หัวข้อ: .. ขอได้ดูแลเจ้า ให้บรรเทามื้อเจ็บป่วย..

ฝ่ายเทคนิคและโปรแกรม สัญลักษณ์ของ บ่าวโจ่โล่

.. ขอได้ดูแลเจ้า ให้บรรเทามื้อเจ็บป่วย..

.

.. ขอได้ดูแลเจ้า ให้บรรเทามื้อเจ็บป่วย..

ขอได้ดูแลเจ้า ให้พักเซามื้อเจ็บป่วย นอนตื่นสวยด้วยออ่นล้า ขอหยิบผ้าไว้ห่มคีง

หลับพักพิงอิงหลังอ้าย พอสบายคลายล้าเหมื่อย สายลมเอื่อยพัดกายหน้า แนมเบิ่งฟ้าฝ่าแจ่มใส

บ่หวนไกลไปจากเจ้า ให้พักเซาเฝ้าตักอุ่น แทนหมอนหนุนถ้าอยากได้ ตอนส่วงไข้ได้เบิ่งแยง

หยุกยาแพงตามคุณค่า บ่เกินค่าทางหัวใจ นอนหลับไหลให้ซ่างซา อย่าได้ป๋ากุมมืออ้าย

หวังแต่หายกายป่วยไข้ บีบนวดไหล่พอบรรเทา อยู่เป็นเงาเฝ้ารักษา เก็บห่วงหาไว้เคียงน้อง

เจ้าเป็นคลองอ้ายเป็นน้ำ เจ้าเป็นหนามอ้ายเป็นป่า ซ่อยรักษาสมดุลไว้ คือใจนี้ที่ห่วงกัน

.

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ วัฒนชัย หาริโร
    มายามได๋กะได้ชึ้งโลดเนาะอ้ายข่อย อิอิ
    ดำนาหัวตะแล้วติอ้ายคือพึ่งมา อ่าๆๆๆๆๆ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    ซึ้งอีหลีครับ (เสียงยอดชาย) มื่อได๋อ่ะพงศ์สิได้รับสิทธิ์นั้นสักที อ่ะ พงศ์ทนบ่ไหวแล้ว อ่ะห้อยย ต้องทนคึดฮอดเจ้าไปอีกโดนปานด๋ายย อ่ะ โอ้ มันบ่ใช่ อะห้อยยย 5555

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    ยายหละสีเคลิ้มๆซึ้งๆนำภาพนำกลอนบักได๋หละมันมา อะห้อยๆๆอยู่นี่แหมะ ฮ่วย!
    ฮ๋าๆๆๆ มาเติมเต็มส่อยเผิ่นแหน่จ้า

โชคดีหลายพี่น้อง ได้คู่ครอง สมกันคัก
    ฮู้จักฮักฮู้จักหยอก บ่อตะคอก เข้าใส่กัน
    แนวบางคู่ว่านั้น บ่อเว้ากัน มันอยากนิ
    ว่าแมนเว้ากับผี ยังเข้าใจลึกซึ้ง แถมบ่อบึ้งเข้าใส่กัน
    อยากเว้าหยั่งกะเว้า ปากใจเฮา ให้ตรงต่อ
    อย่าสอพลอ กลอกกลิ้ง มันสิยิ่งให้ปวดหัว

ขอให้มีความสุขเด้อค่ะ คนมีความรัก

ศิลปิน นักแสดง สัญลักษณ์ของ kitty
    ขอ..............เป็นคนหนึ่ง
    ซึ่งคอยดูแลแต่เธอเรื่อยไป
    แม้จะเป็นคนสุดท้ายที่เธอจะมอง............
    :l-:l-:l-

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ คนบ้านบ้าน
    เจ้าเป็นคลองอ้ายเป็นน้ำ เจ้าเป็นหนามอ้ายเป็นป่า ซ่อยรักษาสมดุลไว้ คือใจนี้ที่บ่ห่วงกัน
    (คือหาคำมาเว่าเป็นว้า)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ทิดจ่อย

ขอแจมควมซึ้งนำแหน่ครับ

ความสัมพันธ์อันลึกซึ้ง ในซอกหลืบแห่งหัวใจ
    สองคนเฮาบ่อมีไผมาแทรกกลางขวางกั้น
    ฮักเสมอมั่นพันปี สิบ่อมีมื้อหน่าย
    บ่าวพี่ชายสิขอจุมพิตน้อง ให้หายเศร้าทุกข์ระทม
    ****++++****+++++*******
    คือจั่งลมกับฟ้า คือจั่งปลากับน้ำ เป็นสายแนนผูกจ่อง
    ฮักสองเฮามีผูกมั่น บ่อมีมื้อเสื่อมคลาย

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ อิ่มอัมพร
    คือชึ้งแท้ จ้า
    อ่านไปละสิ น้ำตาไหลแมะ
    มีแบบนี้ละ สิอบอุ่นใจเนาะมีคนดูแลยามเจ้บป่วย แมะ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ Boom69
    Khon kaen ThaiLand
    บล็อก
    4
    ได้อ่านแล้วก็...คิด..คิด..คิด
    ว่าชีวิตของลูกผู้หญิงเล็กอย่างเราจะมีบ้างไหมสักคน...
    ที่พร้อมจะอยู่เคียงข้างเรา...
    บางวันที่อ่อนล้า..ขอแค่ไหล่อันเข้มแข็งให้พักพิงแทนหมอน
    ขอใจอุ่นๆไว้พักกายให้หายเหนื่อย...ขอบคุณบทความที่แสนจะอบอุ่ณนะค่ะ

Tags for this Thread