หัวข้อ: มันเป็นบ่ส่วง อิอิ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ peepoa007

พบปะพูดคุย มันเป็นบ่ส่วง อิอิ

ครับผม สวัสดีครับท่านที่เข่ามาอ่านกะทู้นิครับ แปลกๆๆครับ โลกมนุษเรา หาแต่เรื่องมาเว่าได้สู้มื้อ อิอิ แต่กะดีครับ ต่างคนต่างความคิดเห็นตรงนิว่ากันบ่ได้ บางคนเคยแพ้ บางคนเคยชะนะ แต่ แพ้ได้ครับ แต่อย่าท้อ บ้านมหาเฮานิ ให้ความสุข ทุกๆๆรูปแบบ บ่ว่าสิเปนเพลง ความรู้ต่างๆๆมิตรภาพ ความผูกพัน เน้นๆๆเรื่องเพลงเนาะครับ เพลงบางเพลงอาจบ่เข้าหูพี่น้อง กะต้องกราบบบ ขออภัยมนำเด้อครับ ทีมงานดีเจอาสา อยากไห้พี่น้อง มีต่ะความม่วนชื่น ท่อนั่นครับ บ่มีเจตนแอบแฝง อย่างอื่น บทเพลงแต่ละเพลงกำกวม ครับเข่าใจอยู่ครับ แต่เพลง ให้ฟังแล้วเอามาคิดครับ อันไหนมันดีกะจำเอา อันไหนบ่ดี ฟังๆๆล้ว นั่งยิ้มๆๆโยนทิ่มเด้อครับ อย่าไปจำเอา เพลง ฮักผัวเขา มักเมียเขา จอบหลอย จอบยามไซ มีผัวกะซาง มักสาวแม่ฮ่าง ในใจอยากได้เบิ๊ดบ้าน และอีกมากมายครับ ที่เปนเพลง แบบลูกทุ่งอิสานบ้านเรา ฟังแล้วกะไห้ม่วนๆๆครับ อย่าไปคึดหยางงงหลาย
    ผมกะเขียนกระทู้บ่ค่อยเก่งเด้อครับ อ่านแล้วสับสนกะอดอ่านเอาครับ อิอิ
    หมายเหตุ อย่าไปคิดมากพี่น้อง ปวดสมอง ผ่อนคลายกันดีกั่ว เนาะครับ มีแนวไห้คิด ไห้ทำมากมายหลายกว่านี้ครับ อิอิ
    ชีวิตคนเราบ่ง่ายคือ มาม่าครับ แค่สีกชอง เอาใส่ถ้วย น้ำฮ้อนใส่ รอแปป กะได้กิน ให้มันมีรสชาดด แหน่ครับ สิปลูกผักใส่โพน ต้องชะโพนลงมาก่อนครับ จั่งปลูกได้

หล่านางเอ้ย อ้ายนี้คิดฮอดน้อง นอนบ่อิ่มเต็มตา
    ผวานำแต่ความฮัก จ่อยเหลืองจนเป็นไข้
    ย้อนว่าใจบักอ้าย ห่วงน้องนางอยู่ฮ่ๆฮ่ำ
    เซ้าจนค่ำได้คิดพ้อ แลงคล้อย กะจ่มหา ซั้นแหล่วนางเอ้ย:l-:l
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย peepoa007; 29-07-2010 at 16:13. เหตุผล: ผิด

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ ข้าวปาด
    บล็อก
    1
    สวัสดีจ้า เจ้าของกระทู้ นานาจิตตัง ละหล่าเอ้ย อันได๋มว่น จังรับเอา อันได๋บ่มว่นกะผ่านไป คือสายลมแสงแดดส่ำนี้ กะโอเช แล้วละ ชีวิตคนเฮามันสั้น อย่าสะคึดหยังหลาย มว่นไปซามตาย ขอแต่บ่ไปเดือดร้อนคนอื่น เอ๋า ออกแนวจ่ม แบบผุเฒ่าแล้วบาดนิ เซาดอก อิอิ

คึดว่าแม่นสิสว่ง สิแล้วๆๆ ยังมีมาอีกอยุ่ วะติ เสียว ฮ่าๆๆๆ งึดหลาย
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ข้าวปาด; 29-07-2010 at 18:22.

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    กะทู้นี่คือสิแม่น ปัญหาเรื่องการเปิดเพลง แม่นบ่อครับ...

ผมกะว่าคือเจ้ข้าวปาดละครับ ให้คนเลือกฟังเอาเองซะ ไผมักดีเจท่านได๋ เพลงแนวได๋กะเลือกฟังเอาเอง ... คือจั่งรายการธรรมะผุ่ข่ากะบ่อฟัง ฮ่าๆๆๆ ...

หรือว่าสิแยกเป็นช่วงแต่ละดีเจ เช่น ช่วงมุ่นอุ้ยปุ้ยกะเปิดเบิดทุกเพลงทุกแนว ช่วงคุณธรรมกะเปิดแต่เพลงเรียบร้อยๆ... (เว่าเล่นเด้อครับ) 5555เฮ็ดอิหลีกะดี:1-:1-

โอ้ว...ถ้าให้คัดแยกเพลงห้ามเปิด มันกะหลายเพลงอยู่เด้อ เพลงที่บ่าวเอ็มว่ามาทีวีเขาเปิดกันกะมี

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    ผมฟังได้เบิ่ด บ่เอามาให้ลกสมองดอกครับ ฟังม่วนๆเนาะครับอย่าคิดหลายฟังเพลงเพื่อความบรรเทิงท่อนั่น
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ฝ่ายกิจการพิเศษ สัญลักษณ์ของ กำพร้าผีน้อย
    รัตนาธิเบศร์..ใกล้แยกแคราย

..แม่นๆครับ..ฟังเพลงให้เป็นเพลง..บางเพลงกะมีเนื้อหาสองแง่สองง่าม

.อย่ามาคิดให้มันฮกสมอง ถ้าเพลงนั้นสื่ออื่นๆเขาเปิดได้

ดีเจอาสาในบ้านมหาสิเปิดบ้าง กะบ่น่าสิมีปัญหา.. ผู้ฟังกะเลือกฟังเอา..

