หัวข้อ: สามแยกปากหมา

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ sarate_n

สามแยกปากหมา

มื่อก่อนนี้ข้อยไปเฮ็ดทรงผมใหม่ ดัดผม ทำสีใหม่ เสียเงินไปเป็นพัน ออกมาจากร้านมีแต่คนย่องว่างาม กะเลยมั่นใจว่าทรงผมเจ้าของผ่านแล้ว พอตกค่ำมีธุระจะต้องเอากับข้าวไปส่งบ้านอาวที่อยู่ซอยถัดไป เอาแนวกินใส่กล่องได้กะเอาไว้ตะกร้าหน้ารถ ขี่มอเตอร์ไซด์ออกมาฮอดปากซอยบ้านเจ้าของ หม่องฮั่นมันเป็นสามแยกปากหมาพอดี เตรียมจะเลี้ยวซ้าย ชะลอรถ ขณะที่กำลังเบิ่งว่ามีรถสวนมาทางขวาบ่ กะได้ยินเสียง...วู้...ฟิ้ว...ดังขึ้น (คิดในใจ ฮึ...หมาโตได๋น้อมาแซวฮั่นนี่) คึดดีใจว่าทรงผมใหม่ มีคนมาแซวแสดงว่าได้ผลเว้ย รุ่นนี้บ่มีอายดอกจ้า คิดได้แล้วกะหันหาเสียง จะเบิ่งว่าซุมได๋บังอาจมาแซวเจ้าแม่ประจำซอยพุ่นเดะเพิ่น...หันไป หันมา โลดเห็นแต่บักวอกหมาลุงตี๋ บ้านตรงข้าม ธรรมดากะเคยเล่นกับมันประจำแต่มื่อนั่นเฮ็ดผมทรงใหม่มันจำบ่ได้ สักพักหนึ่งได้ยินเสียงอีก...วิ้ว..วู้..โบว๋วววววววววววววว เอาลงไปบ่านนี้ ยาวเลย ฮ้องด่ามันพร้อม "บักห่ามึง...คนบ่ทันตายมาหอนใส่เฮ็ดหยัง" ปานนั้นมันกะบ่ฟัง...แถมยังหอนดังกว่าเก่าอีก ใจฮ้ายให้หมา ฟ่าวขี่รถหนี ขนาดไปเลี้ยวรถอยู่ซอยถัดไปยังได้ยินเสียงมันหอนนำก้นอยู่ ...ศูนย์ให้หมา "มึงเด้อ...กูสิบอกให้เขาเอามึงมาเฮ็ดซิ้นหลอด" ไปฮอดเฮือนอาวแล้วกะเว้าให้เขาฟัง เขากะพากันหัวขวน เป็นครั้งแรกในชีวิตเลยที่คิดอยากกินซิ้นหมา...เหลือใจหลายเลยมาเว้าสู่พี่น้องฟังนี่แหละจ้า เว้าไปเว้ามากะอยากอายย้อนหลัง...ไปก่อนเด้อจ้า

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ เกี้ยว
    5555555555555555
    หมามันยังหอนเลยเด้
    คิดได้ไงผมทรงนั้นอะ ใครเข้าฝันฮึ ขัดใจอย่างแรงเลยเด้

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มะเหมี่ยว
    สุดประจิมที่ริมเมย
    ขอแจมเด้อจ้า ส่วนทางma...เหมี่ยว ขับรถไปทำงานสุมื่อ หมาในซอยกะหลายๆๆๆๆคือกันเห่าแตกโค่มๆ เซือบ่ว่าหมาบ่เคยหันมองหรือแม้แต่เห่า เหลือใจหลายจ้า เคยได่ยินตะว่าหมาเมินมันเป็นแนวนี่บ้อ อิอิอิอิอิอิ

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง
    มิสบ้านมหา 2011
    สัญลักษณ์ของ ผู้ก่อการรัก
    HappyLand ดินแดนแห่งความสุข, Thailand
    เอ้า หมาจริงๆ ตริ คิดว่าพวกจิ๊กโก๋ปากหมา อิอิ...

หมามันกะหอนว่างามนั่นแหละจ้า ถ้ามันเห่าแสดงว่ามานบ่พอใจ อิอิ ...

แล้วถ้ามานกัดเลยก็แสดงว่า เปลี่ยนทรงได้แล้วว ทรงขัดใจหมา พะน๊า ...

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ครูโนช
    แสดงว่าทรงผมใหม่ขาด หมาจำบ่ได้เลย 5555

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ sarate_n
    รูปแรกเป็นทรงผมเก่าจ้า...ยืด แล้วกะปล่อยยาวๆ จนเบื่อหน้าเจ้าของ

รูปต่อมาเป็นทรงผมใหม่ ดัดหยิกๆ เฮ็ดผมฟูๆ เผื่อจะได้สไตล์เกาหลีสั่นดอกหวา เฮ็ดสีน้ำตาลพร้อมแต่ว่าสีบ่ทันได้ออกจ้า...มื่อหน้าเซ็ตผมดีดีจะถ่ายมาให้เบิ่งใหม่จ้า

แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย sarate_n; 08-09-2010 at 16:10.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวห้วยละโอง
    ตกลงมันเห่าทรงได๋คับ หมาโตนี่แม่นมันเป็นหมาหือแมวมอง

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    อิอิ..หมามันเห่าคนผุงามน้อ

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    ฮ่าๆๆ อ่านกระทู้นี้ได้หลายยิ้มเลยค่ะ เฮ็ดให้อารมณ์ดีแต่เช้าเลย ขอบคุณเรื่องเล่าที่น่ารักๆค่ะ :*-

กระทู้ต้นฉบับโดยคุณ บ่าวห้วยละโอง
    ตกลงมันเห่าทรงได๋คับ หมาโตนี่แม่นมันเป็นหมาหือแมวมอง
    มันเห่าทรงนี้จ้า...ถ่ายมาให้เบิ่งใหม่ๆ มื่อนี้เลย เคียดให้หมาบ่ทันเซา กายไปหม่องฮั่นยามได๋ กะคึดพ้อยามนั้น