หัวข้อ: กลับมาแล้วครับ...เก็บภาพชีวิตแบบอิสานมาฝากนำ

นักปราชญ์เมืองอีสาน
    ศิลปินนักแต่ง ผญา
    สัญลักษณ์ของ ศรีสะท้าน

Re: กลับมาแล้วครับ...เก็บภาพชีวิตแบบอิสานมาฝากนำ

Re: กลับมาแล้วครับ...เก็บภาพชีวิตแบบอิสานมาฝากนำ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ♪บ่าวเซียงน้อย♪
    เจริญพร.....มื้ออื่นเอาปลาค่อเผามาใส่ปิ่นโตแหน่เด้อท่านมหา เฮ็ดแจ่วปลาแดกต่วงมานํา......ว่าแล้วก็สิจําวัดก่อนน๊า....
    ฮ่วยยย ญาหม่อม อย่าไปหาเว้าบอกพ่อออกเพิ่นเด้อ ว่าสิกินนี้ ฉันนั้น มันสิต้องอาบัติ ด๊ายย อยากอิหลีกะเขียนหนังสือน้อยฝากสังฆรี เอาไปให้เพิ่นอ่านตี้หล่ะ อิ อิ อิ อิ
    วรรณคดีล้ำลำนำเอื้อนเอ่ย เขยภาษาพากษ์เว้าลาวพื้นกล่าวไกล

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ชายหล่ามาดามศรี

Re: กลับมาแล้วครับ...เก็บภาพชีวิตแบบอิสานมาฝากนำ

คิดฮอดบ้านเฮาน้อ เป็นตาแซบแฮงกี่ปลาหนองสาไผน้อ เถื่อ หน้า ชวนแน่เด้อสิเป้นผู้จี่ดอก ตึกแหบ่เป้น

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ พงศ์น้อย ส กสิน
    ผมไม่รู้ ผมนอนนา
    บล็อก
    5

เป้นตะคึดฮอดบ้านน้อ สิไปลงปลาอยุ่สระอยุ่ดอกสงกรานต์นี่ส่ะ บ่มีปลาใหย่ดอกพี่น้อง ย่านได้ตะปลาเขง กับปลาขาวน้อยอยุ่เด้อ ตะว่ากบนี้ต้องนอนใส่เบดเอา

บ่าวสายฟ้า
    Guest

ลงนำคะเจ่า บ่หล่ะ บ่าว เจ่านั่น งมเป็นบ่หล่ะ แห ซา ผม พ้อปลาเข็งน้อย กะ ฮื้อ แหเลยเด้

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ ตรี ศรีเมืองใหม่
    หนุ่มอุบล คนศรีเมืองใหม่

Re: กลับมาแล้วครับ...เก็บภาพชีวิตแบบอิสานมาฝากนำ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ทิดคำศรี
    ฮ่วยยย ญาหม่อม อย่าไปหาเว้าบอกพ่อออกเพิ่นเด้อ ว่าสิกินนี้ ฉันนั้น มันสิต้องอาบัติ ด๊ายย อยากอิหลีกะเขียนหนังสือน้อยฝากสังฆรี เอาไปให้เพิ่นอ่านตี้หล่ะ อิ อิ อิ อิ
    มื้อวานฝนตก..กะคือสิพอได้ฉันต้มอึ่งอยู่ดอกท่าน ส่วนไข่มดแดง กับก้อยกะปอม ฉันจนอิ่มแล้ว มื้อก่อนก็ฉันลาบบ่าง กับลาบปลาฝา พร้อมด้วยลาบแหลว(เหยี่ยว) แซ๊บแซบ ครับท่าน อิอิๆๆๆ
    :welcome3"...ศรีเมืองใหม่แดนธรรมประเสริฐ ถิ่นกำเนิดหลวงปู่มั่น ลือลั่นสวรรค์ภูหล่น ยลสวยหินผานางคอย ลอยล่องแก่งจุการ งามตระหง่านเสาธงวงกลมใหญ่...">>>>> www.muangmai.ob.tc

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ แป้งป๋อง

ตูบน้อยเป็นตาไปนั่งหยอกผุกะบ่าวดีเนาะ อิอิ

นักการภารโรง สัญลักษณ์ของ บ่าวคนเดิม
    Amphoe Det Udom

Re: กลับมาแล้วครับ...เก็บภาพชีวิตแบบอิสานมาฝากนำ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ +♪Dj สายฟ้า+
    ลงนำคะเจ่า บ่หล่ะ บ่าว เจ่านั่น งมเป็นบ่หล่ะ แห ซา ผม พ้อปลาเข็งน้อย กะ ฮื้อ แหเลยเด้
    ลงอยู่เด้อสายฟ้า....หลังแตกเขิบอยู่นิ

Re: กลับมาแล้วครับ...เก็บภาพชีวิตแบบอิสานมาฝากนำ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ ปลาร้าน้อย

ตูบน้อยเป็นตาไปนั่งหยอกผุกะบ่าวดีเนาะ อิอิ
    คักนั้นแล่วน้องน้อย....พอได้นอนเว่นอยู่ตั๊วละ
    ขอบพระคุณสมาชิกและทีมงานที่เคารพรักทุกท่าน

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9

เจ๊มัวแต่เปิดเอ็มวีอยู่ปลาหมดหรือยังครับท่าน ซิขอไปเฮ็ดปลาร้าแน่ คริ คริ.
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

นักการภารโรง สัญลักษณ์ของ บ่าวคนเดิม
    Amphoe Det Udom

เหลือปลาเขงน้อยโตนึ่ง พอดีเจ๊... พอได้ป่นแลงอยู่ 8)
    ขอบพระคุณสมาชิกและทีมงานที่เคารพรักทุกท่าน

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9

Re: กลับมาแล้วครับ...เก็บภาพชีวิตแบบอิสานมาฝากนำ กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ +☺♫บ่าวคนเดิมๆ+
    เหลือปลาเขงน้อยโตนึ่ง พอดีเจ๊... พอได้ป่นแลงอยู่ 8)
    ก่อนซิเอามาให้ตีมันให้ต๋ายก่อนเด้อ ปลาเข่งเวลามันดิ้นข่างหลังปลาเขาเอิ้นอีหยังนะ มันซิตำมือ 555+
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1: