หัวข้อ: มันเป็นบ่ส่วง อิอิ

Threaded View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ peepoa007

พบปะพูดคุย มันเป็นบ่ส่วง อิอิ

ครับผม สวัสดีครับท่านที่เข่ามาอ่านกะทู้นิครับ แปลกๆๆครับ โลกมนุษเรา หาแต่เรื่องมาเว่าได้สู้มื้อ อิอิ แต่กะดีครับ ต่างคนต่างความคิดเห็นตรงนิว่ากันบ่ได้ บางคนเคยแพ้ บางคนเคยชะนะ แต่ แพ้ได้ครับ แต่อย่าท้อ บ้านมหาเฮานิ ให้ความสุข ทุกๆๆรูปแบบ บ่ว่าสิเปนเพลง ความรู้ต่างๆๆมิตรภาพ ความผูกพัน เน้นๆๆเรื่องเพลงเนาะครับ เพลงบางเพลงอาจบ่เข้าหูพี่น้อง กะต้องกราบบบ ขออภัยมนำเด้อครับ ทีมงานดีเจอาสา อยากไห้พี่น้อง มีต่ะความม่วนชื่น ท่อนั่นครับ บ่มีเจตนแอบแฝง อย่างอื่น บทเพลงแต่ละเพลงกำกวม ครับเข่าใจอยู่ครับ แต่เพลง ให้ฟังแล้วเอามาคิดครับ อันไหนมันดีกะจำเอา อันไหนบ่ดี ฟังๆๆล้ว นั่งยิ้มๆๆโยนทิ่มเด้อครับ อย่าไปจำเอา เพลง ฮักผัวเขา มักเมียเขา จอบหลอย จอบยามไซ มีผัวกะซาง มักสาวแม่ฮ่าง ในใจอยากได้เบิ๊ดบ้าน และอีกมากมายครับ ที่เปนเพลง แบบลูกทุ่งอิสานบ้านเรา ฟังแล้วกะไห้ม่วนๆๆครับ อย่าไปคึดหยางงงหลาย
    ผมกะเขียนกระทู้บ่ค่อยเก่งเด้อครับ อ่านแล้วสับสนกะอดอ่านเอาครับ อิอิ
    หมายเหตุ อย่าไปคิดมากพี่น้อง ปวดสมอง ผ่อนคลายกันดีกั่ว เนาะครับ มีแนวไห้คิด ไห้ทำมากมายหลายกว่านี้ครับ อิอิ
    ชีวิตคนเราบ่ง่ายคือ มาม่าครับ แค่สีกชอง เอาใส่ถ้วย น้ำฮ้อนใส่ รอแปป กะได้กิน ให้มันมีรสชาดด แหน่ครับ สิปลูกผักใส่โพน ต้องชะโพนลงมาก่อนครับ จั่งปลูกได้

หล่านางเอ้ย อ้ายนี้คิดฮอดน้อง นอนบ่อิ่มเต็มตา
    ผวานำแต่ความฮัก จ่อยเหลืองจนเป็นไข้
    ย้อนว่าใจบักอ้าย ห่วงน้องนางอยู่ฮ่ๆฮ่ำ
    เซ้าจนค่ำได้คิดพ้อ แลงคล้อย กะจ่มหา ซั้นแหล่วนางเอ้ย:l-:l
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย peepoa007; 29-07-2010 at 16:13. เหตุผล: ผิด