หัวข้อ: หนุ่มวีระขอรายงานโตครับ..ผม เกิดที่อุบล ทำงานที่ระยอง.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ หนุ่มวีระ

หนุ่มวีระขอรายงานโตครับ..ผม เกิดที่อุบล ทำงานที่ระยอง.

หวัดดีครับ...พี่น้องสมาชิกบ้านมหา หลังจากที่จอบเบิ่งมา..........โดน
    (นาน)แล่วครับผมเกิดที่อุบล ..ทำงานที่ระยอง. คนเฮาเกิดมาเป็นคนกะขอไห้มีความสุข รักถิ่นฐานบ้านเกิด ฮักหมู่ ฮักฝูง. ผมเลยมักกีฬาครับ ..บ้านมหาเป็นบ้านที่มีแต่ความสุขกลิ่นอายของความเป็นอีสานบ้านเฮามาตุ่มมาโฮมกันหลายๆเด้อครับ...ขอบคุณครับ
    :b-b

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    ยินดีต้อนรับเข้าสู่ความอบอุ่นในเฮือนหลังนี้ครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ Boom69
    Khon kaen ThaiLand
    บล็อก
    4
    มาต้อนรับจ้า
    ม่วน ม่วน นำกันเด้อจ้า
    ไทบ้านเฮา

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ หนุ่มน้อย
    บล็อก
    21
    ในนามสมาชิกบ้านมหาผู้หนึ่งกะยินดีต้อนรับหนุ่มวีระด้วยความอบอุ่นใจครับ บ้านเฮาสิเป็นตาอยู่ สิหม่วนซื่นโฮแซวกะเพราะว่ามีสมาชิกทุกคนนี้หละครับซ่อยกันเบิ่งแยงแต่งแต้ม ซ่อยกันคนละไม้คนละมือ บ่อต้องหนิ่งกันเฮ็ดนั่นเฮ็ดนี่ เจ้าติ๊ข่อย ข่อยติ๊เจ้าจั่งซี้มันกะบ่อดี ลงเฮือลำเดียวกันแล้วกะซ่อยกันประคับประคองเฮือบ้านมหาให้ลอยไปในโลกไซเบ้อร์ได้ตลอดลอดฝั่งเด้อหมู่เฮาเด้อ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    ยินดีครับที่ท่านมักบ้านหลังนี้ และยินดีต้อนรับเข้าสู่ความบันเทิงแบบบ้านๆครับ

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    ขอต้อนรับท่านเข้าสู่เว็บบ้านมหาดอทคอมด้วยความยินดียิ่งครับ คนบ้านเฮาครับ ฮักแพงกันไว้คือข้าวเหนียวหนึ่งใหม่ อย่าสิไลลาม้างคือน้ำถืกข้าวเหนียวเด้อครับ

โอ้..มักกีฬาบ่ครับ ดี ๆ ครับ ว่าง ๆ กะเชิญไปปั้มฮ่างกับคุ้มสามเสนแนเด้อครับ หม่องหั่นเพิ่นมีกีฬายกแก้ว ยกขวด ครับ ...ฮิ้ว:l-

ยินดีต้อนรับครับ ซวด ๆ ๆ ๆ ๆ ๆ ๆ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ คนบ้านบ้าน
    ยินดีต้อนรับ..เข้าบ้านมหา..ดอทคอม....ที่เป็นแหล่งแลกเปลี่ยน.
    .เรียนรู้..มิตรภาพที่ไร้พรมแดน..ละกะหม่วนๆๆละกะหม่วนๆๆ..
    ฮักแพง..แบ่งปัน.
    :b-b:welcome3

ศิลปิน นักร้อง นักแสดง สัญลักษณ์ของ จ่าเหลือง
    อิอิ.สงสัยสิมักกีฬาในร่มนำแม่นบ่ ต้องฝากอาวอ้วนดูแลเสียแล้ว ฮ่าๆๆๆ

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ ธิดายาเย็น
    มาต้อนรับอ้ายหนุ่มวีระ..มาพ้อกันจนได้เนาะจ้า ขอให้มีความสุข ม่วนๆกับรั้วบ้านมหา มักหม่องได๋กะเข้าไปม่วนหม่องนั่นล่ะเด้อจ้า.. ยินดีต้อนรับจ้า..