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    โดยส่วนตัวบ่ค่อยสนใจเรื่องนี้ครับไผสิเปิดบ่เปิด ขึ้นอยู่กับวิจารณญาณทั้งคนเปิดและคนฟัง และเจตนาครับ

เพราะเพลงอีสานบ้านเฮาแต่ก่อน เช่นหมอลำที่ลำสองแง่สองง่ามก็เป็นทั้งศาสตร์และศิลป์ หากสิรักษาไว้ให้คงอยู่คงสิหลีกหนีบ่พ้นข้อความเดิม ๆ คือถ้าบ่สองแง่สองง่าม กะแบบจะจะไปเลยกะมีครับ

ถ้าฟังแบบบ่คึดหยังหลายกะสนุกดีครับ ถ้าผู้ที่รับบ่ได้ก็แล้วแต่ความคิดของไผของมันครับ ห้ามกันบ่ได้ เพราะว่าของแซบขึ้นอยู่กับผู้มักเด้อครับพี่น้อง กะเอาพอท้วม ๆ พอได้ม่วน ๆ เด้ออาว อย่าให้มันโพดหลายเด้อ

ไผบ่มักกะบ่ต้องกิน ไผมักกะกินซั่นแหล่ว จั่งสิว่าจั่งใด๋เนาะ ม่วน ๆ ครับม่วน ๆ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 30-07-2010 at 16:46.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลาวดีน้อย
    บล็อก
    3
    55 อันไหนดีกะเอาไปเป็นแบบอย่างจ้า
    อันได๋บ่ดีกะ...........เอาเป็นบทสอนใจไว้อย่าไปทำมัน...
    ม่วนไว้ก่อน เพลงได๋เนื้อหาบ่เหมาะสมกะฟังแต่ดนตรีเอาล่ะเนาะ 55..
    คิดหลายไมเกรน สิกินคือน้องเด้ๆๆ อิอิ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ ส้มผักเสี้ยน

พบปะพูดคุย

:l- สงสัยเนื้อหาบางเพลง แทงตับซอดซ่วง คะเจ้าเน๊อะ
    ทางนี้ม่วนอย่างเดียว บ่มักกะบ่อฟัง กะแค่นั้นคิดหยั๋งหลาย
    ขอมาเราเปิด (บ่ขอ แต่ดีเจมัก กะเปิด) 5555555

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ ดีเจปอ บ้านมหา
    อิิอิ ขอบคุณเจ้าของกระทู้นะครับ การที่เราจะเอาใจคนฟัง ที่เข้ามารับฟังเพลงบ้านมหาเทือละ 400 - 500 กะยากอยุ่นะครับ สิให้เปิดตามใจ ถูกใจทุกท่านคงสิเปนไปบ่ได้ (สำหรับผมนะ) ดีเจท่านอื่นผมไม่ทราบนะ คน ร้อยพ่อ พันแม่ เเนวความคิดย่อมต่างกัน การฟังกะต้องใช้วิจารณญาณ ในการรับสื่อ นะครับ ไม่ใช่เห็นดีเจเปิดเพลงเเนว ผัวๆเมียๆๆเเล้วเกิดอคติ บางครั้งก้อต้องเคารพสิทธิของคนฟังคนอื่นด้วย ที่เผิ่นเเนะนำเข้ามา เราก้ต้องเปิดท่าบ่เปิดกะว่าอิกละ อิอิ เอาเป็นว่า ฟังอย่างมีสติ นะครับ
    ไม่อยากฟังก็ปิด เเต่ก็ขอบคุณนะครับที่มีเสียงกระซิบมา ดีเจปอ แป้งจะรับใว้พิจารณานะครับ ผมอยุ่มานี่กะ 4ปีเเระ อิอิ อยากให้เวปอยู่คุ่พี่น้องอิสานต่อไปนะครับ อย่าซีเรียดดดดดดดดดดดดดดดดดด

ปล.ผมเปิดสุเเนวเด้อครับ 09.00 - 11.00 น วันอังคาร - ศุกร์ อย่าลืมมาให้กำลังใจดีเจ ปอ แป้ง นะครับ

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ วารินบอย

เว้านำแหน่จักหน่อย

เปิดเพลงหยังกะเปิดโลด ครับ ระดับปัญญาชน เล่นเนตได้ อ่านภาษาอักกฤษออก เรื่องแยกแยะ เนื้อหากะ ความม่วนซื่น บ่น่า ยากเกินไป จงพึ่งระลึกไว้เสมอ หน้าที่เราคือมอบความม่วนซื่น ให้กะพี่น้อง ทำไปแร้วพี่น้องมีความสูข นั้นคือบรรลุจุดหมาย คิดหยังมากมายเพลงมันกะคือเพลงงง ซีวิตจริง คือสิ่งที่ทุกคนต้องดำเนินไป แยกให้ออก