หัวข้อ: แกงเห็ดเผาะหนังใส่ยอดส้มโมง..

แกงเห็ดเผาะหนังใส่ยอดส้มโมง..

เบิ่งตอนแลงก่อนมาเฮ็ดงาน พี่น้องไทอุดรที่เผิ่นกลับมาแต่ยามบ้าน เผิ่นได้เห็ดเผาะหนังมาต้อนครับกับใบย่านาง คึดอยากอยู่พอดี เสียอย่างเดียว เผิ่นบ่เอายอดผักติ้วมาฝากนำ เลยต้องหาแนวส้มอย่างอื่นใส่เห็ด

คึดได้หว่ามีต้นส้มโมง ถืกสินหง่าแต่โดนแล้วอยู่ข้างฮั้ว ปานนี้คือสิป่งยอดแล้วหละ (ถือกล้องหย่างไปถ่ายเบิ่งก่อนกะน้า)กะลังงามพี่น้อง ยอดอั้วซั้วยุ
    แกงเห็ดเผาะหนังใส่ยอดส้มโมง..แกงเห็ดเผาะหนังใส่ยอดส้มโมง..

ล้างเห็ดเผาะให้สะอาดครับ ถ่าล้างบ่สะอาดมันสิแหง๋ดินกินบ่แซบเด้ :l- คั้นน้ำยานางครับ ใส่หม้อตั้งไฟ ทุบตะไคร้กับพริกสดใส่ ใส่เกลือนำจักหน่อย

[IMG]แกงเห็ดเผาะหนังใส่ยอดส้มโมง..[/IMG]

พอน้ำเดือดจั่งใส่เห็ดลงไปครับ ตามด้วยใบส้มโมง พอเห็ดเผาะสุกกะปรุงโลดครับ ด้วยน้ำปลาแดก กับผงนัว พอนัวดีแล้ว ก่อนสิปงหม้อกะเด็ดยอดผักอิตู่ถิ่มใส่ เสร็จแล้วกะปงหม้อเลยครับ

แกงเห็ดเผาะเสร็จแล้วกะเหลือแจ่วครับ กินข้าวกับแกงเห็ดบ่มีแจ่วจ้ำมันบ่แล้ว คั่วบักพริก หัวบั่ว หัวกระเทียม หละกะบักเขียเคียให้สุกครับ เสร็จแล้วเอาลงครกตำ อย่าสุให้แหลกปานได๋ ปรุงรสด้วยปลาแดก(เอาต่อนใส่นำเด้อ c06:)ผงนัว แล้วกะบักนาวครับ

นายแบบครับนายแบบ กะลังตำแจ่ว :l-เสร็จแล้วเด้พี่น้อง มาๆ กินข้าวแลงนำกันครับ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บ่าวทิพย์คนอำนาจเจริญ; 10-07-2010 at 00:48.
    :heart: คันเจ้าได้ขึ่ช้างกั้งห่มเป็นพระยา อย่าสุลืมชาวนาผู่ขี่ค.ว.ยคอนกล้า :heart:

หยับๆๆอ้ายให้ซดนำแนะจ้า แจ่วมาเป็นตะเผ็ดแท้น้อ
    อันนายแบบคือซงจ่อยๆน้องวดนี้จ้า
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย สาวทองแพง; 10-07-2010 at 01:49.
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    อิอิ มักท่า จับสาก แมะ เป็นตา... เนาะ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    แพง ๆ ให้ซดซั่นดอก ให้ซอดพะนะ หิวหลายฟ้าวตี๊ล่ะเนาะ อิอิ

เฮ็ดเผาะบ่ค่อยมักปานใด๋ครับ มักเห็นเฟียงครับ มันฟูโอ่งโลง คือ อ่า ๆ ๆ

คือเห็ดโพดแมะบ่าวทิพย์ อิอิ

ท่าจับสาก คือสิเป็นท่าที่ถนัดเนาะ ฮ่า ๆ ๆ ๆ

55555อ้ายพล ฟ้าวจ้า ย้านบ่ทันหมู่
    แม่นคือเม็ดข้าวโพดหรือในบักค้อกันแท้จ้าอ้ายพล
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ เดชอุดมคนบัวงาม
    กินนำแหน่ครับ...เป็นตาแซบเนาะ

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9

พบปะพูดคุย

นายแบบครับนายแบบ กะลังตำแจ่ว :l-เสร็จแล้วเด้พี่น้อง มาๆ กินข้าวแลงนำกันครับ

นายแบบตำพริกเท่ห์หลายจ้า คราวหน้านางแบบปุ้ยจิโชว์นำ ท่าตำน้ำพริกนรกสูตรไกลบ้าน :l-
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

อะน้อ ให้เม้นแกงเห็ดซั่นเด้ บ่แหม่นเม้นนายแบบตำแจ่ว อั่นพี่ปุ้ย สิเอามาให้เบิ่งมื้อได๋หละ นางงาม โอ๊ะ นางแบบน้ำพริกนรกหนะเอื้อย :l-
    :heart: คันเจ้าได้ขึ่ช้างกั้งห่มเป็นพระยา อย่าสุลืมชาวนาผู่ขี่ค.ว.ยคอนกล้า :heart:

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5

โกรธแล้วน่ะ อยากนำเด้น้อ

โอยยย สองมื้อมานี้พ้อตะเมนูเห็ดเผาะแท้น้อจ้า ทรมาณผู้บ่ได้กินขนาดเลย เป็นตาแซบจ้าอ้ายบ่าวฯ แกงเห็ดเป็นตานัวปลาแดกขนาดเลยจ้า ท้องฮ้องจ๊อกๆ แล้ว หาต้มมาม่าดอกจ้ามื้อนี้ แง แง

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์
    ปั้นข้าวจั้มแจ่วปลาแดกตามด้วยซดน้ำแกงเห็ดฮ่อนๆคึสิมีแฮงท้องคักเนาะครับ