หัวข้อ: กว่าสิมาเป็นป้ายที่เห็น

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ mewcoppy

กว่าสิมาเป็นป้ายที่เห็น

มื่อนี่ผมเป็นสีว่างๆเพราะว่าไทยบ้านเพิ่นพากันกลับบ้านกันเหมิดครับ เลยเงียบๆเหงาๆ...ขอเริ่มเลยเด้อครับ จักมันสิมีประโยชน์บ่อกะลองอ่านเบิ่งครับ ผมเริ่มเป็นเด็กฝึกงานๆงานนี่ ตั้งแต่พ.ศ.2540เริ่มมาเรื่อยได้นั่งเฝ้าแต่คำว่าอดทน.ว่า.ต้องมีจักมื่อที่เฮาสิได้เปลี่ยนตำแหน่งจากลูกน้อง มาเป็นเจ้าของร้าน เฮ็ดงานบางทีเฮาบ่อได้ดั่งใจ นายจ้างเขากะว่าเฮา เฮ้ดช้าเขากะว่าเฮา ..เฮ็ดงานแนวนี่มันสิคุ้มเงินเดือนบ้อ หรือสิกลับไปเลี้ยงงัวอยู่บ้าน ..ผมกะต้องทน ทน ทนแล่วทนอีก การที่เฮาเป็นลูกน้องเงินเดือนมันกะหน่อยครับ บ่อพอกิน ค่าบ้าน ค่าข้าวมันกะตกลง ป้อกๆคือตกน้ำครับ กินข้าวยามบ่อมี กะต้องกินอาหารญี่ปุ่นคือมาม่า ย่านบ่ออิ่ม กะหน้าด้านไปขอข้าวเหนียวคนฮู้จัก มาเทรวมมาม่าครับ ตกสิ้นเดือนมา ค่าบ้านบ่อพอจ่าย ขอติดเพิ่นๆกะด่า ว่าบ่อมีเงินเช่า กะอย่าเช่า ไปนอนใต้สะพานโลด ...ป้าดๆๆมาเจ็บแท่ครับ กว่าสิมาเป็นป้ายที่เห็น
    ผลที่คนเฮามีความอดทน แม้ว่ามันสิโดน กะคุ้มค่าครับ และแล่ว ปี2551ปลายๆผมกะมีโอกาสเปลี่ยนตำแหน่ง แล่ว ป้าดๆมาดีใจแท่ครับ แต่ ความรับผิดชอบมันกะหลายขึ้นกว่าเฮายืนเป็นลูกเจี้ยบเขาครับ...มื่อนี่ผมขอพอซำนี่ก่อนครับ ..สบายใจแล่ว ขอบคุณครับ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 14-08-2010 at 11:43. เหตุผล: แก้คำผิดครับ

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเมืองกาญจน์
    ชีวิตต้องสู้ครับอ้าย
    ทุกท่านกะสิคือกันหล่ะครับ หนุ่มเมืองกาญจน์เองจากเด็กเลี้ยงควาย มาเป็นนักเรียนพลตำรวจ จากสิบตำรวจตรี สิบตำรวจโท สิบตำรวจเอก จ่าสิบตำรวจ ผ่านมาแล้ว 15 ปีและอีกเดือนหน้า สิได้เป็นนายดาบตำรวจนำเขา (สิเชิญพี่น้องมากินข้าวนำกันที่กาญจน์นำกัน)ผ่านความเป็นความตายมาหลายครั้ง ผ่านความทุกข์ยากมาหลายหน ไปหาแง้กินกะเคย ตอนนี้หนี้สินกะล้านกว่าเอง เงินหมดยศยังอยู่ แม่นบ่อ้ายพล

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยเมืองเพชร
    สู้ และไม่ถ้อถอย ต้องประสพความสำเร็จครับ ขอแสดงความยินดีด้วยครับผม
    แต่หนทางายัีงอีกยาวไกลครับ สู้ต่อไปครับฮิ้วววววววววว

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9

เรื่องฮิตน่าอ่าน

ขยัน อดทน เก่ง และโอกาศ นับถือในความสู้จ้า กำลังใจอีกหนึ่งดวงคนสู้งาน
    ชีวิตเพื่องาน หัวใจเพื่อเธอ อิ อิ
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวอิง
    มีชีวิตก็ต้องดิ้นกันไปคับ เป็นกันทุกคนถ้าโอกาสมีกะเอาไว้โลดคับ แนวใดเจริญงอกเงินและซำบายใจ

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    ขอเป็นกำลังใจให้ครับ สำหรับคนที่มีความขยัน อดทน ขอให้กิจการเติบใหญ่ยิ่งๆขึ้นไปครับผม

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    เฮ็ดหยังล่ะแสบ ถ่ายเอกสาร เข้าปก พริ้นต์งาน บ่ครับ โอ้ ถ้าเฮ็ดอยู่หน้าสถานศึกษาเงินดีเด้นี่

การเฮ็ดธุรกิจ ให้คำนึงถึง ทุน ทำเล การบริการ ที่สำคัญมนุษย์สัมพันธ์ที่ดีต่อลูกค้าเป็นสำคัญ
    พอลดกะลด พอแถมกะแถม มัดใจลูกค้าให้ได้ ปากต่อปาก กิจการสิรุ่งเรืองไปเอง ที่สำคัญที่สุดคือ

ความซื่อสัตย์ บ่ว่าสิเป็นซื่อสัตย์ต่อตัวเอง ต่อลูกค้า ครับ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์
    ขวัญใจบ้านมหา 2012
    สัญลักษณ์ของ สาวมุก
    เป็นกำลังใจให้เด้อเพื่อน..ว่าที่เถ้าแก่ใหญ่เนาะจ้า.....คนขยันน่ะบ่มีอดตายดอกจ้า...ซักมื่อมันต้องเป็นวันของเฮาแน่นอน.....

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ครูคอมจำเป็น
    ขอนแก่น&จันทบุรี

ลิขสิทธิ์บน YouTube Credit By : https://www.youtube.com/watch?v=U4H3UYBAmoA&feature=related

สู้ๆครับ เป็นอีก ๑ กำลังใจครับ
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ครูคอมจำเป็น; 14-08-2010 at 12:47.

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ฅนไร้หัวใจ

เกาทัณฑ์

เหมือนชีวิตโอชินเลย
    สู้ ๆ จ้ะ เป็นอีกหนึ่งกำลังใจจ้า