หัวข้อ: ขอเวลา..บูชาแม่

ขอเวลา..บูชาแม่

ขอเทิดทูนพระคุณท่าน มารดาเหนือเกล้าเกศ
    ลุล่วงเจตนารมณ์ กราบชื่นชมพระคุณแม่
    ผู้เพิ่นแผ่ผ้าตุ้ม คุมเทาแต่คราวอ่อน
    หย่ำข้าวหมกจกข้าวป้อน ปุนเลี้ยงให้ใหญ่มา
    ยามถือครรภานั้น โตตนเหลืองหล่า
    แม่หากเยื้อนยากย้อน อุทรน้อยหน่วงนาน
    ยามแม่มานมีท้อง ประคับประครองแสนลำบาก
    ยากนำกินน้ำฮ้อน ฮมลิ้นจนเปื่อยโพง
    แนวประสงค์บ่เคยได้ อดเจียมใจเพื่อลูกอ่อน
    เอื้ออาทรถนอมตุ้ม พร้อมแพงผ่างบ่ห่างเพรา
    สิฮ้อนหนาวแม่อุ้มแอบ แนบอุราคราไข้สั่น
    ลูกสะบั้นแม่สะท้อน สะออนโอ้โอ่นำ
    ลูกขอจำจื่อไว้ ในพระคุณอันประเสริฐ
    ขอทูนเทิดใส่เศียรเกล้า และเนาว์แนบแจบกะใจ
    ลูกขอนบน้อมไหว้ ด้วยมาลัยมะลิส่ง
    พร้อมกราบลงตรงแทบเท้า ขอเฮียมเฒ่าให้อยู่ดี
    คุณพระศรีไตรรัตน์ค้ำ เทิ่งพร้อมพร่ำสิ่งศักดิ์สิทธิ์
    จงปกปิดคุ้มภัย ให้อิแม่แน่เด้อจ้า
    โปรดรักษาสุขภาพ กราบอวยพรมาอ้อนแม่
    ยังคิดฮอดตลอดแหละ กะฮักแม่เด้อเจ้า กินแน่ข้าว..ห่วงหลาย.. แม่เอ้ย...
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พลายแก้ว; 11-08-2010 at 18:42. เหตุผล: แก้คำผิดครับ อิอิ..

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197
    ขอบคุณมากค่ะ

อ่านแล้วรู้สึกประทับใจมากเลยค่ะ
    แต่งได้ไพเราะจังเลย น้ำตาซึมเลยค่ะ

ขอบคุณอีกครั้งนะคะ

พระคุณแม่เป็นสิ่งที่ประเสริฐที่สุด บอกรักแม่ทุกวัน แล้วจะทำสิ่งที่ดีเพื่อแม่ ตลอดไป แม๊ว่า วันหนึ่งแม่จะอยู่กะเราได้ไม่นานแต่ก้อจะทำสิ่งที่ดีที่สุดเพื่อแม่ อ่านแล้วรู้สึกว่ารักแม่ มาก ขึ้นทุกวัน

Tags for this Thread