หัวข้อ: วันแม่ ...ชวนพี่น้องบ้านมหาร่วมส่งภาพ แม่-ลูก ผุกพัน

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8

Picpost ดูรูปภาพ วันแม่ ...ชวนพี่น้องบ้านมหาร่วมส่งภาพ แม่-ลูก ผุกพัน

เนื่องในโอกาสวันแม่แห่งชาติ ขออวยพรให้คุณแม่ทุกๆท่านเจริญด้วย อายุ วรรณะ สุขะ พละ ทุกๆท่านเด้อจ้า ........ อยากชวนพี่น้องบ้านมหาเฮาร่วมส่งภาพแม่-ลูก ที่ท่านประทับใจ บ่ว่าสิเป็นโตท่านเอง รึภาพใดกะได่ที่สื่อถึงความรักของแม่-ลูก เอามาร่วมแจมนำกันเด้อจ้า ....:l-

ส่งก่อนหมู่เลย แหะๆๆ..... ข้อยฮักเจ้าเด้อแม่ ....

วันแม่ ...ชวนพี่น้องบ้านมหาร่วมส่งภาพ แม่-ลูก ผุกพัน
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย nuzing; 12-08-2010 at 08:59. เหตุผล: พัน สื่อๆ บ่มีธ+แมงง่องแง่ง
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    จ๋อมแจ๋ม"ลูกสาวเทวดา" รักแม่ปอย

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย จ่าเหลือง; 12-08-2010 at 08:31.

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย

น้องนานากะรักแม่จ้า เนื่องในมื้อนี้เป็นวันแม่ ขอให้แม่ทุกคนมีความสุขคือมื้อนี้ตลอดไปครับ
    รักแม่ยิ่งกว่าสิ่งได๋ครับ มื้อน้เป็นวันของแม่ แต่ว่าทุกวันเป็นวันของลูกสำหรับผุเป็นแม่ครับ รักแม่ให้มากๆเด้อครับ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5

อุ่นไอรัก..วัคซีนใจ

อุ่นไอรักความสุขเล็กๆที่พ่อ..แม่..ลูก..ต้องเติมเต็มให้กันตลอดกาล จ้า

จองหม่องแล้วย่านเผิ่นป้อย...อิอิ..ยายมาเติมเต็มแล้วเด้อหล่า ไก่น้อย...วันแม่ปี๕๓ ครอบครัวยายพากันไปกินอาหารว่างแถวๆชายทะเลบางขุนเทียนจ้า
    (( --ส่วนอีแหม่ยายที่อุบล/บ้านนอก....กะฮ้องโทรลงมาแต่กกมอน..เลาขึ้นอยู่เทิงกกมอน.โอ๊ยกูลงบ่ได้..เฮ็ดจั่งได๋สูพะนะ อีแหม่ข่อยยากแต่นำดักแด้เบิ้ดชาติหว่าให้เซาเลี้ยงม่อนๆกะบ่ฟังจาแหม่น เถ่าบ้านนี่บ่คือเถ่าบ้านเผิ่น อิอิ))
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย nuzing; 21-08-2010 at 11:51.
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อย
    บล็อก
    21
    พระคุณแม่ล้นฟ้ามหาสมุทร พระคุณแม่สูงสุดมหาศาล
    พระคุณแม่เหนือฟ้าสุธาธาร จะหาใดเปรียบปานนั้นไม่มี

