หัวข้อ: อังกฤษ โอทอป เพื่อบ้านมหา....

ท่องยุทธภพ สัญลักษณ์ของ ป้าอินเตอร์
    ตำหนักอิ๋นเจิ้น เกาะหมื่นลี้

อังกฤษ โอทอป เพื่อบ้านมหา....

ห่าโล๊ววววววว แอมแบ็ค สวัสดี ป้ามาอีกแล้วววววว แท๊งกิ้ว ฟอเวทติ้ง ขอบคุณที่ถ่า อังกฤษ โอทอป เพื่อบ้านมหา....บอมีคนถ่าป้าเว่าเองกะใด้ :l- อะแฮ่มมมม อั่นขอป้าบอกอิหยังจั๊กหน่อยเด้อจ้า ที่ป้าเข้ามาหม่องนี้ ป้าบอใด้มาเทคโอเวอร์ งานของอาจารย์ผู้ก่อนเด้อจ้า แต่ป้าเข้ามาเพราะป้ามักความเป็นอิสานของบ้านมหา ป้าบ่อใด้มาเป็นครู แต่ป้ามาซ่อยให้ คนอิสาน บ้านเฮาใด้มีแนวทางการเว้า การสื่อสาร กับฝรั่งแบบง่ายๆ เพราะสมัยเรียน กับเวลา จ๊ะเอ๋ฝรั่ง สมองมันสิแล่นไปจังใด๋ มันมึนไปเบิ๊ด มันติดอยู่ที่ปาก แต่เว้าบ่อใด้ อย่างเซียงฯ เพิ่นว่า หรือ หลานหนุ่มหล่อ ส กาสินเพิ่นเว้านั่นแหละ น้องๆ หลานๆ ที่เดินสวนกันไปมาในเวปบ้านมหาบอใด้จบ ปอสี่ บ่อใด้ขี่ควายมาเข้าบอร์ด พวกเจ้ากะจบมาหลายๆ แต่เป็นหยังพอเห็นฝรั่ง ถึงจอด จึ๊กกก แม๊งงงง หนิ GUสิเริ่มจากใสก่อนน๊ออออ แมนบ๊อค่า:l- ป้า บอใด้บังคับให้มาเรียนเด้อจ้า เพราะหลักสูตรนี้มีหม่องนี้ที่เดียว ป้าบอใด้คัดลอกผู้ใด๋มา สิผิด สิถืก กะด่าป้าผู่เดียวเด้อ :l-

เอาละ สามโมงเซ้า เก้านาลิกา(รู้ว่านาลิกา ไม่เขียนแบบนี้แต่ป้าหาตัว พอพานมีหางบอเห็น) อากาศดีๆ กลางลานบ้านมหา ถอดเกิบแล้วนั่งทับ ใด้ตาม'บาย ก่อนป้าสิเมา:l-

มื่อนี้ เฮากิสิพาฝรั่งไปเที่ยวนอกหมู่บ้านเนาะ หน้านี่กะคือสิเป็นช่วงหน้าฝนพอดี กะเอิ้นเรนนี่ ซีซั่น สิไปกันแบบใด๋ กะไปอ่านจากหัวข้อเก่าเนาะจ้า บอเข้าใจอันใด๋ ค่อยมาถาม ถามมาป้าตอบใด้เมิ๊ดดดดแหละจ้า แต่อย่าถามเลขสิออกโตใด๋ :l-

เมื่อใด้เวลานัด และตามธรรมเนียม คนไทยชอบมาสาย:l- กะ ซอรี่ แอมเหลด ขอโทษเด้อ ข่อยมาสาย มายไว้ฟ ด้อนเว้คมีอั๊ฟ เมียข่อย บอปลุกข่อย กะตั๋วไปโลด อังกฤษ โอทอป เพื่อบ้านมหา.... โอเค รี๊ดี่ เล๊ทโก เอ๊าเรียบร้อยยัง มะพากันไป

ฟ๊อโล่มี กะตามข่อยมา, ว๊อคแคฟูลลี่ เดินระวังแน, ยูเม สเต็ป ออนกล๊าสฮ็อปเป่อร์ เจ้าอาจสิเหยียบ ตั๊กแตนเด้อ, โอว์ ซีแด๊ด(See that เห็นบ๊อ) ยูโนว์ ว๊อท อิท อีส เจ้าฮู่บ่อมันคืออิหยัง, แมงปอ กะ ดราก้อนไฟล์ ,ไจแอ้น วอเตอร์ กะ แมงดานา, คลิกเก็ท กะจิ้งหรีด หรืออาจจะรวมถึง จิ้งป่ม, มัสรูม(ออกเสียงเป็น มัด ชะ รูม )เห็ด , แคนอีท กินใด้ ,แคนน็อท อีท กินบ่อใด้ , แฮฟ พ้อยซั่น มันมีพิษ,หนอน กะเวิม, หนอน ในใบตอง หรือตัวไหม ในฝัก เอิ้น โคคูน,ปลาน้ำจืด เฟรส วอร์เตอร์ ฟิซ , ปลาดุก แคทฟิซ, ยู ไท๊เอ็ด เย็ทyet?(ไม่ออกเสียงเอส) เจ้าเหนื่อยยัง,
    ป้าเหนื่อยแล้ว วันศุกร์ ป้าสิพาไปต่อ สัญญาจ้า ใด้เวลานอนแล่ว

