หัวข้อ: เอาติดไว้ตุ้มม่อง

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล

เอาติดไว้ตุ้มม่อง

ทหารใหม่เวลาฝึกแล้ว ๆ กะสิให้ลาพัก กลับจากบ้านกะสิขึ้นกองร้อย ทหารใหม่ผลัดต่อมากะสิเข้าประจำการ ครูทหารกะสิคัดเลือกทหารเก่าที่ขึ้นกองร้อยมาฝึกเป็นผู้ช่วยครูทหาร ข่อยกะสิเลือกเอาแต่ทหารอีสานบ้านเฮา คนอื่นกะสิคัดเอาทหารภาคกลางสองสามคน

ทหารผลัดที่ 1 เป็นทหารแถว ๆ ภาคกลาง ทางกาญจนบุรี, สุพรรณบุรี, กรุงเทพฯ ผู้ช่วยครูกะเป็นคนอีสาน ข่อยกะเป็นคนอีสานล้านเปอร์เซ็นต์ บางเทือเว่าภาษากลางยังตกโผ่ง (หลุด) ไปทางบ้านเฮาอยู่

"หมาน ๆ ฝึกซอยครูจักบาดแน" ข่อยบอกบักหมานฝึกลองเบิ่ง บักหมานกะสั่งทหารเสียงดังฟังชัด "ตรงหน้าระวัง....วันทยา...วุธ" เสียงทหารเอาอุ้งมือตบฝาประกับลำกล้องเอ็ม 16 เสียงดังโพ๊ะ บักหมานสั่งต่อ "เรียบ...อาวุธ"

"พานท้ายปืนให้เอาไว้ติดตุ้มม่อง" บักหมานบอกทหาร ทหารเริ่มแนมหน้ากันเลิ่กลั่ก
    บางคนกะแนมเบิ่งคนข้าง ๆ บักหมานเริ่มสูน "ยังไม่รู้อีกหรือตุ้มม่องน่ะ เดี๋ยวเถอะ ๆ" ข่อยกะคึดอยากหัวอยู่ แต่กะถ่าเบิ่งว่าบักหมานสิเฮ็ดจั่งใด๋ต่อไป

ทหารคนหนึ่งถาม "ครูครับ ตุ้มม่องคืออะไรครับ" บักหมานหันมาทางข่อย "อ่า ๆ ครูครับตุ้มม่องบ้านเฮาเพิ่นเอิ้นว่าหยังเกาะหือครับ"

ตุ้มม่อง คือ ตาตุ่ม นั่นเองครับ ... เอาติดไว้ตุ้มม่อง
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย พล พระยาแล; 13-09-2010 at 12:00.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ Boom69
    Khon kaen ThaiLand
    บล็อก
    4
    ตุ้มม่อง....hahahahahaha
    ไผ่หน้อ...บ่จักตุ่มม่อง

ศึกษาหาความรู้ สัญลักษณ์ของ ขอจองในใจ
    ตุ้มม่อง คือ ตาตุ่ม นั่นเองครับ 5555+ ร๋อคะอ้ายพล รุ้งเองก้องง ๆ เหมือนกันนะคะเนี้ย ถ้าไม่อ่านให้จบและไม่เฉลย รุ้งคงงงไปนานเลย ขอบคุณมากค่ะ สำหรับเรื่องโจ๊ก ๆ แบบนี้ แหมสมองรุ้งกำลังปวดเลย ได้เจอเรื่อง HA HA ทำให้ผ่อนคลายเหมือนกันนะคะ ขอบคุณมากค่ะ อ้ายพล

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา สัญลักษณ์ของ sompoi
    บล็อก
    23
    ฮ่าๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆๆ โอ้ยยเนาะ .นึกภาพตอนทหารเฮ็ดหน่าลึกลั่กเด้เนาะ..คือสิทรมานคัก อยากหัวกะสิหัวบ่ได่แม่ะ..ฮิ้วววววววววว.
    มองต่าง..อย่างปลง

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ลุนนี ศรีเกษ
    ศรีสะเกษ กรุงเทพ จอมเทียนชลบุรี
    บล็อก
    1
    ตุ้มม่องบ่อจ้า บ้านป้าเอิ้นตุ่มฆ้อง คักๆเลยจ้า เมืองศรีสะเกษ คันป้าเป็นทหารเกณฑ์อีหลี ผช.ครูเอิ้นตุ้มม่อง ป้าแดงกะงงคือกันหละจ้า อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ บ่าวอิง
    หาแนวขำๆมาเล่าสู่กันฟังดีเนาะ ขำ ..ซะ..ลา..ล่า

Tags for this Thread