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หล่อซวดลวดขี้มูกกื้ดอืดลืดเล็มเหล
    ผมกะโทรบอกฮักอิแม่แล้วเด้อครับ อิอิ ส่วนรูปที่ อยู่กับอิแม่ตอนน้อย ที่กอด กำลังหายุครับ เดี๋ยวสิลงมาให่เบิ่งเด้อครับ นี่เปนคำเว้าที่ผมเว้ากับอิแม่มื่อเช้าเด้อครับ อยากให่พี่น้องเฮาอยากให่ทุกคนรู้ว่า แจ็คฮักอิแม่เด้อ มีอันคำเว้าจาใด๋ที่หลุดๆแนกะอดสาอ่านเอาเด้อครับ เริ่มเลยเนาะครับ มะเช้าทอไปบอกว่า อิแม่แจ็คฮักอิแม่เด้อ ..อิแม่กะว่าฮักแนวใด๋บ่โทรหาแม่ตั้ง 3 ปี พะนะ ..ผมกะเลยว่า มื่อที่ออกจากบ้านมา แจ็คบอกแม่ว่า แจ็คสิหย่างไปมื่อข้างหน้า ถ้าบ่ใด้ดีสิบ่กลับมาให่อิแม่เห็นหน้า บ่อยากให่ไผมาว่าให่อิแม่ว่าลูกชายอิแม่ใด้ คำสัญญา คำเว้าทุกอย่างที่แจ็คเคยบอกอิแม่ไว้แจ็คสิเฮ็ดให่ใด้ .. อิแม่กะเลยว่า อิหลีแนล่ะ อิแม่กะเลยถามผมว่า เปิดร้านบ่ล่ะมื่อนี่ ..ผมกะเลยตอบว่า มื่อนี่แจ็คปิดร้านครับ อยากเคลียร์งานเก่าๆออกให่เมิด .. อิแม่กินข้าวยัง แล้วอิพ่อไปใสครับ ตอนนี้อิแม่ยุใสครับ ...แม่กะเลยว่า พ่อเอางัวออกไปล่ามยุนาโคก ตอนนี้แม่ยุร้านช่างสังวาสแม่เอารถมาเฮ็ดแล้วสิไปดกกล้าดำนายุบ้านเฮาฝนตก แล้วช่างเพิ่นบอกว่าแจ็คเซ็นเหล้าไว้ แม่กะเลยจ่ายให่ 0เด้่ ..พะนะ โอ้ยๆกะแจ็คบอกอ้านเพิ่นว่าเซ็นแล้วสิมาจ่ายเองดอก อย่าบอกอิแม่ผมเด้อ ..อิแม่ว่า เพิ่นกะบอกยุว่าแจ็คมันบ่ให่บอกแต่มันเซ็นเหล้าบ่เคยเกิน 2ปีกะมาจ่ายนี่เข้าปีที่3กะเลยบอก.. แจ็คฮักอิแม่เด้อ ปีหน้าสิกลับบ้านเฮาอิหลีครับ อดเอาเนาะมีลูกชายเทวดากะแบบนี้แระครับ อิอิ กะชั่นอิแม่ไปจ่ายค่าเหล้าร้านพ่อใหญ่นู๋ ร้ายอ้ายชัยวัฒน์ กับร้านภารโรงเม๋อให่แนเด้อครับ..อิแม่อย่าปิดทอสับเด้อครับ มื่อแลงแจ็คสิเปิดเพลงค่านํ้านมให่อิแม่ฟังในทอสับแจ็ค แจ็คฮักอิแม่เด้อครับ .... อย่ามาปากหวานพะนะอิแม่ว่า สิออกไปนาแล้ว เว้าหยังไว้กะเฮ็ดให่ใด้เด้อ แม่กะฮักแจ็ค **เริ่มสิพากันฮ้องให่ซิกๆแล้วครับ** แจ็คฮักอิแม่เด้อครับ** แจ็คง่วงนอน ปีหน้าแจ็คสิกลับบ้านเฮาครับ แจ็คนอนก่อนเด้อครับ .....แล้วผมกะวางสาย ตื่นขึ้นมาตอนนี้ เวลา 13.44 ผมกะโทรหาอิแม่ 10สายแล้วแต่อิแม่บ่รับสงสัย เอาทอสับไว้เทิงเถียงนา ว่าแล้วกะสิทอหาอีกก่อนดอกครับ อยากฮู้ว่าอิแม่กินข้าวกับหยัง อยากให่อิแม่ตำหมากหุ่งให่กิน อยากกินปิ้งปลา อยากกินข้าวนำ ยุเถียงนาเฮาคือสิเญ็นซำบาย ...อะแว๊ฟฟฟ ทอหาก่อนครับ อยากให่ทุกคนบอกฮักแม่กลับบ้านเอาดอกมะลิไปกราบ ผมเมียบ้านปีหน้า พ้อหน้าสิแลนกอดเลย หอมแก้มอิแม่ สิเอาเหล้า จีเจนซี่ไปฝากอิพ่อนำ อิอิ ปีหน้าพาลูกใภ้ไปนำ 555 ไปแระครับ ทอสับแว๊ฟฟ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ข้าวต้มมัด

ลูกเทวดาค่ะพี่น้อง คนน้อยเลี้ยงอยากคัก (เบิ่งอีกรอบก่อน อิอิ) น้อยๆเอาใจเป็นๆๆ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ข้าวต้มมัด; 13-08-2010 at 21:37.

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ขวัญใจบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ สาวมุก

แม่ลูกผูกพันมีกันและกันแค่เพียงสองเรา.......

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หล่อซวดลวดขี้มูกกื้ดอืดลืดเล็มเหล
    โอ้ยๆๆคักเด้ พี่สาวมุึกผมมีน้องใด้หอมแก้ม
    สู้ๆเด้อครับเอื้อยผมน้องชายเข้เมาเปนกำลังใจให่ครับ เด๋วสิโทรหาเด้อครับ
    บ่มีหยังดอกครับ อยากให่ฟังเพลงค่านํ้านมที่ผมโหลดมา แล้วกะสิบอกว่า
    ขอเงินจ่ายค่าเหล้าให่น้องชายเทวดาแนเด้อครับ เหอๆๆ หาเบอร์ก่อน จ้วดด

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ขวัญใจบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ สาวมุก
    น้องแจ๊ค โทรศัพท์เอื้อยพังได้สองมื่อแล่วน้อง เดี๋ยวเอื้อยสิไปซื้อใหม่อยู่จ้า

Tags for this Thread