หัวข้อ: ไกล์เพลงคิดฮอดคืนฟังลำ

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ ธีระปลัด
    บล็อก
    8

ไกล์เพลงคิดฮอดคืนฟังลำ

ไกล์เพลงคิดฮอดคืนฟังลำ ขอบคุณพงศ์ ทินการที่ร้องไกล์ให่ครับผม

[MUSIC]http://charyen.com/download.php?id=a8d14dcbf1179f131d583caea695107d[/MUSIC]

คิดฮอดคืนฟังลำ
    คำร้องทำนอง : ธีระปลัด

(เกริ่น) เสียงหมอลำยังดังก้อง อยู่ในห้องคนจร เมืองกรุงเทพที่กว้างใหญ่
    ยามมื้อเบิดกำลังใจ เปิดดังๆไปทั่วฟ้า ความเมื่อยล้า ให้ซ่วงหาย……..
    ผู้สาวม.อย่าฟ้าวฮ้าย ห้องหอเฮาเคียงกัน ขออภัยหนึ่งวัน ให้เสียงดัง....แน่ จักมื้อ.........

(เพลง) ยังจำได้ มื้อหมอลำ งานบุญ ผ้าป่า
    ขอนั่งนำแก้วตา ดูคุณแม่ เฝ้าห่วง กังวล
    ลมหนาวพัดผ่าน อ้ายร้อนผ่าว ยังไงชอบกล
    หนาวสุดจะทน แต่อ้ายร้อนรน อยากพูดกับนาง

(ลำ) เย็นน้ำค้าง ลมหนาวมา แล้วเด้อแม่
    คุณพ่อเผินสิแย่ คนนอนแคร่ คู่บ่มี
    ส่วนทางนี้ ลูกขอรับอาสา
    สิดูแลแก้วตา บ่ให้ไผ มากวนได้

(เพลง) หลังผ้าป่า โชคชะตา พาเราแยกทาง
    น้องเรียนพยาบาล อ้ายหลงทาง หางานไม่มี
    ไปอยู่กับเพื่อน ที่กรุงเทพ เมืองฟ้าราตรี
    คิดฮอดคนดี กะขอเผิน เปิดหมอลำฟัง

(ลำ) เสียงดังก้อง ในเมืองหลวงกว้างใหญ่
    อยากมีน้องอยู่ไกล้ เคียงคู่ เดินทาง
    ยามอ้างว้าง ได้งินเสียงหมอลำดัง
    ให้คิดนำความหลัง ที่ฝังตรึงในใจอ้าย

*******ซ้ำเบิดเลยเด้อครับ(ยกเว้นเกริ่น)*******

ครีเอทีพ โปรดิวเซอร์ สัญลักษณ์ของ บ่าวข้าวจี่
    บล็อก
    7
    เอ้า...ผมบอกนักร้องให้ซ้ำตอนเกริ่นนำ..เฮ็ดจังได๋บาดนี่..ฮ่า ม่วนครับๆๆ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ อ้ายเขียว
    ม่วนครับม่วน ฟ้าวเอาดนตรีใส่เด้อครับ....ท่าฟังยุ กำลังใจล้นหลามครับผม

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    เอาซ้ำหม่องเกริ่น ซะเป็นหยังหล่ะจารย์ อิอิ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    อ้อนน้องกลับอีสาน

คำร้อง - ทำนอง พล พระยาแล

(ร้อง) ดอกคูณบานเหลืองแย้ม ท้องฟ้าก็แจ่มไม่มีเมฆลอย
    สายลมพัดมาวอยวอย คิดถึงสาวน้อยที่ไปเมืองกรุง

หนุ่มบ้านนอกเรียกหา กลัวว่าขวัญตาจะลืมผ้าถุง
    เดี๋ยวนี้บ้านเรางานยุ่ง รีบกลับจากกรุงมาช่วยทำนา

(ซ้ำ) --- (ลำ) อย่าหลงกรุงจนลืมผ้าถุงคนเขาสิซา
    กลับมาสาน่องหล่ามาเฮ็ดนาซอยพ่อแม่เฮา
    หนุ่มอีสานคนนี้ ยังรอคนดีไม่สร่างเซา
    กลับมาอีสานบ้านเฮา บ้านของเฮาสิได้ซุมซืน

(ร้อง) ดอกคูณแห้งเหี่ยวเฉา เมื่อน้องนงเยาว์ไม่ยอมกลับคืน
    สายลมพัดมาวืนวืน ทุกค่ำทุกคืน พี่ฮ่องไห่เรียกหา

(ซ้ำ)---

เร็ว ๆ นี้ กรี๊ด ๆ ๆ ๆ

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 23-08-2010 at 18:53.

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ลูกทุ่งคือสายเลือด
    บ้านฝาง อ.กระนวน จ.ขอนแก่น-เชียงใหม่
    ม่วนคับผม ใกล้สิได้ฟังแบบสมบูรณ์ไป๊คับ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5
    ฮ่าๆๆๆๆๆ ซ้ำหม่องเกริ่นพะนะ สิปรับอารมย์ทันตี้ครับ ฮ่าๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยเมืองเพชร
    ใส่ดนตรีเข้าไปต้องม่วนอีกหลายเท่าตัวครับ อาจารย์
    ขอบคุณครับที่นำเสนอสิ่งดีดีให้ครับ สำหรับนักร้อง
    นำ พ่อใหญ่เป็นกำลัีงใจเสมอคร๊าฟฟฟฟฟฟ ฮิ้วววกริ้วววววว:1-

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ ธีระปลัด
    บล็อก
    8
    อาจารย์ใหญ่ไปใสหละใสให้แน่เป็นหยังดนตรีนั่นอิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ ๛หนุ่มบ้านไกล๛
    บล็อก
    8
    ยังบ่ทันได้ฟังคับ อ่านแต่เนื้อหา กะบอกได้เลยว่า โดนคับ อยู่ กทม. เปิดแต่หมอลำ ฟังยามได่ คิดฮอดบ้านยามนั้น เดี๋ยวมื้อแลงสิมาฟังใหม่คับ