หัวข้อ: อยากหัดเล่นพิณคับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่างกะเล็น
    บ้านม่วง สกล ชลบุรี

อายหน้าแดง อยากหัดเล่นพิณคับ

คือผมมักเสียงพิณแฮงหลายคับ
    อยากเล่นพิณเป็นคับ
    แต่บ่มีพื้นฐานเลยคับ กะเลยอยากได้พิณคับ
    มีไผแนะนำได้บ่คับ
    ตั้งแต่พิณ การตั้งสาย การเริ่มหัดเล่นคับ
    ตอนนี้เอากีต้าร์แก้ขัดไปก่อน
    ซามหาพิณได้คับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ เขยผู้ไท
    กาฬสินธุ์ , อยุธยา
    อยากได้พิณเบาะคับ...มีร้านนึงขอแนะนำอยู่หน้าพิพิธภัณฑ์อาจารฝั้น อ.พรรณานิคมคับผม
    ชื่อร้านยายสี พิณสวยราคาถูก เสียงดี ต่อรองราคาได้ ผมกะซื้ออยู่นั่นหละคับ ซื้อนำเลา 2 ตัวแล้ว
    ว่าจะสั่งนำเลาอีกอยู่ ถ้าอยากได้รูปทรงได๋สั่งเลาได้คับ แต่ว่าถ้าอยู่ไกลพรรณานิคมกะหาซื้อที่มันใกล้
    ก็ได้เด้อคับ...อิอิ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวต้นฅนมุกดาหาร
    ..."มุกดาหาร"...
    ลองไปซื้อวีซีดีสอนดีดพิณ อ.โสโชค สู้โนนตาด มาหัดเบิ่งเด้อครับ Search Google เบิ่งครับ

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ teerapat
    กำลังหัดเล่นอยู่คือกันแต่เล่นบ่เป็นจักเทื่อตอนแรกกะหัดเป่าแคนนำจนแคนพังซือ ซือ เลยหัดเล่นพิณอีกจนพิณกะสิมุ่นอีกแล้ว คิดแล้วกลุ้ม...

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ เขยผู้ไท
    กาฬสินธุ์ , อยุธยา
    หัดไปเรื่อยๆยังสิเป็นดอกคับ...บ่เกินความพยายามดอก

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ วัฒนชัย หาริโร
    ผมมียุร้านหนึ่งครับยุเหนือ รพ.กะสินเด้อครับ
    ชื้อร้านหยังบุผมจำบ่ได้ แต่ผมเคยไปชื้อพิณ
    กับโหวดยุนั้นครับ เสียงใช้ได้ครับราคากะบ่แพง
    และมีพิณไฟฟ้า ไม้พะยุงดำนำครับ ของหายาก
    ลอกไปเบิ่งเด้อครับ