หัวข้อ: สมาชิกบ้านมหาพบปะ เข้าพรรษาอุบล..กลุ่มเมืองดอกบัว ต้อนรับ พี่ติ๋ม เปอร์โย 10 กค.2553..

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ

สมาชิกบ้านมหาพบปะ เข้าพรรษาอุบล..กลุ่มเมืองดอกบัว ต้อนรับ พี่ติ๋ม เปอร์โย 10 กค.2553..

แลงวันที่ 26 ก.ค.ที่ผ่านมาคุ้มใทอุบลฯ มีโอกาสได้

ต้อนรับ พี่ติ๋ม เปอร์โย กับ พี่แม็กกี้ เพิ่นมาเที่ยวงานแห่เทียน แล้วกะมายามพี่น้อง

บ้านมหา กลุ่มเมืองดอกบัวพร้อมค่ะ นัดกัน 6 โมง แต่ตุ้มโฮมกันได้ 3 ทุ่ม อิอิ...

อ้ายหล่อ พี่แจง อ.หนุ่มน้อย อ้ายคนบ้านบ้าน น้องหลิน

พี่ติ๋ม เปอร์โย พร้อมผู้ติดตาม พี่แม็กกี้

อ้ายเอ๋ คนตระการ อ้ายจ่าเหลือง อ้ายบ่าวเคน หนุ่มอุบล

สถานที่ (ที่ยังเหลือ) คือ ร้านระเบียงดาว ห้วยวังนอง

สถานที่เดียวกับงานสงกรานต์ค่ะ

เจ้าบ้าน กับผู้มายามค่ะ

สมาชิกบ้านมหาพบปะ เข้าพรรษาอุบล..กลุ่มเมืองดอกบัว ต้อนรับ พี่ติ๋ม เปอร์โย 10 กค.2553..

2 คนนี่จักสิว่าแขกหรือเจ้าบ้านดีค่ะ

อ้ายบ่าวเคน อ.หนุ่มน้อย

อ้ายคนบ้านบ้่าน ตอนโทรไปบอกว่านอนแล้ว แต่ว่าบ่ถึงครึ่งชั่วโมง
    กะฮอดร้านค่ะ อิอิ

2 หนุ่มหล่อ (ร้อยเมตร) ของกลุ่มเมืองดอกบัวค่ะ แต่ว่าคือหันข้างใส่กันแนวนั่นล่ะค่อ้าย

เพิ่นคือสิเว้าหยังม่วนกันเน๊าะค่ะ

กลุ่มเมืองดอกบัว มีกติกาที่เฮายึดถือ (บุ๋ย...) ว่าเฮาจะเป็นแบบอุบลฯแชร์

คือหารกันทุกคน บ่ให้ยากผู้มายาม และเจ้าของบ้าน หลังจากรวบรวมค่าอาหารแล้ว

จะคืนพี่ติ๋ม แต่พี่ติ๋มบอก (ด้วยความเต็มใจ) ว่า เอาไว้เป็นกองทุน ให้กลุ่มต่อไป

กลุ่มเมืองดอกบัว ขอขอบคุณเอื้อยติ๋ม หลาย ๆ ค่ะ

รับมอบโดยพี่แจง (ธิดายาเย็น)

ไผ๋ เป็นไผ๋เบิ่งเอาเลยค่ะ ออกจากร้าน กะ ตี 1 กว่า พี่แจง พี่ติ๋ม อ้ายหล่อ พี่แม็ก ไปถ่าย

รูปต้นเทียนต่อแต่น้องหลินง่วงหลายค่ะ เด็กน้อยชนบทง่วงไว ติดรถอ้ายเอ๋ มากับ

อ้ายจ่าเหลืองขอบคุณหลาย ๆ ที่มาส่งเด้อค่ะอ้าย...

และขอบคุณทุกสิ่งอย่างที่เฮ็ดให้เฮาพ้อกัน ขอบคุณบ้านมหา ขอบคุณมิตรภาพ

ขอบคุณความรัก ในอนาคตอันใกล้คาดว่าสิมีโอกาสได้ต้อนรับ คนสำคัญของบ้านมหา

เพิ่นสิมายามบ้าน ถ่าอยู่เด้อค่ะอ้าย กรี๊ดดดด....:1-

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย คนตระการ...; 27-06-2012 at 20:39. เหตุผล: แก้คำผิด

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวห้วยละโอง
    เป็นตะม่วนน้อคับ อ้ายจ่าเหลืองห่อแนวกินมาฝากน้องบ่น้อ เอามาแลกลาบเป็ดเด้อ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    ม่วนหลายเนาะ พ้อกันเกือบทุกมื้อ บ่อยากกลับเลยจ้า คิดฮอดพี่น้องทางอุบลหลายย
    ล้มแล้วฟื้นยืนสู้ชูช่อใหม่ เพราะต้นยังสดใสผลิใบเขียว
    ลุกขึ้นต้านลมฝนต้นเป็นเกลียว รากยึดเหนี่ยวซับซ้อนกับพื้นดิน

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ลูกสาวพ่อแล
    บล็อก
    20
    ว่าแล้วโทรหาติ๋มบ่ติดเราไปม่วนอยู่ทางอุบลดั้วนี่

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    ไปตะทางอุบลน้อเอื้อยทางคุ้มสามเสนลืมละบ้ออิอิอิยินดีต้อนรับกลับบ้านเด้อครับเอื้อยติ๋ม
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเมืองกาญจน์
    คักเนาะไทอุบล ยามได๋น้อ ทางเทือกเขาตะนาวศรี , ลุ่มน้ำแม่กลอง เฮาสิได้โฮมกันคือเพิ่น เนาะหนุ่มเมืองเพชร...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยเมืองเพชร
    ทางนี้ก้อยินดีต้อนรับ คุณน้องติ๋ม คือกัน ฮาๆๆๆ
    ครับ หนุ่มเมืองกาญจ์ มื้อใดน้อจะได้มาตุ้มมาโฮม
    คือหมู่เน๊าะ ฮิฮิ
    ให้มีความสุขหลายๆ กับการมาผักผ่อนนะคร๊าฟฟฟ:1-

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    อิอิ..จ่าเหลือง กับ เอ๋คนตระการ บ่ฮู่คือกันว่าสองคนเฮ้าสิเอิ้นหยั่ง ทีมเย้า หรือ ทีมเยือน
    แต่แน่ๆ แม็กกี้นี้ สะใภ้อุบล อิอิ...แม่นบ่ป้าแม็ก

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ เดชอุดมคนบัวงาม
    โอ้ย..ออนซอนเด้..อิจฉาพร้อม...คิดฮอดอุบลหลายๆ...อ้ายซื่อ สันเด้อ..หลิน

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ lukhin_inter
    อิสานใต้ ประเทศไทย
    ออนซอนนำจ้า ติ๋มน้อง มาไทยกะขอให้มีแต่ความสุขจ้า
    พาดผ่านสุรินทร์ไปทางใด๋ น๊อนี่ คิดฮอดไทอุบลทุกคนจ้า
    อุปสรรคเป็นได้ทั้งบันไดให้ก้าวขึ้นไป...หรือ
    เป็นภูผาที่ขวางกั้น...ขึ้นอยู่กับว่าจะมองมุมไหน

Tags for this Thread