หัวข้อ: แจ็คบอกฮักแม่ครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หล่อซวดลวดขี้มูกกื้ดอืดลืดเล็มเหล

แจ็คบอกฮักแม่ครับ

ผมกะโทรบอกฮักอิแม่แล้วเด้อครับ อิอิ ส่วนรูปที่ อยู่กับอิแม่ตอนน้อย ที่กอด กำลังหายุครับ เดี๋ยวสิลงมาให่เบิ่งเด้อครับ นี่เปนคำเว้าที่ผมเว้ากับอิแม่มื่อเช้าเด้อครับ อยากให่พี่น้องเฮาอยากให่ทุกคนรู้ว่า แจ็คฮักอิแม่เด้อ มีอันคำเว้าจาใด๋ที่หลุดๆแนกะอดสาอ่านเอาเด้อครับ เริ่มเลยเนาะครับ มะเช้าทอไปบอกว่า อิแม่แจ็คฮักอิแม่เด้อ ..อิแม่กะว่าฮักแนวใด๋บ่โทรหาแม่ตั้ง 3 ปี พะนะ ..ผมกะเลยว่า มื่อที่ออกจากบ้านมา แจ็คบอกแม่ว่า แจ็คสิหย่างไปมื่อข้างหน้า ถ้าบ่ใด้ดีสิบ่กลับมาให่อิแม่เห็นหน้า บ่อยากให่ไผมาว่าให่อิแม่ว่าลูกชายอิแม่ใด้ คำสัญญา คำเว้าทุกอย่างที่แจ็คเคยบอกอิแม่ไว้แจ็คสิเฮ็ดให่ใด้ .. อิแม่กะเลยว่า อิหลีแนล่ะ อิแม่กะเลยถามผมว่า เปิดร้านบ่ล่ะมื่อนี่ ..ผมกะเลยตอบว่า มื่อนี่แจ็คปิดร้านครับ อยากเคลียร์งานเก่าๆออกให่เมิด .. อิแม่กินข้าวยัง แล้วอิพ่อไปใสครับ ตอนนี้อิแม่ยุใสครับ ...แม่กะเลยว่า พ่อเอางัวออกไปล่ามยุนาโคก ตอนนี้แม่ยุร้านช่างสังวาสแม่เอารถมาเฮ็ดแล้วสิไปดกกล้าดำนายุบ้านเฮาฝนตก แล้วช่างเพิ่นบอกว่าแจ็คเซ็นเหล้าไว้ แม่กะเลยจ่ายให่ 0เด้่ ..พะนะ โอ้ยๆกะแจ็คบอกอ้านเพิ่นว่าเซ็นแล้วสิมาจ่ายเองดอก อย่าบอกอิแม่ผมเด้อ ..อิแม่ว่า เพิ่นกะบอกยุว่าแจ็คมันบ่ให่บอกแต่มันเซ็นเหล้าบ่เคยเกิน 2ปีกะมาจ่ายนี่เข้าปีที่3กะเลยบอก.. แจ็คฮักอิแม่เด้อ ปีหน้าสิกลับบ้านเฮาอิหลีครับ อดเอาเนาะมีลูกชายเทวดากะแบบนี้แระครับ อิอิ กะชั่นอิแม่ไปจ่ายค่าเหล้าร้านพ่อใหญ่นู๋ ร้ายอ้ายชัยวัฒน์ กับร้านภารโรงเม๋อให่แนเด้อครับ..อิแม่อย่าปิดทอสับเด้อครับ มื่อแลงแจ็คสิเปิดเพลงค่านํ้านมให่อิแม่ฟังในทอสับแจ็ค แจ็คฮักอิแม่เด้อครับ .... อย่ามาปากหวานพะนะอิแม่ว่า สิออกไปนาแล้ว เว้าหยังไว้กะเฮ็ดให่ใด้เด้อ แม่กะฮักแจ็ค **เริ่มสิพากันฮ้องให่ซิกๆแล้วครับ** แจ็คฮักอิแม่เด้อครับ** แจ็คง่วงนอน ปีหน้าแจ็คสิกลับบ้านเฮาครับ แจ็คนอนก่อนเด้อครับ .....แล้วผมกะวางสาย ตื่นขึ้นมาตอนนี้ เวลา 13.44 ผมกะโทรหาอิแม่ 10สายแล้วแต่อิแม่บ่รับสงสัย เอาทอสับไว้เทิงเถียงนา ว่าแล้วกะสิทอหาอีกก่อนดอกครับ อยากฮู้ว่าอิแม่กินข้าวกับหยัง อยากให่อิแม่ตำหมากหุ่งให่กิน อยากกินปิ้งปลา อยากกินข้าวนำ ยุเถียงนาเฮาคือสิเญ็นซำบาย ...อะแว๊ฟฟฟ ทอหาก่อนครับ อยากให่ทุกคนบอกฮักแม่กลับบ้านเอาดอกมะลิไปกราบ ผมเมียบ้านปีหน้า พ้อหน้าสิแลนกอดเลย หอมแก้มอิแม่ สิเอาเหล้า จีเจนซี่ไปฝากอิพ่อนำ อิอิ ปีหน้าพาลูกใภ้ไปนำ 555 ไปแระครับ ทอสับแว๊ฟฟ
    อยากบอกทุกๆคนว่า แจ็คฮักอิแม่เด้อครับ

ฝ่ายเทคนิค ควบคุมการแสดง
    Mr.ขวัญใจสื่อมวลชน
    สัญลักษณ์ของ ทิดรส มักม่วน
    ลูกค้ำ ลูกคูณ

อย่าลืมนะ

สัญญาไว้กับแม่

ต้องเฮ็ดไฮ่ได้

เป็นกำลังใจเด้อ น้องฮัก สู้ๆๆ
    ฅนฮักบ้าน สืบสานประเพณี
    และวัฒนธรรมพื้นบ้าน
    ของคนอีสานบ้านเฮา

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    เป็นกำลังใจน้องหล่า พยายามเด้อแจ๊คเด้อ เห็นโตเป็นคนใหม่ได้แล้ว อ้ายกะดีใจนำ
    อ้ายกะสิพยายามคือกัน
    แม่ให้นำมาหลายเทื่อแล้ว จนเฒ่าปานนี้แล้วยังบ่ได้หยังยุ
    ใคแน่ตะบ่ติดคุกติดตะรางเราว่า หากินคุ้มปากคุ้มท้องจะของกะเอาละพะนะเพิ่นว่า
    เฒ่าพ่อเรากะจนหน่ายจนบ่อยากปากนำแล้ว เว่าจนปากเปียกเราว่า

Maximum learning
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ khonsurin
    ท่าตูม สุรินทร์
    บล็อก
    197
    อ่านแล้วประทับใจมากนะคะ

ขอกราบคุณแม่น้องหล่ามาด้วยคน ณ ที่นี้ค่ะ

อิสระ เสรี เสมอภาค

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    ขอให้เฮ็ดให้ได้อย่างที่สัญญากับแม่เด้อครับอ้ายแจ๊ค...
    เอาใจซ่อยครับผม อ่านแล้วกะซึ้งไปนำเนาะ...