หัวข้อ: เลขเด็ดที่ศาลพระพรหม

Threaded View

คำตอบที่แล้วมา คำตอบที่แล้วมา   คำตอบถัดไป คำตอบถัดไป
    ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ไก่โต้ง

เลขเด็ดที่ศาลพระพรหม

เนื่องด้วยงวดที่แล้วได้นั่งกินเหล้ากับลุงข้างบ้านอยู่ เพิ่นเลยชวนไปเอาเลข อยู่ศาลพระพรหม อยู่ใกล้หน้าบ้าน มันสิมีต้นจันได เกิดอยุ่ใกล้ศาลพระพรหม ลุงเข้าไปขอเจ้าทีเจ้าฐาน และสวดมนต์อีหยังกะบ่ฮู้ครับ สวดจบแล้วกะเลยเอามีดถากต้นจันไดครับ แล้วเอาแป้งทา แล้วให้มาเบิ่งทีละคนคับ มื้อนั้นไปสี่คนครับ คนแรกได้ 3 ครับ คนที่สองได้ 8 ผมได้ 0 ลุงบ่เห็นนำมู่ ลุงเลยบอกว่าตอนเช้าจังชิมาเบิ่ง ลุงมาเบิ่งตอนเช้าได้ 10 ครับ งวดที่แล้วถูกล่างนำลุง ยี่สิบบาท ลุงบอกว่าบ่ต้องไปเอาอีกให้สลับเลยสามตัวเอา กะลองเบิงเด้อครับพี่น้อง

380

สลับบนล่างเอาเด้อครับแบบนี้เอาครับ

38 83
    03 30
    08 80
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ไก่โต้ง; 14-08-2010 at 11:34.