้อ ถ้าเอาปูม้าแทนกุ้ง ต้องลวกให้สุกก่อนบ่จ้า
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

International chef สัญลักษณ์ของ สะใภ้อิสาน
    บล็อก
    4
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ พล พระยาแล
    ฮ่วย เก่งปานนี้ บ่น่าเชื่อว่าโสดเนาะบ่าวทิพย์ ข่อยซางบ่เกิดเป็นผู้หญิงเด้น้อ สิได้มาใช้บ่าวทิพย์เฮ็ดแนวกินให้กิน ถูบ้าน ซักผ้า ไปตลาด ล้างถ้วยล้างจาน ข่อยสิเล่นแชตซั่นดอก

ฮ่า ๆ ๆ ๆ ๆ ฮิ้ววววววววววววววววววว
    ว่าประชดใครหรือเป่่าพี่ชาย คิคิคิคิคิ
    บ่าวทิพยถ้าโสดจริง....เดี่ยวพี่หาสาวให้จ้า คิคิคิคิคิคิ

มิสบ้านมหา 2008 - 2009 สัญลักษณ์ของ หมูหวาน
    บล็อก
    5
    โอ้ ตาแซบ หลายเด้อ อ้ายบ่าวทิพย์ กุ้งแมะ ตัวใหญ่เด้นิ จดสูตรแน่เด้อจ้า อิอิ
    ขำบางโอกาส ฉลาดเป็นบางเวลา บ้าเป็นพักๆ แต่น่ารักตลอดกาล (^_^)

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ปีใหม่
    น่ากินอีหลีเนาะบ่าวทิพย์ ว่าสิเฮ็ดกินยุคือกันจ้าแนวผัดผงกระหรีนิ่แมะ
    ยังหาซื้อผงกระหรี่บ่ทันได้ อิอิ เด่วไปหาใหม่ก่อนซั่นนะ

หมูๆๆเจ้าจดสูตรสิเฮ็ดให้ผุลังคนกินรึสิให้ผุลังคนเฮ็ดให้หว่านิ คริคริ

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    ขอบคุณครับสำหรับเมนูเด็ดๆ ได้กินเช้าเลยครับ อิอิๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ สาวเมืองกะสิน
    โอ๊ยๆๆเห็นแล้วหิวข้าวหลายๆจ้า ยังบ่ทันมีหยังกินเช้าอยู่พอดีเลย ขอจักจานแนเด้อจ้า

เว้าเรื่องผัดกุ้ง ผัดปูแล้ว คิดฮอดแม่อยู่บ้านแท้น้อน่อ
    ผัดปูฝีมือแม่อยู่เฮือนกะอร่อยที่สุดในโลกคือกันจ้า แต่ว่าแม่เลาบ่ใส่ไข่เด้อจ้า เผิ่นว่ามันบ่ได้รสชาดปูว่าซั่น
    นี่กะสูตรไผสูตรมันเน๊าะ
    สรุปกะแซ่บบบบบคือกันจ้า โอ๊ยยยหิวข้าววววววว

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    เป็นตาแซบหลายๆคับผม หน้าตาสวยงาม แบบนี้พอเปิดร้านได้แล้วคับ เดี๋ยวสิเอาไปเฮ็ดเบิ่งอยู่