หัวข้อ: หยาๆ.. บั้นย่องบ้านมหา..คับผม

atirat
    Guest

หยาๆ.. บั้นย่องบ้านมหา..คับผม

อันว่า..บ้านมหานี้..มีดีอยู่หลายอย่าง..พี่น้องเอ้ย...
    มีเทิ่งเพลงลูกทุ่ง..หมอลำ...ให้ฟังม่วน
    สาระล้วน..ประเพณีอีสานเด่น
    เทิ่งภาพเต้น..ภาพนิ่งกะแม่นหลาย
    ..ซุมเอื้อยอ้ายอยู่บ้านซะแม่นดี
    มีปรึกสาสู่แนว..แกวได๋ที่อยากฮู้
    เทิ่งเชิดชูค่ำ..ล่ำค่ามรดก
    ซอยป้องปกอีสานเฮา..ให้ฮุงเฮืองไปหน้า..พุ้นแหล่ว

ซอยเติมให้แน่คับ..คิดออกบ่ทันเบิด

Re: หยาๆ.. บั้นย่องบ้านมหา..คับผม

เติมบ่อเป็นเด้อ จั๊กแต่งจังได๋ดอก เติมแบบนี่ได้เบาะ บ้านมหาดีดี๊ดี
    โหวให้จัก10 แต้มดู้(ให้ข่อยคืนแนะอิอิอิ ติดสินบน) ถืกใจ
    เสียดายความดีที่มีให้
    เสียดายหัวใจและเวลา
    เสียดายที่ที่โดนหลอกตลอดมา
    เสียดายคุณค่าความจริงใจ

Tags for this Thread