หัวข้อ: ดาว มีไว้เบิ่ง

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ หนุ่มเมืองกาญจน์

ดาว มีไว้เบิ่ง

อันว่า แข่งเรือแข่งพาย เขาว่าแข่งกันได้ แต่แข่งบุญพาวาสนานั้น มันแข่งขันกันบ่ได้
    ผ่านไปแล้ว สำหรับการสอบแข่งขัน ข้าราชการตำรวจชั้นประทวนเพื่อแต่งตั้งเป็นชั้นสัญญาบัตร ( จ่าเป็นร้อย) ของสำนักงานตำรวจแห่งชาติ มีทั้งข่าวดีและข่าวบ่ดี
    ข่าวดีกะขอแสดงความยินดีสำหรับผู้สอบได้ ที่ท่านสามารถเลื่อนชั้นตนเองได้ เป็นการก้าวหน้าในอาชีพรับราชการ
    ส่วนข่าวบ่ดีกะคือ พบการทุจริตในการสอบครั้งนี้ สำหรับผู้ที่ทุจริตท่านกะเลื่อนตนเองคือกัน
    ส่วนหนุ่มเมืองกาญจน์กะได้สอบนำเขาอยู่ดอก อ่านไปลืมไป ถืกแล้วแก้ใหม่ผิดกะมี555 มึนตึ๊บกะมี สรุปแล้วกะคือสอบไม่ผ่านนั่นเอง ดาวบนฟ้านี่ มันช่างมีไว้ให้หนุ่มเมืองกาญจน์เบิ่งอีหลี
    ขอขอบคุณ - คุณภรรยาที่ให้กำลังใจ และลูกสาวที่หาดินสอยางลบให้มื้อไปสอบ บ่ได้ดาว เป็นดาบกะได้ดอก ขั้นเงินเดือนซ่ำกันพ่ะน่ะดาว มีไว้เบิ่งดาว มีไว้เบิ่ง
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย หนุ่มเมืองกาญจน์; 20-09-2010 at 13:03.

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ลาวดีน้อย
    บล็อก
    3
    ดาวมันอยู่สูงเนาะ เลยมีไว้เบิ่ง
    แต่ ดิน กับ ดาว คนจะเปรียบเทียบต่างกัน เพราะ ดินอยู่ต่ำ ดาวอยู่สูง
    แต่ดิน กะมีประโยช์นหลายกว่าดาวคิดเบิ่ง 555 ชะนั้นสะอย่าพาไปว่าดาวดีดินเด้

เป็นกำลังให้เจ้าของกระทู้จ้า สอบผ่านบ่ผ่านเป็นเรื่องธรรมดาเนาะ สู้แล้วเต็มที่แล้วบ่ได้น้องกะบ่เสียใจเด้
    หรือว่าอาจารย์ลงคะเเนนผิดสอบได้ดีแต่เกรดน้อยแท้ 55+ พุ้นแล่วเพิ่น

เจ้าหน้าที่ประชาสัมพันธ์ สัญลักษณ์ของ บ่าวจัย
    ดาวมีไว้เบิ่งอิหลีละอ้าย เป็นดาบ เป็นหอกกะได้ดอกครับ ลูกเมียยังฮักแค่นี้กะโอเคแล้วละ
    หล่อคืออ้าย กินข้าวบายกบตั๋วะหล่า

ฝ่ายบริหารระดับสูง สัญลักษณ์ของ พล พระยาแล
    บอกตรง ๆ แบบไม่ได้เข้าข้างตัวเองเลยนะ สำหรับผมไม่เคยคิดใฝ่ฝันสิ่งนี้เลย ที่ทำงานส่งผมเข้าประกวดทุกปี แต่ผมก็สละสิทธิ์ทุกปี ไม่ใช่ว่าผมไม่มีความสามารถ แต่ผมเบื่อเด็กเส้นครับ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ jai26
    สู้ ๆๆ ต่อไปครับ ..สักวันต้องเป็นของเรา ครับ มีไวเบิ่งแต่ เฮ้ากะสอยได๋เด้อครับ
    ขอให้เป็นตำรวจที่ดีแล้วกันครับ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ชัย หมอแคน
    บล็อก
    3
    ดาวกับดาบ กะใกล้ๆกันนั่นละคับ ถ้าเป็นดาวมันกะขึ้นอยู่กับดวง สะกด ดวง ได้ว่า
    ด กะ เด็กไผ๋
    ว กะ วิ่ง
    ง กะ เงิน.... อิอิ ให้กำลังใจคับผม...

ดูแลตรวจสอบเนื้อหา สัญลักษณ์ของ บ่าวหนองคาย
    สู้ๆ ๆ ครับอ้าย แค่ชีวิตครอบครัวมีความอบอุ่นกะเป็นความสุขแล้วครับ

Super Moderator สัญลักษณ์ของ ไก่น้อย
    บล็อก
    8
    ชีวติคนทำงานย่อมต้องการความเจริญก้าวหน้า เป็นของธรรมดา ดอกเนาะอ้าย มีสมหวังกะมีผิดหวังมันเป็นของคู่กัน คันบ่อยากก้าวหน้ากะออกมาเฮดนาส่อยอิแม่ค่อนแหลว 555+ จั่งได่สู้ๆเป็นที่พึ่งให้ ปชช. ต่อไปเด้อจ้า
    กระเบื้องจะฟูลอย น้ำเต้าน้อยจะถอยจม เมฆจะหล่นฟ้าปลาจะกินดาว ลาวจะครองเมือง ::)

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ ครูโนช
    มื้อหน้าเอาใหม่ครับ บ่ได้มีสอบเทือเดียว

ผู้ช่วยผู้ใหญ่บ้านมหา
    Mr.Reception
    สัญลักษณ์ของ คนตระการ...
    กะซ่างมันเถาะจ่า มาถ้าเบิ่งดาวบ้านมหา(เดอะสตาร์)ดีกว่าครับ บ่าวข้าวจี่รับประกันครับ อิอิ .....