ป้าเฮ๊ดต้นฉบับหาย เลยจบเอาง่ายๆซำนี่ คือสิลืมใว้ที่ทำงาน สัญญา วันศุกร์มาต่อจ้า
    :l- See you all on friday kaaaaa

ฝ่ายเทคนิค และถ่ายทอดสด สัญลักษณ์ของ อาวอ้วนเมืองยศ
    ขอบคุณครับ สิพยายามหาเวลามาเรียนเด้อ คนจบสูงแต่บ่อได้เว่าจักเทื่อกะบ่อคือคนเว่าซุมื้อเด้อครับ
    น้องสาวผมจบ ป.6 เว่าได้ทั้ง อังกฤษ เยอรมัน ฝรั่งเศสเด้อครับ (มันได้ผัวฝรั่งหลายชาติพร้อม)

Banned

Oil Field เพชรบูรณ์/กำแพงแสน

ซอยข่อยแน(Help me please!)

อยากให้ ท่านป้า เน้นศัพท์ อิสานที่แปลเป็นอังกฤษหลายๆครับ เช่น แมงดานา, ผักติ้ว ผักกะโดน บักผีผ่วน เขียดจะนา ควายบักตู้ ควายด่อน ผีปอบ กระสือ เจ้าที่เจ้าทาง แมงกุดจี่ ฝนเทียม หน่วยบักเข่ง ผักสะเดา ผักเสี้ยน หน่วยบักหว้า เถียงนาน้อย นักการภารโรง ฯลฯ มวลนี่เป็นต้นน่ะครับ
    และกะ กริยาแผลงๆแปลกๆแนวอิสานเฮา การไถนา ดำนา ตกกล้า การตึกแห การหม่าข้าว การเซ่นไหว้ การแก้บน การสะเดาะเคราะห์ การลงแขก ความแห้งแล้ง เหล่านี้เป็นต้นครับ
    เพราะเวลาเหว้ากับ ฝาหรั่ง มันคึดหาบ่พอ น่ะครับ...

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ บักขามป้อม
    บล็อก
    5
    จุฟฟฟฟฟฟฟ ก่อนอื่นกะขอคิสคุณครูคนสวยก่อนจ้า คึดฮอดหลาย บ่เห็นหลายมื้อ ได้ข่าวว่าเร่งปั่นต้นฉบับอย่างเมามัน ขอบคุณหลายๆ จ้าสำหรับบทเรียนมื้อนี้ ออกไปฮอดท่งนาแล้วเนาะจ้า ถ้าพ้อ ไจแอนท์วอเตอร์ กะเก็บมาฝากลูกศิษย์แหน่เด้อค่า สะเอามาตำใส่แจ่วบักพริกดิบ กินเทื่อสุดท้ายกะ ลอง ไทม์ อะโก (ดนเติบแล้ว) :l-

PS. เห็นด้วยกับความคิดเห็นของอ้าย กะเม็งสะเร็นจ้า คุณป้า ขอบคุณล่วงหน้าจ้า

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย บักขามป้อม; 22-06-2010 at 11:13. เหตุผล: เพิ่มเติมข้อความ

ครีเอทีพ โปรดิวเซอร์ สัญลักษณ์ของ บ่าวข้าวจี่
    บล็อก
    7
    อั่น.....ขอเป็นลูกศิษย์ลูกหา นำผู้นึง...ครับ คุณป้า....:l-:l-:l-

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ เซียงเหมี่ยงเมืองสุรินทร์
    สุรินทร์, ร้อยเอ็ด, และ สปป.ลาว
    แทงคิ้ว(บ่แม่นแทงหน่วยตา ฮ่า ๆ ) ฟอร์ ยัว ทิดชิ่ง ครับ คุณ ป้า...

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ คนบ้านบ้าน
    แมงปอ กะ ดราก้อนไฟล์ ,ไจแอ้น วอเตอร์ กะ แมงดานา

ขอบคุณคับ ศัพท์ใหม่ๆๆจพยยามเข่ามาเรียนคับ
    บางเถื่อผมคุยกับฝรั่งจนเหมื่อยมือคับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มพัทยา
    It's a good start for all of you. Just follow our master, she'll show how to Speak... N' now let's go! มาถ้าฟังคุณป้าเผิ่นพาฝารั่งเลาะโท่งซั่นแหล่ว...

Tags for this Thread