หัวข้อ: เปาะเปี๊ยะกุ้งสด

พบปะพูดคุย เปาะเปี๊ยะกุ้งสด

เปาะเปี๊ยะกุ้งสด

เมนูกำจัดผักอีกเมนู แล้วก็บ่มีไขมันมาให้กังวลใจ กับสาวๆที่ลดน้ำหนักกันเด้อจ้า
    เฮ็ดง่ายๆ มีแผ่นเปาะเเปี๊ยะเวียดนาม กุ้งสดลวก ผักต่างๆ มื้อนี้ใส่ แครอทขูดฝอย ข้าวปุ้น(ขนมจีน)
    ถั่วงอก ผักสลัด ต้นหอมผักชีซอย แล้วก็เอามาม้วนจ้า (ยากตรงนี้แหละค่ะ ม้วนยากมากกก)

น้ำจิ้ม

ถั่วลิสงคั่ว
    น้ำปลา
    น้ำมะนาว
    น้ำตาลทราย
    พริกหั่น

วิธีทำ
    ผสมทุกอย่างรวมกัน ชิมรสให้ได้ตามใจชอบค่ะ

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ร้อยหมื่นพันไมล์ไกลบ้าน; 27-07-2010 at 09:37.
    LET IT BE...

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    เข้ามาซิมก่อนหมู่อีกแล้ว อิอิ ห่อเมือเอาไปกินบ้านนำได้บ่น้อครับ ฮ่าๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ กำลังใจ
    บล็อก
    1
    น่ากินหลายๆ เนาะ ขอสักจานเด้อ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลาวดีน้อย
    บล็อก
    3
    เป็นตาแชบแท้จ้า ขอไปกิน แน่เด้อจ้า ขอหมดเลย จังอิ่ม อิอิ จ้า สิทันพี่ เดอะดอน บ่ล่ะ เพิ่นห่อกลับบ้านนำ 55

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    เอื้อยๆ ขอจักจานแน่เด้อครับ ขยันทำอาหารจังเลยครับ ส่งมาฝากหลานๆ โอ๊ะน้องๆ ทางนี้แน่เด้อครับเอื้อย
    เดอะดอนเพิ่นห่อเมือเบิดแล้วแมะ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    บ่ผิดหวังเลยสำหรับเมนูนี้ .. แพคข้าวเกรียบแห้งญวนที่ซื้อมาดองไว่ดนแล้ว อาจสิได่ออกงานสักที..หุหุ..
    มองต่าง..อย่างปลง

thedon...ห่อได้จ้า ขอบคุณหลายๆที่มาชิมนำค่ะ อิอิอิ

กำลังใจ... ขอบคุณหลายๆค่ะ

น้องลาวดีน้อย...อ้ายเลาห่อไปเบิด ก็เฮ็ดใหม่ได้จ้า อิอิอิ

หลานกรอบไหม้...โอ๊ะน้องกรอบไหม้ เบิดกะเฮ็ดใหม่ได้จ้า ฟังเพลง"คนบ้านเดียวกัน"ไปนำห่อไปนำห่อได้เบิดมื้อฟุ้นแหละ ว่าแต่น้องกรอบไหม้สิกินไหวบ่ ฮ่าๆๆๆ

มิค...อยากกินก๊วยจั๊บญวนคือกันจ้า อยู่ทางนี้พอมีเส้นแห้งขาย ถือถ้วยไว้ถ่าเด้อเถ่า อิอิอิ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ปีใหม่
    มาช้ากว่าหมู่ ยังพอมีเหลือบ่จ้าพี่หน่อย ขอจักคำ2คำกะพอเนาะ อิอิ
    น่ากินจ้า สีสรรสวยงาม ห่อได้สวยงามจังเลย

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    เมนูผักๆนิพี่ปุ้ยชอบจ้า กินแต่ผักซุมือก็ยังเหมือนเดิม บ่งามขึ้นจักนอย อิ อิ
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

น้องปีใหม่...โอ้ย แค่สองชิ้นเอง งั้นที่เหลือฝากผู้ลังคนข้างๆน้องเด้อจ้า อิอิอิ

พี่ปุ้ย... หือ บ่งามว่าซั่น สิขอสูตรความงามพี่ปุ้ยยุ กินอะไรหนอถึงดูyoung and cute อิอิอิ

Tags for this Thread