หัวข้อ: แกงเห็ดรวมมิตร

เกาทัณฑ์ แกงเห็ดรวมมิตร

แกงเห็ดรวมมิตร

เห็นกระทู้แกงเห็ดสารพัดเห็ด ยั่วตา ยั่วใจมาหลายวัน
    มื้อนี้เลยเลาะหาเห็ดในตลาดแถวนี้ ได้เห็ดสารพัดคือกัน
    แต่กะบ่คือเห็ดป่าคือบ้านเฮาดอกค่ัะ แต่ยังพอให้หายคิดถึงแกงเห็ดบ้านเฮาได้ตามมีตามเิกิดค่ะ

ส่วนประกอบ

สารพัดเห็ดเท่าที่หาได้ค่ะ(เห็ดออรินจิ เห็ดบูนาปิ(รสชาติคล้ายๆเห็ดโคนค่ะ) เห็ดเข็มทอง)
    ตะไคร้หั่น
    หอมบุบพอแตก
    พริกหั่น
    ผักอิตู่(ใบแมงลัก)
    ต้นหอมหั่น
    น้ำปลา
    น้ำปลาร้า

วิธีทำ

นำน้ำใส่หม้อตั้งไฟ
    ใส่ ตะไคร้ หอมแดง และพริกสด คนให้เข้ากันพอเดือด
    ใส่เห็ดต่าง ๆ และใบแมงลัก คนให้เข้ากัน
    ปรุงรสด้วย และน้ำปลา น้ำปลาร้า ชิมรส ยกลง จัดเสิร์ฟร้อน ๆ ซดแซบๆค่ะ อิอิอิ
    (มื้อนี้กินกับข้าวเหนียว ตำถั่วฝักยาว ผลคือปากพอง ทั้งฮ้อน ทั้งเผ็ดจ้า ฮ่าๆๆๆ)

...................แกงเห็ดรวมมิตร....................

LET IT BE...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลาวดีน้อย
    บล็อก
    3
    ขอไปกินกะข้าวเที่ยงเด้อจ้า ตำถั่ว เป็นตาแชบแท้จ้า แกงเห็ดกินร้อนๆ หอมๆ กะอิ่มดีจ้า อิอิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ แดนดาหาร
    เป็นตาแซ่บเนาะครับ หน้าตากะคล้ายๆเห็ดบ้านเฮาอยู่ แต่ว่ารสชาด สิคือเห็ดบ้านเอาบ่อน๊อ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวอิง
    มีฮอดตำบักถั่วเนาะ เป็นตาแซบแท้ จ้า กำลังหิวยุพอดี ยิ่งเพิ่มดีกรีความอยากเข้ามาอีก

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ น้าสัก เสือหวาน
    เป็นตาแซ่บเนาะ กินกับอ่อมบักหอยคือสิคัก

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ลูกทุ่งคือสายเลือด
    บ้านฝาง อ.กระนวน จ.ขอนแก่น-เชียงใหม่
    ป๊าดๆๆ ตาแซบเน๊าะคับผม

ปีนี้บ่ค่อยได้กินเลยคับแกงเห็ด

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ แหลวแดง
    แกงเห็ดกับตำบักถั่ว สุดยอดคับ คิดฮอดยามลงนา แกงเห็ดเฟียงกับตำบักถั่ว

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวต้นฅนมุกดาหาร
    ..."มุกดาหาร"...
    เบิ่ดไป๋ครับแกงเห็ดขอนำแนจักถ้วยเป็นตาแซบแท้ บ่ได้กินโดนแล้ว

ลาวดีน้อย... ขอบใจน้องหลายๆค่ะ อยากให้มาซดนำกันเด้น้อ อิอิอิ

แดนดาหาร... รสชาติคล้ายๆเห็ดปลวก(เห็ดโคน) บ้านเฮาเลยจ้า

Yanapat... ตำถั่วบ่ได้มีบ่อยๆดอกจ้า อิอิอิ ตอนได้ไปซื้อของร้านเอเชียนั่นแหละค่ะ ถึงจะได้กิน

น้าสัก... อยากกินอ่อมหอยคือกันค่ะ เดี๋ยวจะลองหาหอยแช่แข็งมาลองเฮ็ดเบิ่งอยู่จ้า

ลูกทุ่งคือสายเลือด... ขอบคุณหลายๆค่ะ

แหลวแดง... อยากกินแกงเห็ดฟางคือกันจ้า อยู่ที่นี่มีแต่เห็ดกระป๋อง รสชาติหายเบิดแล้ว

บ่าวต้น... เบิดแล้วจ้า อิอิอิ ถ้าได้เฮ็ดอีก จะเอาไปส่งเด้อจ้า ฮ่าๆๆๆ
    LET IT BE...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองขอนแก่น
    กินนำแนเด้อครับ ซดฮ่อนๆ ต้องมีแจ่วพร้อม ครับ สุดยอดครับ ขอบคุณหลายๆ ครับ

Tags for this Thread