หัวข้อ: อิพ่อเล่าว่าให้จำไว้

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวน้ำโสม

เรื่องฮิตน่าอ่าน อิพ่อเล่าว่าให้จำไว้

ตั้งใจว่าสิเอามาบอกไทบ้านมหาตะดนแล้วครับแต่กะบ่ได้โอกาสจักเทือมื่อนี้งานหน่อยกะเลยมาเลาสู่พี่น้องฟังครับ คือว่าอิพ่อเลาเป็นโรคตับครับ ถึงอาการท้องไคแล้วครับผุลังคนคะเจ่าว่าเป็นฮ้อดท้องแข็งแล้วโอกาสรอดมีน้อยมาก แต่เฒ่าพ่อเลากะบ่ยอมแพ้ครับหมอได๋ดียายุได๋ว่าแน่เลาไปเสาะหาซื่อมากินมารักษากะของเมิดซุหม่อง แต่กะบ่ทุเลาจนมีคนแถวบ้านใกล้ๆกันบอกเลาว่า ให้เอาผักขึ้นช่าย(ผักแบนบ้านเฮานิล่ะ)มาตำมุ่นๆแล้วกะเอาน้ำบักพร้าวมาเทลงคั่นแล้วกะกรองเอาน้ำผักแบนผสมน้ำบักพร้าวกินมื่อล่ะสองเวลา เช้าแลงครับ เฒ่าพ่อเลาว่าท้องเลาดีขึ้นหลายดีขึ้นเรื่อยๆจากเคยท้องไคขัดเสียดตอนนี้กะบ่มีแล้ว ครับโทรหาเฒ่าพ่อถามข่าวเลาๆกะเว่าให้ฟังและกะบอกว่าถ้ามีไผ๋เป็นกะให้บอกคะเจ่าต่อๆๆไปแน่เด้อเลาว่าดีขนาด ครับผมกะเลยเอดตามคำบอกอิพ่อโดยถือโอกาสเอาพื้นที่บ้านมหานิล่ะครับ บอกเลาสู่พี่สู่น้องครับ....

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ นู๋น้อย
    เมืองชลบุรี(เช่านอน) สีเกด(หม่องเกิด
    บล็อก
    31
    c06: สะจื่อเอาเด้อ พ่อมัน)))))))) แท้งคิ้ว สอดหง่อนต่อหลายๆที่เอามาเว้าต่อให้ได้ฮู้ สะเอาไว้ไปบอกท่านพ่อยุบ้าน คือกันละ สงสัยเลายุคือกัน เพราะตอนอิพ่อหนุ่มๆ บริโภคเหล้าดีคัก ยังว่า ทั้งอ้าย ทั้งพ่อ กินเหล้า(ขาว) เก่งคัก เอิ้กกกกกกกกก :l-

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    ถ้าได้ทดลองด้วยผู้ใกล้ชิดเองแล้วเอามาบอกต่อแบบนี้มีความน่าเชื่อถือคับผม ขอบคุณที่นำมาเผยแพร่ต่อคับ สร้างความหวังและทางเลือกให้ผู้ที่มีแนวโน้มหรือว่าเป็นแล้ว แต่ว่าท้องโรคตับแบบได๋คับผม มะเร็งตับแม่นบ่ สิเซฟข้อความไว้คับผม ขอบคุณคับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ บ่าวน้ำโสม
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ แหลวแดง
    ถ้าได้ทดลองด้วยผู้ใกล้ชิดเองแล้วเอามาบอกต่อแบบนี้มีความน่าเชื่อถือคับผม ขอบคุณที่นำมาเผยแพร่ต่อคับ สร้างความหวังและทางเลือกให้ผู้ที่มีแนวโน้มหรือว่าเป็นแล้ว แต่ว่าท้องโรคตับแบบได๋คับผม มะเร็งตับแม่นบ่ สิเซฟข้อความไว้คับผม ขอบคุณคับ
    พ่อว่าหมอบอกว่า เป็นตับแข็งครับอ้ายแหลวแดง บ่แมนมะเร็งครับผม..อ้อแล้วกะมีข้อควรระวังนำเด้อครับลืมบอก "ถ้าหากว่าผุได๋ป่วยเป็นโรคเบาหวานกะขอให้กินหรือใส่น้ำบักพร้าวน้อยลงเด้อครับ เพราะว่าน้ำบักพร้าวมันมีผลกับโรคเบาหวานครับ อิพ่อเลากะเป็นคือกันตอนใหม่ๆ ว่ากินแล้วมันดีเลาซัดมื่อล่ะ 3 เวลาบัดไปหาหมอๆว่าเบาหวานขึ้นครับ..สุดท้ายกะขอให้พี่น้องไทบ้านมหาและญาติมิตรมีตะสุขภาพสมบูรณ์เด้อครับ..

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวน้ำโสม
    พ่อว่าหมอบอกว่า เป็นตับแข็งครับอ้ายแหลวแดง บ่แมนมะเร็งครับผม..อ้อแล้วกะมีข้อควรระวังนำเด้อครับลืมบอก "ถ้าหากว่าผุได๋ป่วยเป็นโรคเบาหวานกะขอให้กินหรือใส่น้ำบักพร้าวน้อยลงเด้อครับ เพราะว่าน้ำบักพร้าวมันมีผลกับโรคเบาหวานครับ อิพ่อเลากะเป็นคือกันตอนใหม่ๆ ว่ากินแล้วมันดีเลาซัดมื่อล่ะ 3 เวลาบัดไปหาหมอๆว่าเบาหวานขึ้นครับ..สุดท้ายกะขอให้พี่น้องไทบ้านมหาและญาติมิตรมีตะสุขภาพสมบูรณ์เด้อครับ..
    ขอบคุณที่ให้ข้อมูลเพิ่มเติมคับผม