หัวข้อ: แนะนำโตเองเป็นลำเต้ยครับอิอิ

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ ธีระปลัด
    บล็อก
    8

แนะนำโตเองเป็นลำเต้ยครับอิอิ

กะเลยขอแนะนำโตป็นลำเต้ยเนาะครับ อัดเสียงไว้จักไปใส เอาตะเนื้อก่อนน้อครับไปอัดใหม่ก่อน
    ลำเต้ย คิดฮอดพุทไธสง
    คำร้องทำนอง / หนุ่มนาโนน (ธีระปลัด
    )

อ้ายอยุ่เมืองพุทไธสง อ้ายอยู่เมืองพุทไธสง พระใหญ่วัดหงส์ เรื่องลือ
    ผ้าไหมทำมือ ดังระบือทั่วแดนไทย คูเมืองโบราณ สืบสานตำนานยาวไกล
    บึงใหญ่สุดแสนวิไลซ์ สวยสดใสสาวงามบ้านนา

อ้ายจากเมืองพุทไธสง อ้ายจากเมืองพุทไธสง ด้วยใจพะวงอาลัย
    ทำงานเมืองไกล หาเงินไปเลี้ยงชีวี จำจากลำมูล ที่คนเกื้อกูลไมตรี
    ไอ้หนุ่มไกลบ้านคนนี้ สัญญาคนดี สิกลับ มาเยือน

จากเฮือนซานไกลบ้าน ถิ่มอีสานที่เคยหมั่นแก้น
    ไปต่างแดนห่างแฟนเคยไกล้ คิดฮอด อ้ายแนบ่อน้า
    โอ้นั่นหละหนานวลๆน่า อยากบอกว่า อ้ายยังคึดฮอด
    ตลอดเวลาหายใจเข้าออก รักจริงบ่อหลอกรับรองได้

ปริญญาต้องแลกกับนาผืนนี้ ทดแทนทั้งชีวีชาตินี้ไม่มีหมดสิ้น
    ได้ดีมีเงินกะสิบ่เมินไอดิน สิกลับคืนเฮือนคืนถิน หม่องเคยกินเคยอยู่

อ้ายยังจดจำไว้ เป็นแฮงใจให้อ้ายสู้ต่อ บอกหัวใจเนาะว่าอย่าเพิ่งท้อ คิดฮอดอ้ายแน่บ่นาง
    ยังไม่ลืมสาวไธสงบ้านเกิด บ่ได้เมินสาวนาโพธิ์บ้านไกล้ คิดแล้วอุกอั้งใจ อยากคืนบ้าน
    แก้ไขครั้งสุดท้ายโดย ธีระปลัด; 01-10-2010 at 11:36.

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ thedon
    บล็อก
    1
    หวัดดีครับ ยินดีที่ได้ฮู้จักครับ คนรูปหล่อทางพุทไทสงตั้วนี่ เอ่อ...แม่นจารย์หลาดบ่ครับ คือเป็นสีคุ้นๆสั่นดอก ถ่าเลี้ยงต้อนรับอยู่ฮ่มหมากมี่เด้อครับ อิอิ

ร่วมถ่ายทอดความรู้สู่สังคม สัญลักษณ์ของ แจ่มใสยิ้มสวย
    บล็อก
    18
    สาวเมืองนางรองแวะมาเป็นกำลังใจ:l-:l-

ศิลปิน นักแต่งเพลง สัญลักษณ์ของ ธีระปลัด
    บล็อก
    8
    ขอบคุณอาจารย์หนุ่ม กับพี่แจ่มใสคนบ้านเดียวกันที่แวะมาเป็นกำลังใจ เจอกันฮมหมากมี่มื้อได๋อาจารย์ มาเด้อเสาร์หน้าสิพากางเต้นท์ นอนเขาคิชกูฏ

แบ่งปันความรู้และประสบการณ์ สัญลักษณ์ของ มะเหมี่ยว
    สุดประจิมที่ริมเมย
    สวัสดีค่า ยินดีที่ได้รู้จักเด้อจ้า กะเข้ามาเกือบปี กะบ่ทันได่ทักทายกันยุเนาะ จั่งได๋มื่อได๋ว่างๆกะแวะไปหย่ามบ้านแนเด้อจ้า สาวพุงามเมืองสารคามเด้อจ้า ma..เหมี่ยว