หัวข้อ: ไก่น้อยพาเที่ยว อัมพวา ลันล๊า..

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8

ดวงดาว The Star ไก่น้อยพาเที่ยว อัมพวา ลันล๊า..

มื้อไก่น้อยสิพาพี่น้องไปเที่ยวทำบุญ5วัดที่อัมพวา สมุทรสงคราม สืบเนืองมาจากฝันบ่ดีมาหลายมื้อ พี่สาวกะเลยสิพาไปเฮดบุญหลายๆวัดในมื้อเดียวกัน อัมพวา สมุทรสงครามน่าสิเหมาะที่สุด ทีมงานกะเลยกะไปเช้าเย็นกลับบ่ได้พัก (ใจจริงอยากนอนจักคืน แต่บ่มีคนให้ความร่วมมือ 555+)

ปล.. คุณลุงคนขับเรือใจดีมากๆเลยจ้า ไก่น้อยเหมาเรือ 500 บาท เฮดบุญไหว้พระ 5วัด

ลูกทัวร์ขะน้อยกะชุดเก่า พระบิดาและพระมารดานั่งหัวเรือ 555+
    ไก่น้อยพาเที่ยว อัมพวา ลันล๊า..

บรรยากาศดีเนาะค่ะ แต่กะย้านยุแม่น้ำแม่กลองกว้างหลาย บ่คือน้ำปาวบ้านขะน้อย
    ไก่น้อยพาเที่ยว อัมพวา ลันล๊า..

ไหว้หลวงพ่อโตที่วัดบ้านแหลมจ้า

นางอันนี้เลาบ่เคยพ้อไม้ไอติม 555+

บ้านเรืองเพิ่นแบบเก่าๆ ยังอนุลักษณ์ไว้ให้เบิ่งยุเนาะจ้า งามดี

อันนี้คือสิแม่นโรงเจ วัดจีนเพิ่นเนาะจ้า

ไปจนครบ 5วัดแล้ว ไก่น้อยจำชื่อวัดเพิ่นกะบ่ได้ ฮ่าๆๆ จำได้ 2วัดสุดท้าย คือวัดบ้านแหลม กับวัดบางกุ้ง จ้า

บ้านเรือนริมน้ำเพิ่นจ้า

อิ่มบุญกันถ้วนหน้าแล้วกะพากันกลับ กทม. โดยสวัสดิ์ภาพจ้า ขอบคุณลูกทัวร์ทุกท่านที่ติดตามเด้อจ้า

ฝากกันไว้ด้วยคติธรรมจากวัดบ้านแหลมเพิ่นจ้า

กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวอิง
    มีเวลาไปเที่ยวดีแท้ ให้มีความสุขกับการเที่ยวหลายๆคับผม

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    จ้า ขอบคุณจ้าบ่าว มีความสุขกับการท่องเที่ยวบ้านเจ้าของหนิหละจ้า อย่าลืมสนับสนุน การท่องเที่ยวไทย ฮ่าๆๆ
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ธุจ้า สาธุอนุโมทนาบุญนำจ้าพี่ไก่น้อย
    ฝันร้ายกลายเป็นดีเด้อจ้า ขอให้สุขสมดั่งใจปรารถนาจ้า
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

ครีเอทีพ โปรดิวเซอร์ สัญลักษณ์ของ บ่าวข้าวจี่
    บล็อก
    7
    ได้เที่ยวไปนำ..อิ่มบุญไปนำเนาะครับ ไก่น้อย ขอให้มีความสุขกับการไปทำบุญในทริปนี้ และ ขอบคุณสำหรับบรรยากาศที่มาแบ่งปันครับ......

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    เห็นแล้วกะคิดฮอด เคยไปมาแล้วครับหลายเทื่อ ไปนอนอยู่ราชบุรี

นี่กะเป็นอีกเทื่อหนึ่งคือกัน..

http://www.baanmaha.com/community/f8...82/index2.html

ดีเจ นักจัดรายการ สัญลักษณ์ของ ข้าวปาด
    บล็อก
    1
    ไปไหว้พระมา ฝันได้โตดีๆๆเด็ดๆๆ กะอย่าลืมซิ่มกันแนเดอ้ไก่น้อย ฮ่าๆๆๆ เป็นตามว่นเนาะไก่ ไปกับครอบครัว สิหาโอกาศไปเที่ยวอยู่ดอก

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ nuzing
    ตกฟากอยู่อุบล เป็นคนชราบางแคแล้ว
    บล็อก
    5
    สะออนลูกสาว/ลูกเขยเฮือนนี่เด๊ พาผ่อเถ่าแม่เถ่าเลาะดีคัก ไปมอหำตั้ง/ผาหำหด หัวแต่มา มื่อนี่..กะนั่งเฮือเบิ่งหึ...ห้อย อีกแล้ว
    "ใจประสงค์สร้างกลางดงกะหว่าถ่ง ใจขี้คร้านกลางบ้านกะหว่าดง"

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    ขอบคุณสำหรับภาพบรรยากาศงามๆครับ เบิ่งแล้วกะเทิ่งม่วนเทิ่งอิ่มบุญเนาะครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อยเมืองเพชร
    บรรยากาศ ดีมากครับแถว อัมพวา น่าไปเที่ยวพักผ่อน และผ่อนคลายครับ
    งานนี้ไก่น้อยได้ทั้งบรรยากาศดีดี และแถมอิ่มบุญด้วย สาธุ จ้า
    ขอบคุณครับผม

Tags for this Thread