หัวข้อ: เที่ยวเมืองZuytpeene ฝรั่งเศส กับสาวทองแพง

เที่ยวเมืองZuytpeene ฝรั่งเศส กับสาวทองแพง

สวัสดีจ้าพี่น้องมื้อนี้มีภาพมาฝากจ้า พอดีวันอาทิตย์ที่5กันยายน2553
    มีโอกาศได้ออกไปสูดอากาศนอกบ้าน หลังจากอักอยู่แต่ในบ้าน เที่ยวเมืองZuytpeene ฝรั่งเศส กับสาวทองแพง
    เมืองZuytpeene ฝรั่งเศส ห่างจากบ้านประมาณ190กม.
    และห่างจากชายแดนเบลเยียมกับฝรั่งเศสประมาณ20กม.จ้า
    อากาศดีๆจ้า พื้นที่ส่วนใหญ่เป็นพื้นที่การเกษตรจ้า
    เที่ยวเมืองZuytpeene ฝรั่งเศส กับสาวทองแพง
    เห็นวิวนี้แล้วคิดฮอดทุ่งนาทางบ้านเฮาน้อจ้า ยามแล้งไปเลี้ยงวัว

สวนกะหล่ำปลีจ้า
    เที่ยวเมืองZuytpeene ฝรั่งเศส กับสาวทองแพง เที่ยวเมืองZuytpeene ฝรั่งเศส กับสาวทองแพง
    หอมหัวใหญ่มีสีขาวกับสีม่วง
    รถฉีดยาจ้า บ้านเฮาล่ะได้แบกใส่หลังเอาน้อจ้า

ไร่ข้าวฟ้างจ้า เก็บเกี่ยวแล้ว เขาก็บ่ได้เผาฟางทิ้งคือบ้านเฮาดอกจ้า
    เฮ็ดเป็นมัดใหญ่ๆเก็บไว้เลี้ยงวัวในหน้าหนาว
    แต่ละมัดก็สูงพอๆกับความสูงของสาวทองแพงจ้า มาเด้อจ้าไผสิมากลิ้งมัดฟางเล่น 555

กังหันลมโบราณจ้า
    ด่านตรวจที่ชายแดนจ้า แต่มีบ่ตำรวจดอกจ้า
    บัตรประชาชนสาวทองแพงก็บ่ได้พกไปจ้า
    ถ้าเขาตรวจจักสิเฮ็ดแนวได๋น้อจ้าเที่ยวเมืองZuytpeene ฝรั่งเศส กับสาวทองแพง
    ดังแปๆเขาสิเบิ่งออกอยู่ติน้อจ้ามาตะไสกะดาย เที่ยวเมืองZuytpeene ฝรั่งเศส กับสาวทองแพง
    ก่อนจะข้ามชายแดนกลับมาเที่ยวในเบลเยียมต่อ
    สาวทองแพงขอฝากภาพนี้เพื่อเป็นมุมมอง
    หากเรามองแค่ดอกไม้คงบอกว่ามืดจัง
    แต่หากเรามองกว้างๆออกไปอีกนิด จะเห็นแสงสว่างของท้องฟ้า
    มันก็เหมือนคนเรานั้นละค่ะ หากเราจะมองใครสักคน
    ก็อย่าเพียรมองหาจุดบอดของเขา แต่จงมองมุมกว้างๆออกไป
    ขนาดเหรียญยังมี2ด้าน แล้วมิตรภาพก็เจริญงอกงามไปด้วยดี
    ธุจ้า ขอบคุณสำหรับพื้นที่และทุกกำลังใจที่แวะมาเยี่ยมชมจ้า

เดี๋ยวสิพาไปเที่ยวทะเลต่อจ้า
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย สาวทองแพง; 07-09-2010 at 00:58. เหตุผล: แก้ไขคำผิด
    เมื่อความจนผลักไส ดิ้นรนเท่าไรยิ่งไกลบ้าน

ท่องเวบ สัญลักษณ์ของ pui.lab
    โสดไม่มีใครเอา หรือว่าเราไม่เอาใคร
    บล็อก
    9
    บรรยากาศดีเนาะน้องแพง ขอบคุณที่พาเที่ยวจ้า
    บ้านมหาดอทคอม เว็บไซต์ส่งเสริม ศิลปะ วัฒนธรรมไทย ศิลปิน ความรู้ออนไลน์
    st1: มิตรภาพและรอยยิ้ม กับดีเจคนไกลบ้าน st1:

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวเมืองเดช
    เมืองเดช ครับพี่น้อง
    เป็นตาไปอยู่ตัวล่ะ
    แดดบ้านเข้าฮ้อนคือแดดบ้านเฮาบ่ครับ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    อ่ะ บุยย ได่เที่ยวชมวิวงามๆนำ ได่ฟังคนจ่มนำ ..อิอิ.. ม่วนๆ มีโอกาสพาเที่ยวอีกแน่ะเด๋อน้องแพง..เสียอย่างเดียวบ่เห็นหน้าเห็นตานางแบบผู้พาเที่ยวเลยเนาะ.. จักภาพแน่ะกะบ่..หึยยย.. ขี่ถี่..
    มองต่าง..อย่างปลง

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    คลาสสิค แล้วกะสวยงามนำจ้า บรรยากาศบ้านเพิ่นการเกษตรกะพัฒนาหลายกว่าบ้านเฮาเนาะจ้า

ขอบคุณแง่คิดดีๆส่งท้ายนำเด้อหลา ทริปต่อไปถ่าชมยุเด้อจ้า เบลเยี่ยม แฮะๆ

Bump: คลาสสิค แล้วกะสวยงามนำจ้า บรรยากาศบ้านเพิ่นการเกษตรกะพัฒนาหลายกว่าบ้านเฮาเนาะจ้า

ขอบคุณแง่คิดดีๆส่งท้ายนำเด้อหลา ทริปต่อไปถ่าชมยุเด้อจ้า เบลเยี่ยม แฮะๆ
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

มิสบ้านมหา 2010
    ศิลปิน นักเขียน
    สัญลักษณ์ของ เขมราฐ
    กลางท่งเมืองเขมฯ
    อีกจักกี่ปีเกษตรกรบ้านเฮาจั่งสิทันสมัยคือบ้านเพิ่นน้อค่ะ เพิ่นบ่ได้ปฏิเสธเทคโนโลยี

แล้วเพิ่นกะบ่ทำลายสิ่งแวดล้อม เห็นได้จากการเอาเครืองจักรมาทุ่นแรง แล้วกะการจัดเก็บเฟือง

โค้นไหญ่คักค่ะ แต่ท่งนาบ้านเฮากะงามคือกันเด้ล่ะคะ อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ไผ่หวาน
    บล็อก
    14
    เฮ็ดการเกษตรแบบนี้ กะอยากเฮ็ดยุค่ะ บรรยากาศกะดี เทคโนโลยีกะทันสมัย
    แดดกะคือสิบ่ฮ้ิอน ขอบคุณที่พาไปเที่ยวค่ะ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ กำลังใจ
    บล็อก
    1
    ตามสาวทองแพงไปเที่ยวด้วยคนเด้อ

Tags for this Thread