หัวข้อ: ลำล่อง.....คน..ไกลบ้าน..

ครีเอทีพ โปรดิวเซอร์ สัญลักษณ์ของ บ่าวข้าวจี่
    บล็อก
    7

ลำล่อง.....คน..ไกลบ้าน..

...แม่ครับ...สัญญาว่าลูกสิสู้บ่ถอย..ยามท้อขอกอดรูปแม่ไว้บ่ให้ห่าง...ขั่นบ่ซำบายกะให้โทรมา เงินที่ส่งให้..กะใช้แนเด้อ..ลูกสิถ่าปีใหม่..สิกลับไปกินกับข้าวฝีมืออีแม่..ดูแลสุขภาพนำครับ
    ...รักแม่.....จาก .หำน้อย...

ลำล่อง,,คนไกลบ้าน ร้องโดย เพชร พะลานชัย

[MUSIC]http://www.file2go.com/mrun.php?me=26s3[/MUSIC]

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ ธีระปลัด
    บล็อก
    8
    สะออนเสียงแคน ฟังแล้วคิดฮอดแม่ คิดฮอดบ้าน คิดฮอดเฮือน คิดฮอดเถียงนาฮ้าง คิดฮอด บ้านเฮาเด้

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ สาวเมืองกะสิน
    ม่วนหลายๆเด้อจ้าอ้ายบ่าวข้าวจี่ แต่งเองบ้อจ้า ฟังแล้วลึกซึ้งกินใจกับสำนวนการเขียนแท้ๆ ความผูกพันแม่ลูก
    อ้ายคือสิฮักแม่หลายเน๊าะจ้า เฒ่าแม่สำบายดีบ้อจ้า ฟังแล้วกะอยากกินแนวกินแม่อ้ายเฮ็ดเน๊าะ คือสิแซ่บอีหลีคืออ้ายว่า

หมอลำกะเสียงดีเด้อจ้า วางแผงแล้วไป่น้อ อยากซื้อมาฟัง แล้วกะเอาไปฝากพ่อกับแม่ฟังนำจ้า เพิ่นมักฟังคือกัน

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    เข้ามาปูสาดนั่งฟัง...แว้ว แฟนพันธุ์แท้ เพชร พลาญชัย โอ๊ะ เพชร พะลานชัย อิอิๆ

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย thedon; 23-07-2010 at 11:48.

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ขวัญใจบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ สาวมุก
    ฟังแล้วกะน้ำตาสิไหลเนาะจ้า...ฟังไปคิดเห็นบรรยากาศเก่าๆไป แล้วกะคิดเห็นหน้าแม่ไปนำ
    โอ๊ย..คิดฮอดแม่เด้..คือสิเมือหาแม่เร็วๆนี่แหล่ะ.....

ศิลปินแดนไกล สัญลักษณ์ของ chudhancock
    cambridge, England
    ลำมวนดีเนาะจ้า หลานบ่าวข้าวจี่จ๋า ฟังแล้วกะน้ำตาไหล คิดฮอดบ้านจนใจสิขาด คิดฮอดพ่อคิดฮอดแม่ แต่ก็ได้แค่คิด ฮอดเนาะจ้า เพินไปซำบายแล้วหล่ะจ้า ผุเถ่า ของป้า กะดาย แต่งลำได้ม่วนดีจ้า
    สุดยอดเลยจ้า

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ คนบ้านบ้าน
    หม่วนคัก.....ปีหน่าสิจ้างอีกเด้อคับ.............................

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    มาๆพี่น้องมาฟังลำ ฟังแล้วสิลืมฟ้าลืมฝนพุ่นแหล่ว อิอิอิ ม่วนครับ

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย
    ..ฟังไปฟังมาหละสิไห้นำ..

..ม่วนครับ คึดฮอดแม่ แต่กะได้แค่คึดหละ..เพิ่นไปสบายแล้ว...

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    ขนคีงผมลุก ผมคิดฮอดแม่